Zaloguj się do konta

Czyn społeczny w kole.

utworzono: 2013/03/12 15:04
luzy

W moim kole PZW Chrzanów-miasto nr 10 prawie od zawsze czyn społeczny można odrobić tylko na wodzie zamkniętej koła (stawy Groble). Wielu wędkarzy nie opłacających akwenu Groble (dodatkowa opłata 200pln) jest mocno zbulwersowanych zarządzeniem koła o możliwości odrobienia czynu na tym wyłącznie akwenie. Ja właśnie do nich należę. Bo uważam za nie stosowne aby pracować społecznie na akwenie zamkniętym na którym nie mam zezwolenia na połów.
Drodzy koledzy czy koło do którego należę może prawnie nakazać prac społecznych tylko na wodzie zamkniętej na którą trzeba wykupić dodatkowe zezwolenie?
Bo mnie wydaje się to troszkę bezprawne. Tym bardziej że nieopodal miasta znajduję się zalew Chechło woda otwarta okręgu Katowice.
[2013-03-12 15:04]

halski021

A czy byłeś na walnym zebraniu swego koła? Takie tematy załatwia się właśnie na walnych zebraniach.Wystarczy,że jeden z obecnych zabierze głos i dobrze coś powie,to reszta go  poprze w głosowaniu.Przerabialiśmy coś takiego u nas rok temu.
[2013-03-12 15:12]

89krzysztof

Zarząd ustalił, że praca na rzecz koła jest obowiązkowa (lub odpłatna) i tyle. Zmień koło jeśli Ci to nie pasuje, tak jak zrobiłem ja ...
[2013-03-12 15:18]

luzy

Na zebraniach nieraz temat był poruszany lecz bez skutecznie.
[2013-03-12 15:34]

Romuald55

Czyn społeczny i odpłatność za niego może ustalić tylko i wyłącznie walne zebranie.Zarząd nie ma takich uprawnień.Odpłatność może być tylko w formie darowizny. [2013-03-12 15:38]

89krzysztof

Czyn społeczny i odpłatność za niego może ustalić tylko i wyłącznie walne zebranie.Zarząd nie ma takich uprawnień.Odpłatność może być tylko w formie darowizny.

Tak, własnie o walnym zebraniu myślałem, a napisałem coś innego.

Czyli wg tego co piszesz Romualdzie, jeśli nie chcę złożyć darowizny, ani odpracować czynu, to nic się nie stanie ?
[2013-03-12 15:43]

JKarp

CześćKrzysztof wywalą Cię z PZW ...;-)
A poważnie to koło zadbało tylko i wyłącznie o swoją wodę. JK [2013-03-12 15:46]

Romuald55

Musisz się ,niestety dostosować.Inaczej grozi Ci kara związkowa,czyli Sąd Koleżeński.Walne zebranie nie powinno uchwalić takiego zapisu,ale jak wędkarze nie biorą w nim udziału to mają co mają.Jako Walne Zebranie mogliście w głosowaniu uchwalić,że prace społeczne na łowisku specjalnym nie dotyczą tych,którzy tam nie łowią.Łowiska specjalne maja swoje regulaminy. [2013-03-12 16:03]

luzy

Większość na zebraniu to osoby które właśnie płacą łowisko specjalne i przebić się z inicjatywą czynu społecznego na wodzie otwartej graniczy z cudem. Choć wiem że wędkarzy którzy nie płacą łowiska specjalnego jest więcej w związku. Tyle że nie uczestniczą w zebraniach. Bo tematy u nas na zebraniach to głównie problemy związane z łowiskiem specjalnym Groble. A więc uczestnictwo kogoś kto nie płaci Grobli jest troszkę bezużyteczne.
Moim zdaniem koło nie powinno organizować prac społecznych tylko na wodzie zamkniętej i w dodatku ekstra płatnej.
[2013-03-12 18:58]

