Czym nęcić suma?

/ 24 odpowiedzi
witam mam do was wytanie poniewaz na koniec czerwca konczy sie okres ochronny suma i chcialbym juz zaczac necic na niego czy oplaca sie necic i czym jesli tak z gory dziekuje za odpowiedz. pozdrawiam

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Krzesi18

ja proponuje wątrubke ewentualnie kulki o smaku miesnym. Nie wiem czy sie nada le poleczł bym tez suszona krew(dobra na wegorza). (2012/06/14 13:29)

egzekutor

w tamtym roku dowiedziałem sie , że sumy reagują na turkucie podjatki wiec załatwilem sobie takie bo masa jest na dzialkach dwa brania i na obu urwana plecionka. (2012/06/14 13:32)

maras74

witam,możesz nęcić pociętą wątrobą, kulkami tzw "śmierduchami" najlepiej zapachy rybne np. Halibut i oczywiście pelety polecam pelet Dynamite Baits Squid&Octopus 30mm i Bloodied Eel 30mm.rozumiem, że to jest woda stojąca???pzdr. (2012/06/14 13:39)

stahu89

Moje zdanie jest takie: "Czym necisz to zaloz na hak. Wiec jesli necisz watrobka to na hak tez watrowa, tak samo z trupkiem i rosowkami. A najwazniejsze procz necenia to namiezyc Suma w lowisku bo sum nie przeplynie pol zbiornika za twoja zaneta i przyneta tylko bedzie szukal niedaleko swojej zasiadki. (2012/06/14 14:11)

maras74

Moje zdanie jest takie: "Czym necisz to zaloz na hak. Wiec jesli necisz watrobka to na hak tez watrowa, tak samo z trupkiem i rosowkami. A najwazniejsze procz necenia to namiezyc Suma w lowisku bo sum nie przeplynie pol zbiornika za twoja zaneta i przyneta tylko bedzie szukal niedaleko swojej zasiadki.

A jak łowisz na żywca to zanęć wrzucając 10kg drobnicy jak założysz na hak płotkę to 10kg płotki a jak krąpia to 10kg krąpia :)))Buuuuuuuuuuhahahahahahahah. :)))Znów kolejna wypowiedz eksperta od wszystkiegopzdr. (2012/06/14 14:19)

maras74

Moje zdanie jest takie: "Czym necisz to zaloz na hak. Wiec jesli necisz watrobka to na hak tez watrowa, tak samo z trupkiem i rosowkami. A najwazniejsze procz necenia to namiezyc Suma w lowisku bo sum nie przeplynie pol zbiornika za twoja zaneta i przyneta tylko bedzie szukal niedaleko swojej zasiadki.

i skąd te wnioski, że sum nie przepłynie pół zbiornika w poszukiwaniu pożywienia, nawet nie wiesz jaki to zbiornik!!!-idiotyzm!!! (2012/06/14 14:21)

jacenty75

Ja widywałem na ZZ jak wędkarze wabili suma kwokiem ale żeby nęcić to z takimi praktykami sie nie spotkałem. (2012/06/14 14:40)

maras74

Ja głównie łowie "wąsatego" na rzece i przeważnie wabi się go kwokiem ale kilka razy łowiłem na dużej "zaporówce" i było z nęceniem peletem halibutowym i ciętą wątrobą na haku była wątroba pelet halibutowy 30mm po 5-6szt. ale i tak najwięcej brań było na żywca - postaram się to opisać po wakacjach na blogu.pzdr. (2012/06/14 14:51)

stahu89

i skąd te wnioski, że sum nie przepłynie pół zbiornika w poszukiwaniu pożywienia, nawet nie wiesz jaki to zbiornik!!!-idiotyzm!!!

Rozmowa jak z "bocznym trokiem" czyli BARANEM. Nie wiem zazwyczaj rozmowy o sumach rozumiemy rzeki czy jeziora. Sum siedzi zazwyczaj na glebokiej wodzie, przy konarach drzew. Jesli chcesz lapac na watrowbke drobiowa to zostaw sobie troche na hak a reszte rozdrobnij, choc nie musisz i wyrzuc w miejsce gdzie bedziesz klasc zestaw. I nie musi byc to 10kg choc zalezy od upodobań. Tak samo z rosowkami masz wiaderko to pol pokroj i wrzuc w miejsce zasiadki. Peczek rosowek w miejsce zanecenia na hak i powodzenia.

Co do tego skad wiem ze nie przyplynie pol zbiornika? Nie wiem.. ale napewno wiekrze prawdopodobienstwo bedzie jesli pojdziesz w miejsca gdzie jest mozliwosc wystepowania owego Suma i tam wabienie go niz siedzenie 100m dalej i czekanie jak na zbawienie. Wiec najpierw proponuje zlokalizowac miejscowki gdzie moze przebywac wasacz i do dziela. A co do wabienia kwokiem nigdy go nie uzywalem wiec sie nie udzielam w tej kwesti.
(2012/06/14 16:04)

ryboholik89

ZA TO ZŁOWIŁEŚ SUMÓW OD ZAJE...A WIDAĆ NA TWOIM BLOGUP.S.NIE DYSKUTUJ Z IDIOTĄ!NAJPIERW SPROWADZI CIE DO SWOJEGO POZIOMU A PÓZNIEJ POKONA DOŚWIADCZENIEM!!! (2012/06/14 16:09)

maras74

i skąd te wnioski, że sum nie przepłynie pół zbiornika w poszukiwaniu pożywienia, nawet nie wiesz jaki to zbiornik!!!-idiotyzm!!!

