Czym zarybić stawik?

/ 7 odpowiedzi
Witam. WIem,że było juz  wiele takich tematów ale napisze swój,ponieważ każdy staw jest inny przez co odpowiedzi sa zawsze podobne ale inne. 
Pytanie brzmi: Czym zarybić stawik 10x6,kiedy zarybiać oraz na jaką głębokość go pogłębić. Z góry dziękuje za pomoc.
patryk1113mw


Witam. A coś więcej o stawie? Jaką masz głębokość? Bo pytasz do jakiej głębokości pogłębić? Najlepiej jak byś wrzucił tu zdjęcie stawiku do tego tematu. Pozdrawiam.  (2017/08/24 18:58)

szym37


Witam.Narazie mój staw jest zarosniety glebokos to bedzie jakies 0.75m-2m staw bedzie jednak powiekszony do ok. 100m2 a na srodku wysepka z pomostem staw ma doplyw z rynien oraz odplyw do rowu. Woda bedzie napowietrzane jesli bedzie takowa potrzeba.W jednym miejscu bedzie tarlisko z galeziami oraz zielenia.Na jednym z koncow bedzie glebiej.
zastanawiam sie czy wpuszczenie jesiotra do takiego stawu to dobry pomysl oraz czy by zdechl ? 
Na jesiotrach sie nie znam a zatem czy jest tu ktos kto wie czy taki jesiotr moze sie rozmnozyc w takim stawie czy musi on tak jak te z morza byc w rzece ? zdjecie wstawie za niedlugo moze kiedy staw juz wyczyscimy (z glonow)oraz wypuscimy wode  (2017/08/25 14:26)

homecactus


Ja bym wpuścił lina, złotego karasia, możę trochę okonia. Płoć i krasnopióra pojawią się zapewne samoczynnie, tak jak to zwykle w takich bajorkach. (2017/08/25 14:51)

patryk1113mw


Witam. Wszystko zależy do czego ma służyć ten staw. Jeśli do wędkowania to jeśli mówisz, że w stawie występuje roślinność  to polecałbym zarybić: linem, złotym karasiem, płocią, wzdręgą. Potem kilka drapieżników czyli kilka okoni, i ze 2 szczupaczki. Jeśli chciałbyś typowo rybki do jedzenia to kilka karpi i tołpygi ładnie się chowają i przyrastają w stawie. Co do jesiotra to jeśli woda będzie odpowiednio natleniona to będzie żył. Rozmnożyć ci się w ni nie rozmnoży. Pozdrawiam. I pisz jakbyś miał jeszcze jakieś pytania.  (2017/08/25 22:35)

szym37


Dziekuje za pomoc.
Mam jeszcze jedno pytanie: co z uciekaniem wody bo podobno kiedy wykopalismy tam stawik (to ten sam) to woda uciekala i poziom bardzo sie wachal. Podloze to glina (stawik lezy w dolku wiec teren jest dosc podmokly) czy da sie temu jakos zaradzic jesli tak to jak? 

  (2017/08/26 17:32)

patryk1113mw


Jeśli do stawu nie ma dopływu z rowu czy strugi tylko staw jest zasilany z wód gruntowych to normalne, że występują wahania wody. Latem zawsze jest mniejszy poziom wód gruntowych. Staw musi byś takiej głębokości by latem nie wysechł i była wystarczająca głębokość by rybki przeżyły i by nie występowała przyducha letnia. Jeśli wody gruntowe latem opadają tak bardzo, że staw wyschnie to nic z tym nie da się zrobić. Można oczywiście dopuszczać wodę z jakiegoś ujęcia czy wyłożyć filią, ale jest to bez sensu bo to już nie staw naturalny tylko oczko wodne. Staw musi byś naturalny. Pozdrawiam i czekam na fotki stawu.  (2017/08/26 19:06)