Zaloguj się do konta

Czym karmić kilka ryb w oczku wodnym?

utworzono: 2011/11/14 18:15
piotr342123

witam mam w oczku wodnym 4 ukleje 2 karasie 1 okonia 1 płotkę i nie wiem czym je karmić mam je od miesiąca i z małego karasie 4cm urósł byk 10 cm coś jedzą ale nie wiem co jest na pewno dórzo glonów i robaków na wodzie ale chcę im też coś dawać czy nadała by się mrożona pinka
[2011-11-14 18:15]

CZzesio

Cześć :)Rybki  jak zgłodnieją to pewnie zjedzą nawet mrożoną pinkę ,tylko dawaj im po troszku. Najlepsza karmą była by żywa ochotka . Teraz ryby juz słabo żerują a ochotkę mogły by sobie zajadać jak by miały na nią ochotkę , jak w naturalnym środowisku :)

Pozdrawiam.    Czesio :)
[2011-11-14 18:36]

dendrobena

Kol.CZesio ma rcję. Podaj im czsem ochotkę. Ona będzie żyła w mule. Jak rybki będą głodne to ją znajdą w postaci świeżego pokarmu. Pozdrawiam. [2011-11-14 18:48]

domini34

Jak chcesz je karmić to możesz białymi robakami lud czerwonymi robakami tak zwanymi gnojakami ewentualnie jakieś specjalne pokarmy dla ryb w oczku ja mam w oczu około 10 karasi zwykłyh i pare ozdobnyh karmie je ras dzienie pływającym pokarmem dla ryb w oczku ale jak chce im podchlebić to daje im po prostu czerwone lub białe robaki one przepadają za tym ale niepszesadzaj z ilością pozdrawiam wszystkich również rybki.
[2011-11-14 18:56]

domini34

Najlepiej je karmić w porze żerowania jak będziesz widział że pływają i czegoś szukają to im tam coś rzucić możesz.
[2011-11-14 18:59]

rafal05

ja mam w sporawym oczku wodnym bardzo dużo ryb, bd ich ponad 200, większość to karasie , takie po 10 cm , wpuściłem 1 szczupaka aby je trochę wytępił i kilka okoni aby zjadały narybek. sa też ukleje , i kiełbie , płotki chyba też. A no i mam jeszcze 2 liny, wpuszczne były 15 centymetrowe , mysle , ze polowa ryb albo wiecej nie dotrwa do wiosny :(
[2011-11-14 19:22]

kaban

witam mam w oczku wodnym 4 ukleje 2 karasie 1 okonia 1 płotkę i nie wiem czym je karmić mam je od miesiąca i z małego karasie 4cm urósł byk 10 cm coś jedzą ale nie wiem co jest na pewno dórzo glonów i robaków na wodzie ale chcę im też coś dawać czy nadała by się mrożona pinka

Jeżeli ryby były karmione wcześniej jakąkolwiek karmą to w obecnej chwili wstrzymałbym się z podaniem większych porcji. Ryby jako zwierzęta zmiennocieplne spowalniają swój metabolizm i każdy naddatek pokarmu tylko i wyłącznie zanieczyści wodę w oczku (drastyczny spadek tlenu i powstanie siarkowodoru z gnijących resztek). Sugerowałbym kilka tłustych dżdżowniczek pociętych na drobne kawałki-wystarczająca porcja energii na zimę dla kilku rybek.
[2011-11-14 19:31]

ja dawalem swoim platki owsiane lub jeczmienne
[2011-11-20 12:31]

kaku44

Wieloskładnikowy pokarm pływający (http://allegro.pl/pokarm-gran-mix-5l-pokarm-dla-karasi-karp-koi-i1943723549.html ) coś takiego dawałem swoim rybom w oczku możesz też dać kilka białych robaków jak nie będziesz ich karmił to ryby znajdą sobie same pokarm w wodzie np jakiegoś robaka tak  było u mnie dawałem im tą karmę potem pojechałem na wakacje i ryby same się karmiły :-)
[2011-11-30 11:23]