Czym karmicie ryby w swoim stawie ?

/ 8 odpowiedzi
Napisałem ten wątek ponieważ chciałbym się dowiedzieć czym karmicie ryby w stawie . Więc niech każdy z naszej grupy niech się pochwali czym karmi i niech napisze dokładnie czym co i jak . Np:Ja karmię kukurydzą najpierw ją miele a potem parzę i czekam aż ostygnie i wtedy robię kule i wrzucam do wody . O tak możecie  pisać w jakiej postaci podajecie czy parzycie czy gotujecie i wgl . Napiszcie czym karmicie a na pewno  komuś to pomoże . Dzięki za odpowiedzi !
jacek placekkk

Witam ja w tamtym roku karmiłem zbożami a dokładnie pszenicą sypałem taka z wora:D karmiłem gotowaną kukurydzą i bułeczkami  fajnie popatrzeć jak cmokają jedząc bułeczki :)
A w tym roku mam więcej narybku z jesiennego zarybiania(karp,lin,karaś),więc zamierzam je karmić również podobnie jak w zeszłym tylko kukurydze zamierzam ześrutować i mam zamiar ją moczyć razem z pszenicą  i podobnie jak kolega wrzucać takie kule ...
Pozdrawiam (2012/02/24 10:10)

użytkownik77866

ja białymi robakami czerwonymi kukurydzą płatki owsiane i to by było na tyle  (2012/02/24 14:54)

king12

Ja karmię parzoną pszenisą,kukurydzą zwykłą pszenicą , kukurydzą i chlebem . (2012/02/25 10:22)

hodowca

Czy nie lepszym rozwiązaniem jest zrobić stół paszowy o wymiarach 1m/1m. Nasypać na niego namoczoną paszę i i na linkach spuścić na dno. dzięki takiemu rozwiązaniu możemy kontrolować zużycie paszy.  (2012/02/25 12:22)

jacek placekkk

Jakie macie te karmniki zrobione i z czego Mógłby ktoś opisać dokładniej :) (2012/02/25 16:01)

game30355

Moja mama pracuje w piekarni i przywozi nasiona(siemię lniane, słonecznik, dynia i płatki owsiane)razem zmieszane. Ja je mielę i dodaję bułkę tartą, albo namoczony chleb. (2012/02/25 16:51)

hodowca

Dokładny opis stołu paszowego znajduje się w książce "Hodowla ryb" Petera Gerstnera . (2012/02/25 17:10)

Kowal73

hm no tak robaki,,ja wsypuje rasowe,,bo tego mam duo w ogrodzie gdzie się znajduje,,chleb to tylko trochę jak chce je obejrzeć na powierzchni,czasem ziemniak,,ale kontroluje. (2012/02/25 23:54)