Czym zanęcić jezioro ryby nie chcą brać

/ 4 odpowiedzi
Witam. Mam problem. Na lowisku, na ktorym lowie, w tam tym roku lowilem spore okazy liny, karasie-japonce, plocie, a w tym roku bylo tak.: Na poczatku sezonu zlowilem pare ploci z 5 (15cm) i tak pod koniec czerwca bardzo duzo japonczykow (10cm), trafialy sie wieksze plocie i liny, a nawet spory karas- ok.1kg, a teraz od 2 tygodni z dnia na dzien coraz slabiej braly, az w koncu w ogole nie biora. Trafi sie japonczyk i linek 5cm-owy na 3h polowu. Lowie na czerwone robaki z gnojownika malo na kukurydze, prawie w ogole. :D Czy poradzilibyscie mi czym mam zanecac albo czy zaczac lowic na kukurydze? Prosze o pomoc, chodzi mi wylaczne o domowe sposoby (przenica, ziemniaki itp.) z gory dzieki :D 
piosik1223


Witam. Mam problem. Na lowisku, na ktorym lowie, w tam tym roku lowilem spore okazy liny, karasie-japonce, plocie, a w tym roku bylo tak.: Na poczatku sezonu zlowilem pare ploci z 5 (15cm) i tak pod koniec czerwca bardzo duzo japonczykow (10cm), trafialy sie wieksze plocie i liny, a nawet spory karas- ok.1kg, a teraz od 2 tygodni z dnia na dzien coraz slabiej braly, az w koncu w ogole nie biora. Trafi sie japonczyk i linek 5cm-owy na 3h polowu. Lowie na czerwone robaki z gnojownika malo na kukurydze, prawie w ogole. :D Czy poradzilibyscie mi czym mam zanecac albo czy zaczac lowic na kukurydze? Prosze o pomoc, chodzi mi wylaczne o domowe sposoby (przenica, ziemniaki itp.) z gory dzieki :D 



PS.     JEST TO STAW, glebokosc max 1.5m

(2011/08/18 22:18)

volvo01


kukurydzą z puchy zaneć przez 3-5 dni o tej samej porze , i na haku tez kukurydze mniej i łów z gruntu (2011/08/18 23:39)

raidman


może to przez okres tarła ryby przestały brać np. taki lin to ma tarło od końca maja do lipca a młode osbniki przebywają przez jakiś czas w miejscu w który przyszły na świat. albo za duzo osob lowi nad tzm stawem i to doprowadzilo do zmniejszenia populacji rzb w tym stawie

(2011/08/18 23:46)

dario35


jesli na gnojaki przestalo brac to prubuj innych przynet ,mialem taki przypadek ze na nic nie chcialy brac tylko na skorke z chleba wiec niema naco czekac i plakac tylko isc i prubowac (2011/08/19 08:37)