Rozmowa jak z "bocznym trokiem" czyli BARANEM. Nie wiem zazwyczaj rozmowy o sumach rozumiemy rzeki czy jeziora. Sum siedzi zazwyczaj na glebokiej wodzie, przy konarach drzew. Jesli chcesz lapac na watrowbke drobiowa to zostaw sobie troche na hak a reszte rozdrobnij, choc nie musisz i wyrzuc w miejsce gdzie bedziesz klasc zestaw. I nie musi byc to 10kg choc zalezy od upodobań. Tak samo z rosowkami masz wiaderko to pol pokroj i wrzuc w miejsce zasiadki. Peczek rosowek w miejsce zanecenia na hak i powodzenia.

Co do tego skad wiem ze nie przyplynie pol zbiornika? Nie wiem.. ale napewno wiekrze prawdopodobienstwo bedzie jesli pojdziesz w miejsca gdzie jest mozliwosc wystepowania owego Suma i tam wabienie go niz siedzenie 100m dalej i czekanie jak na zbawienie. Wiec najpierw proponuje zlokalizowac miejscowki gdzie moze przebywac wasacz i do dziela. A co do wabienia kwokiem nigdy go nie uzywalem wiec sie nie udzielam w tej kwesti.

Stachu to raczej ty przypominasz @bocznytrok bo zabierasz głos w tematach, o których nie masz bladego pojęcia. Piszesz farmazony i ogólniki, a suma widziałeś na zdjęciu w gazecie lub w internecie. Ja łowie sumy od 4 lat - tylko od 4 lat ale poświęcam na to naprawdę dużo czasu i energii złowiłem napewno ponad 30szt i mam jako tako pojęcie o połowach tego drapieżnika. Sum migruje za pożywieniem - oczywiście, że lepiej podać zanętę i łowić w miejscu jego bytowania niż na księżycu ale to, że tylko przy zwalonych drzewach i głębokich dołach można złowić suma to mit!!!(tam sum przebywa za dnia i nie żeruje chyba, że podrzuci mu się żarcie pod nos!!!)  Miałem jednego ponad 40kg i wziął na mieliźnie żywiec ustawiony na przykosie może 50 cm głębokości niestety trzasnęła wędka na spigocie i tyle ale widziałem go pod powierzchnią wody.pzdr. (2012/06/14 16:43)

stahu89

Czyli warto necic okolice bytowania takze na mieliznie i bez szydery o jakichs 10kilogramach ploci etc.
Kazdy pisze jakies spostrzezenia z wlasnego wedkowania badz z artykulow opowiesci ktore sie czytalo, widzialo, wysluchalo. Nie bede sie spierac kto ma wiecej wiedzy na dany temat tym bardziej kto ile i jak zlapal tylko jesli ktos pyta zajmuje swoje zdanie na dany temat o ile mam o tym choc by male pojecie. (2012/06/14 17:25)

owczarki

mój podpatrzony sposób na nęcenie suma pod brzegiem : w dużej 5 lub 7 litrowej butelce wyciąć symetrycznie dziury wielkości orzecha włoskiego ok 15dziur tak aby woda mogła przepływać i płukać to co w butelce następnie wrzucić do niej śmierdzącą wątróbkę i zalać wodą aby woda odrazu nie zabrała za daleko z prądem . przywiązeć butelke sznurkiem i zaczepić do jakiegoś krzaka i wrzucić na sznurku do wody długość sznurka zależy od odległości w której zamierzamy łowić zestaw uzupełniamy co kilka dni i łowimy kilka metrów za naszą butelką zanętową .proste i skuteczne.tak mi koleś wypłoszył leszcze ze stanowiska i łowił sobie sumy na moim stanowisku do momentu kiedy go podpatrzyłem jak wyciąga suma i na koniec wyciągał butelke i necił na następny dzień. po małej perswazji dogadaliśmy sie i przeszedł na inne miejsce (2012/06/14 19:04)

maras74

bardzo dobry sposób, ja zamiast butelki stosowałem kiedyś starą siatkę w jaką pakują ziemniaki w marketach sprawdzała się znakomicie.
pzdr. (2012/06/14 19:08)

gruby12345

ja uzywam wiaderka po marmoladzie  ok 2 kg dziorki wywiercone wiertarka zamykam przykrywka do wiaderka krew swinska watroba mieszam z platkami ktore zageszczaja to do kasystencji budyniu i do wody  (2012/06/14 20:50)

