Czyste leśne jeziora...

/ 2 odpowiedzi
Witam kolegów, jestem tu nowy. Wędkuję sezonowo, głównie latem (raczej "wakacyjnie") ale największa przyjemność sprawia mi nie tyle ilość, czy jakość złowionej ryby co sama możliwość wędkowania nad czystym leśnym jeziorem.Przyszedł mi do głowy pomysł, by rozwinąć wątek atrakcyjności łowisk nie tylko pod kątem ich "rybności" (dzisiaj to podstawowe kryterium) ale także atrakcyjności poza-wędkarskiej: czystość wody, charakter lasu, dojazd do miejsc biwakowania itd. Jadąc z przyjaciółmi na wędkarski biwak zabieramy np. małżonki, wiec niech i one mają jakąś radość z obcowania z czystą przyrodą... 
pozdr. Wojtek
Erni


Witam,
Jeżeli może to być prywatne to polecam. http://lowisko-wieniec.pl/
Na miejscu można zjeść świeżego pstrąga ,zapiekankę itp , coś wypić. Złowić piękne okazy pstrągów , karpi, amurów , szczupaków i iść na grzyby.
Jest czysta toaleta, myślę , że między innymi dla kobiet to fajna sprawa.
W razie pytań pisz

Pozdrawiam (2012/05/28 13:11)

Cieplik


Dziękuję koledze za polecenie łowiska komercyjnego ale mnie chodziło o coś trochę innego.
może sam zacznę prezentacje tego, co dobrze znam.
Polecam wszystkim lubiącym wędkarstwo jeziorowe łowisko PZW nad jeziorem Jasnym w Torzymiu (lubuskie).
Co do walorów wędkarskich nie będę zabierał głosu jako "amator". Mogę tylko powiedzieć, że bardziej wytrawni wędkarze niemal zawsze wracają z siatkami pełnymi linów i innych nie małych rybek...
Urzeka samo jezioro położone w dość głębokiej rynnie i okolone sosnowym starodrzewiem. Woda jedna z najczystszych, jaką można spotkać w jeziorach lubuskich (czystsze jest chyba tylko Ciecz w Łagowie). Nad jeziorem można biwakować na polu nadleśnictwa Torzym.
Polecam wszystkim, którzy lubią łączyć wędkarstwo z wypoczynkiem na łonie natury. (2012/05/30 12:01)