Zaloguj się do konta

Czym karmić i ile ;)

utworzono: 2012/04/26 11:12
z123454

Witam, mam pytanie odnośnie karmienia ryb w stawie, mam ponad 300 szt. Karpia kroczka, dużo Karasia tego nie da się zliczyć :D staw ma 60x26 głębokość od 0,5m do 1,8m. Po prostu nie wiem czym karmić żeby szybki był przyrost Karpi na nestępny rok bo będę potrzebował wielkości ryby żeby w czasie spuszczenia ryb nie szukać w mule każdy wie o co chodzi, akcja ma za zadanie wyrzucenia płoci, i karasie w wielkim stopniu :)
Proszę o propozycje różnych nasion które mają dużo białka, który się przyczynia do szybkiego i dużego przyrostu ryb...
Pozdrawiam C & R [2012-04-26 11:12]

ja ci powiem tak jeśli działa ci wędkuje.pl to działa ci również wyszukiwarka google tak żebyś wiedział na następny raz.A jeżeli chodzi o karmienie ryb możesz dawać płatki owsiane u mnie karasie srebrzyste rosną bardzo dobrze na tym karpik również jeśli chcesz mieć tłuste ryby to dawaj kukurydze ona tuczy i wrzuć kilka szczupaków to ryby będą więcej się ruszać i przez to więcej jeść może dawać wszystkie nasiona pszenica itp. i również białe lub czerwone robaki. [2012-04-26 11:58]

z123454

No właśnie odłów szczupłych też będzie bo co roku lubią tak się J***c za przeproszeniem ze gdzie nie patrze na lilie to siedzą nawet w trójkę i polują, a teraz też wróciłem ze stawu to jeden pilnował z północy a drugi na południe i tak koło siebie na posterunku :D dzięki a powiedz bo mam różne te Karpie 250 to takie do max 10cm 50 po 20cm to powiedzmy tygodniowo sypać 3kg zmielonej kukurydzy dla tych mniejszych a 2kg w ziarenkach ??? [2012-04-26 13:18]

ulo1983

 Parzona pszenica , otręby  , lub kukurydza parzona z rzepakiem , 10 kilowe wiaderko co 3 dzień ,tylko broń boże sypać surowego ziarna bo mogą im żołądki popękać .....
[2012-05-01 15:52]

trzyno

W ziarnach kukurydze.
Albo ziemniaki po objedzie tez możesz dawać chleb jakiś co jest stary. [2012-05-02 10:34]

Bernard51

Są sklepy z różnego rodzaju paszami do zwierząt i drobiu
Zapytaj o pasze wysoko bialkową,nie jest to tanie ale napewno
 przyrosty bedziesz mial zadowalające.
Pozdrawiam!
[2012-05-17 06:47]

Iron21

Wysokobiałkowe ziarna to nasiona roślin strączkowych takich jak łubin czy groch. Oczywiście powszechnie przyjętą "paszą" jest właśnie kukurydza czy pszenica na której przyrosty też są całkiem fajne. A co do wypowiedzi kolegi o surowym ziarnie i pękających żołądkach to padłem :D [2012-05-20 13:35]