Zaloguj się do konta

Czym na dużą rybkę.. ?

utworzono: 2012/06/23 19:35
kkepilif1

Łowilem dzisiaj na malym stawie dlugość ok 80-100m szerokość ok 30 m . zlowilem naprawdę dużo ryb , ale żadna nie byla zbyt trudnym przeciwnikiem każdy hol kończyl się w kilkadziesiąt sekund. najwieksza zdobycz to okoń na ponad 30 cm , a chcialbym zlowic cos wiekszego napiszcie na co lowic aby zwrocić uwagę dużych ryb. lowie na splawik. z góry dziękuje ;p  [2012-06-23 19:35]

fisch 73

Czy kol.już na samodzielne myślenie i wyciąganie wniosków z poszczególnych połowów Cię nie stać? Idziesz na łatwiznę. Doświadczenia zdobywa się latami i to jest satysfakcja.Pozdrawiam. [2012-06-23 22:32]

r972

Czy kol.już na samodzielne myślenie i wyciąganie wniosków z poszczególnych połowów Cię nie stać? Idziesz na łatwiznę. Doświadczenia zdobywa się latami i to jest satysfakcja.Pozdrawiam.

Kolego te forum jest od porad, przedstawiania swoich doświadczeń.Jeśli kolega pyta wypada jemu pomóc a nie jak to Ty zrobiłeś odpowiadać nie miło.
Kolego na razie powiedz jakie są ryby w tym stawie itd....Najlepsza metodą żeby nie łapać małych rybek jest większy haczyk a zarazem przynęta, np. kilka ziarnek kukurydzy itd....Gwarancji nikt Ci nie da ze złapiesz coś większego....Możesz mieć jedno branie na dzień ale ładna rybka lub mnóstwo np. płoteczek na mały haczyk i przynętę. [2012-06-23 22:45]

Lutii

Witam serdecznie! Zazwyczaj jest tak ze duza przyneta to duza ryba,postaraj sie zalozyc kukurydze z bialym lub czerwonym na poczatek [2012-06-24 00:25]

kapiowaty

Popieram przedmówcę! Najlepszym rozwiązaniem jest większa przynęta ( np. 2 ziarka kuku z puszki) i haczyk. [2012-06-24 09:34]

ayem

Większy haczyk i kilka ziaren kukurydzy nie zawsze pomagają ale jak najbardziej . Ostatnio za nic drobnica nie chciała się odczepić a to co wyciągałem czasami doprowadzało do śmiechu kiedy na haczyku meldowały się rybki trzy razy większe od haczyka
[2012-06-24 11:50]

kkepilif1

z tego co mi wiadomo w stawie są : Leszcze, plocie,wzdręgi , karasie, okonie , szczupaki, kielbie ,kilka karpi i w tym roku zarybili go pstrągami. probowalem jak radzicie: zalożylem haczyk nr 6 i nabilem 2 czer robaki i 2 biale , nooi powiedzmy że się udalo , zaciolem jakieś wielkie rybsko , ale zerwalo mi zylke w kilka sekund a szczytówka malo co nie dotknelaby ziemie... :)  [2012-06-25 09:59]

Sitownik

z tego co mi wiadomo w stawie są : Leszcze, plocie,wzdręgi , karasie, okonie , szczupaki, kielbie ,kilka karpi i w tym roku zarybili go pstrągami. probowalem jak radzicie: zalożylem haczyk nr 6 i nabilem 2 czer robaki i 2 biale , nooi powiedzmy że się udalo , zaciolem jakieś wielkie rybsko , ale zerwalo mi zylke w kilka sekund a szczytówka malo co nie dotknelaby ziemie... :) 

O ile mi wiadomo to pstrągi żyją w bieżącej wodzie.. To jakaś inna odmiana ? 

[2012-06-25 11:33]

Owszem jest pstrąg potokowy ,tęczowy, źródlany  ale pstrąg jest rybą z łososiowatych która potrzebuje wody tzw. przepływowej  czyli dobrze utlenionej inaczej dlugo nie pożyje
[2012-06-26 19:11]

haja

Tęczowy to nie ma specjalnie dużych wymagań. Zeżre wszystko i w stawiku też długo pożyje. Potem jak go ktoś chce usmażyć to śmierdzi mułem. Co innego jak jakimś cudem (powódź) dostanie się do rzeki. Wtedy "dziczeje" i staje się godnym przeciwnikiem dla wędkarza. [2012-06-26 19:37]