Romuald55

Masz Kolego rację.Jest szansa złożyć skargę do Okręgu w imieniu pozostałych członków koła podpisana przez co najmniej kilkunastu Kolegów w celu wyjaśnienia sytuacji.Jak uzyskacie odpowiedż pomyślimy co dalej.
[2013-03-12 19:16]

luzy

Było pisane do okręgu. Jeden gość nawet chciał sprawę do sądu oddać ale w sadzie mu powiedziano że nie ma sensu bo to wewnętrzne sprawy PZW.
[2013-03-12 19:37]

Romuald55

Pieniądze,Kolego to nie są wewnętrzne przepisy.Jeżeli organa ścigania nie są w stanie wyjaśnić,proponuję powiadomić o tych praktykach Urząd Skarbowy.Ja jestem sekretarzem Koła i u mnie nie ma mowy o łamaniu prawa.Tego Typu praktyki potępiam w imieniu zarządu mojego Koła.My,jako zarząd mojego koła,za prace społeczne nagradzamy uczestników nagrodami  postaci dyplomów czy nawet statuetek.
[2013-03-12 20:07]

Czyn społeczny... na łowsku dodatkowo opłacanym i to jeszcze w takiej kwocie... Boże co się dzieje z tym PZW?! Przecież to XXI wiek a nie komuna. Chłopie rzuć w cholerę to koło, przenieś się i nie rób za friko dla jakiś "betonowców". I wybierz takie gdzie nie ma takiego czegoś jak "czyn społeczny". Wystrczająco dużo płacimy żeby nawet nie w najczarniejszych snach nie myśleć o takim przeżytku. Pamiętaj: Ty płacisz, Ty wymagasz, Ty jesteś Klientem a nie petentem. Więc nie daj się więcej wykorzystywać.
Pozdro!
[2013-03-12 20:17]

Czyn społeczny... na łowsku dodatkowo opłacanym i to jeszcze w takiej kwocie... Boże co się dzieje z tym PZW?! Przecież to XXI wiek a nie komuna. Chłopie rzuć w cholerę to koło, przenieś się i nie rób za friko dla jakiś "betonowców". I wybierz takie gdzie nie ma takiego czegoś jak "czyn społeczny". Wystrczająco dużo płacimy żeby nawet nie w najczarniejszych snach nie myśleć o takim przeżytku. Pamiętaj: Ty płacisz, Ty wymagasz, Ty jesteś Klientem a nie petentem. Więc nie daj się więcej wykorzystywać.
Pozdro!

Niestety nie do końca się z Tobą zgodzę. Koło wędkarskie to nie sklep. Nie da się zaspokoić sumienia roczną opłatą mimo tego że nie jest ona mała. Jeśli koło wprowadza czyny społeczne to znak że coś tam się dzieje i chcą zmienić ten nedzny obraz większości naszych kół. To na jakiej wodzie należy ów czyn odpracować zależy tylko i wyłącznie od większości. Ja osobiście nigdy bym nie dopuścił do tego aby odbywał się on na wodach "zamkniętych". Trzeba jednak brać czynny udział w zebraniach. Pamiętajmy że to my tworzymy koła i tacy jacy my jesteśmy takie są nasze koła.
[2013-03-12 20:47]

Romuald55

Panowie..to nie takie proste,W zarządach kół zasiadają ludzie z wyboru,którzy nie musza znać prawa.Dlatego w wielu przypadkach dzieją się rzeczy o pomstę do nieba wołające.Ale na tym polega demokratyczny związek.Trzeba sie nauczyć wybierać tych,którzy będą dbali o interesy nas wszystkich.
[2013-03-12 20:57]

luzy

Drogi Kolego Tomas81 troszkę źle zrozumiałeś mojego posta;) Kwota 200pln to kwota za wędkowanie na łowisku specjalnym. A za wykupienie się z czynu moje koło woła 40pln. Niby kwota nie duża ale to przecież nie o to chodzi. Ja zawsze płace te 40pln bo honor by mi nie pozwolił pracować społecznie dla kogoś a nie dla siebie.
[2013-03-12 21:12]

luzy

Proszę mnie źle nie zrozumieć. Nie jestem egoistą. Ale nie mogę pracować jak chłop pańszczyźniany u kogoś za frajer.
[2013-03-12 21:15]