użytkownik122335

Durny temat i czcza gadanina . Kretyńskie , prymitywne i niesmaczne wywody na temat wątroby.Skoroście tacy chętni , by wrzucać wątroby do wody i spuszczać tam krew : to może wywróćcie najpierw swoją wierzchem do góry , łącznie z dwunastnicą i wyrzućcie w przybrzeżne błoto !?   Dlaczego , by zamiast poniewierać narządy innych zwierząt - nie wykorzystać swoich podrobów ? Odpowiedź
: bo to są jawne podroby : przepite ,ziejące siarką i  zniszczone śmieciowym żarciem supermarketów tego świata .Zawsze staram się ważyć słowa ,ale tym razem zabrzmię wyjątkowo brutalnie : Tak , bez cienia wątpliwości :  Polacy to jednak kretyni w ząbek czesani .

Za chwilę spodziewam się kapitalnego wątku pt " Nęcenie suma dwunastnicą " albo: "  Nęcenie suma - lepsza krezka czy wyrostek robaczkowy ,  a może niedrożne jajniki  ?  O ! I jeszcze taki : "Nęcenie suma macicą  , po 5 aborcjach " .O , tak  -  to , by było naprawdę  coś . Największe sumy nie oparłyby się  takiemu ścierwu.
(2012/06/14 21:56)

stahu89

Wlasnie krew z prosiaczka przydala by sie.. ale niestety rzeźnika brak a suszona to nie to samo. (2012/06/14 22:02)

JOPEK1971

Kiedyś w moim mieście zakład masarski,walił do Wisły ścieki,ryby było zatrzęsienie,ale sumy nie przypływały do zapachu ścieku masarskiego,tylko do ryb które tymi odpadami się żywiły.W nocy w pasie syfu sumy waliły wszystko co znalazło się w tym pasie gdzie gromadziły się jego ofiary.Dziwne że ryby je bardziej zainteresowały,a nie to co niósł ściek...? (2012/06/14 22:20)

użytkownik122335

Wlasnie krew z prosiaczka przydala by sie.. ale niestety rzeźnika brak a suszona to nie to samo.

Durna prowokacja , jeszcze głupsza niż moja . Moja przynajmniej ma jakiś jeszcze tam pierwiastek sensowności - a to , co to jest ? Jak jest ci potrzebna krew  to upuść swojej .

Według mnie , możesz nawet w ramach komitywy - oddać sumowi nerkę albo... mózg ( gwoli ścisłości :  to coś szarego i powiadają ,że wyjątkowego pod względem myśli)  .Ba !

Mogą nawet cię w ramach pochówku -wrzucić do wody i poświęcić sumowi - taka jak Świętemu Krokodylowi - składa się jałówkę .  Guzik  mnie to wszystko  będzie obchodzić. (2012/06/14 22:25)

stahu89

Wlasciwie moze byly juz przyzwyczajone, nauczone ze sciek plynie i ze wabi drobnice dlatego bardziej je interesowaly lawice. Bo  z takiej lawicy cos zjadl a z scieku.. (2012/06/14 23:21)

xaha

Ja proponuje necic Kulami z gnojaczkow jak masz do nich dostem moj znajomy tak robi na odrze i ma efekty wyciaga ładne ponad metrowe sumy i ten sum mu sie tam trzyma pozdrawiam ^^ (2012/06/15 16:55)

Kubi96

kolego co do taniej i niezłej zanęty na suma proponuje Ci zwykłą psią karme:) dobra zanęta jest tez drobnica oraz rosówki. (2012/06/15 17:28)

gruby12345

wogule co to za idiota ten blake cos tam wziol za duzo czy za malo jak modlil sie nad swoimi postami moze staniesz w obronie robakow pijawek i roznego innego rodzaju innego robactwa uzywanego jako przynety bo niewiem o co ci chodzi jesli masz jakies problemy z soba to lina i nad rzeke i bedziesz mial lzej (2012/06/15 20:46)

użytkownik122335

wogule co to za idiota ten blake cos tam wziol za duzo czy za malo jak modlil sie nad swoimi postami moze staniesz w obronie robakow pijawek i roznego innego rodzaju innego robactwa uzywanego jako przynety bo niewiem o co ci chodzi jesli masz jakies problemy z soba to lina i nad rzeke i bedziesz mial lzej

Naucz się pisać po polsku . Jak na razie to tylko wyraz IDIOTA napisałeś poprawnie w tym całym nieczytelnym "gnieździe kukułek"  , niepodobnym w ogóle do pisma . Mógłbym odnieść wrażenie ,że jak każdy pół-analfabeta  , potrafisz się podpisać poprawnie ,ale reszta potrafi  już wprawić odbiorcę w niemałe zakłopotanie .
                     MODERATOR !

Ja - obojętnie co bym nie napisał : nie nazywam nikogo personalnie od idiotów itp. Mogę to jedynie zrobić , gdy wypowiadam się w ogólnym kontekście ( np : gdy chodzi o jakąś  większą masę ludzi). (2012/06/15 21:38)