Autor nie posiada pełnej wiedzy na temat . Powinien Kolega poprośić o wgląd w sprawozdanie z WZ. i podjętych na nim uchwał.Mamy w kole łowisko, gdzie koło sprzedaje na nie zezwolenia. Za te pieniądze prowadzi zarybianie i opłaca dzierżawę. Robi też czyn społeczny na łowisku, ale tylko dla opłacających zezwolenie na nie. Jest podjęta na ten temat uchwała na WZ. Można odmówić udziału, ale uchwała nakłada na osobę nie podejmującą pracy opłatę . Kwota przeznaczona jest na zarybianie. Osoby wykazujące się większą aktywnością, mogą być zwolnione z cześci, a nawet całości oplaty za zezwolenie na następny sezon. Prowadzony jest rejestr prac. Praca na łowisku i utrzymanie go w czystości i przeplywie wody wymaga co miesięcznych interwencji. Czyn jest tylko jeden, raz w sezonie. Innych czynów w kole nie przewiduje się. [2013-03-12 21:15]

luzy

Można odmówić udziału, ale uchwała nakłada na osobę nie podejmującą pracy opłatę . Kwota przeznaczona jest na zarybianie.

Czyli pieniądze w zamian za czyn są przeznaczone na zarybianie? Pewnie może jeszcze na zarybienie łowiska specjalnego na którym nie łowię? To "spoko" ???
[2013-03-12 21:32]

Oczywiście że na zarybianie łowiska. Jeśli u was czyn kołowy wyznaczają na łowisku specjalnym waszego koła .To moim zdaniem jest to kożystniejsze dla waszej wody. Lepiej chyba zrobić coś na swoim terenie . Oczywiście jeśli w kole macie obowiązek pracy społecznej. I jest to zgodne ze statutem PZW. [2013-03-12 21:46]

Drogi Kolego Tomas81 troszkę źle zrozumiałeś mojego posta;) Kwota 200pln to kwota za wędkowanie na łowisku specjalnym. A za wykupienie się z czynu moje koło woła 40pln. Niby kwota nie duża ale to przecież nie o to chodzi. Ja zawsze płace te 40pln bo honor by mi nie pozwolił pracować społecznie dla kogoś a nie dla siebie.

Właśnie! Za wykupienie zezwolenia na tym łowisko specjalnym rządają 2 stówy , których Ty nie masz zamiaru płacić, z tych czy innych powodów. I ich nie płacisz. Ale za "wykupienie" się z tego prehistorycznego peerlowskiego "czynu" jeszcze rządają 4 dyszki?! I to na łowisku na którym nie chcesz łowić... W życiu bym nie płacił bo chyba dobrze rozumiem o co  chodzi:) Czyli nie chcesz łowić na tej wodzie, nie dajesz 2 stów ale musisz odwalić "czyn" lub bulisz 4 dych. Prawda? I nawet gdyby cała kwota miała iść na zarybienia. Bo wiem co to oznacza: karpika dla dziadków-mięsiarzy, żeby nie marudzili iż ryb w wodzie nie ma. Przynajmniej tak jest w co najmniej 90% wód.
Pozdro i nie płać! A po znaczki do innego koła.
[2013-03-12 22:21]

Pozdro!

Niestety nie do końca się z Tobą zgodzę. Koło wędkarskie to nie sklep. Nie da się zaspokoić sumienia roczną opłatą mimo tego że nie jest ona mała. Jeśli koło wprowadza czyny społeczne to znak że coś tam się dzieje i chcą zmienić ten nedzny obraz większości naszych kół. To na jakiej wodzie należy ów czyn odpracować zależy tylko i wyłącznie od większości. Ja osobiście nigdy bym nie dopuścił do tego aby odbywał się on na wodach "zamkniętych". Trzeba jednak brać czynny udział w zebraniach. Pamiętajmy że to my tworzymy koła i tacy jacy my jesteśmy takie są nasze koła.

Grzmocie Drogi! :)
Wybacz ale to nie stare dzieje że coś się robi "dla ludu". Ty płacisz i masz prawo wymagać a nie że ktoś narzuca Tobie jakieś durne warunki. Czyli, mimo że nie chcesz łowić na danej wodzie, która jest dodatkowo płatna, to jesteś ZMUSZONY do "czynu" albo bezczelnie żądają od Ciebie 4 dych. Sorki ale to swego rodzaju "wymuszenie". I takim kołom trzeba jasno mówić twarde NIE!

Co do Twojego porównania do sklepu. TAK oczywiście powinno być. Ty jesteś konsumentem, to Ty powinieneś stawiać warunki a nie jakiś zarządzik. Ja w życiu bym nie był w takim kole. Zresztą w PZW jestem niejako zmuszony być gdyż nie mam fajnych wód komercyjnych w sensownej okolicy. Niestety, bo już dawno bym nie płacił na tą skostniałą instytucję, która reform unika jak ognia. I też wcale nie jest prawdą że w takim kole musi się coś dziać. Za dużo czytałem, słyszałem o lipnych zarybieniach czy wpuszczaniu samego taniego karpia. Bo to "sportowa" ryba o tak "smacznym" mięsie że 2 tygodnie po wpuszczeniu zostaje jej może z 10%. To na to mają iść pieniądze, dodatkowo "wymuszone" przez tego typu koła? Dziękuję pięknie...
Pozdro!
[2013-03-12 22:34]

Artur z Ketrzyna

Na zebraniach nieraz temat był poruszany lecz bez skutecznie.

To możecie odwołać się do sądu rewizyjnego, jak i do okręgu (czy napisać do rzecznika PZW). Bo faktycznie jest to troszkę nie fer żeby kolega dbał o łowisko z którego nie korzysta.

Choć można też jak radzi , 89krzysztof mniej kłopotów.
Lub na zebranie udać się większą grupką złożyć wolny wniosek i go przegłosować.
[2013-03-12 22:42]

Przepustkę na tereny wodonośne we Wrocławiu / opłata roczna wynosiła 220 PLN / pracownicy MPWiK mogli odrobic 2 dniowym czynem społecznym / sprzątanie terenów / Cel wydawałby się b. szlachetnym , tylko , że 90% pracowników chcących zaoszczędzic pieniązki przynosiła zwolnienia lekarskie z dni w którym przypadało im sprzątanie.  [2013-03-12 22:45]

Artur z Ketrzyna

Było pisane do okręgu. Jeden gość nawet chciał sprawę do sądu oddać ale w sadzie mu powiedziano że nie ma sensu bo to wewnętrzne sprawy PZW.

Nad okręgiem sprawuje opiekę właściwy wojewoda (tyczy się to głównie przestrzegania operatu rybackiego), tam do niego można też się zwrócić.
Od decyzji okręgu przysługuje zażalenie do ZG w Warszawie.

Jak się rozwiąże sprawa czy PZW nadal pod ministra sportu lub jest tylko stowarzyszeniem i podlegać wtedy bedzie podlegał Prezydentowi Warszawy. Będzie wiadomo do kogo będzie można pisać zastrzeżenia co do istoty jakiejś sprawy.
[2013-03-12 22:53]

Przepustkę na tereny wodonośne we Wrocławiu / opłata roczna wynosiła 220 PLN / pracownicy MPWiK mogli odrobic 2 dniowym czynem społecznym / sprzątanie terenów / Cel wydawałby się b. szlachetnym , tylko , że 90% pracowników chcących zaoszczędzic pieniązki przynosiła zwolnienia lekarskie z dni w którym przypadało im sprzątanie. 

A to dobre Erneście. W sumie też bym tak zrobił. Chciałem ale nie mogłem bo zaległem... w ciepłym wyrku:))) Ale grunt że darmowa licencja jest w ręku, sprytne;)
Pozdro!
[2013-03-12 22:59]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia