Czym karmić karasia?

/ 16 odpowiedzi
adamoso123


Chciałem zapytać czym karmić karasia?? Są jeszcze małe mają 15-25 cm. Jest ich około 20 szt. I wiem ,że się nie rozmnożą bo już są tam rok i nie widziałem żadnego małego karaska. Chciałem je karmić żeby urosły większe.I się zastanawiam czym?? Może być pęczak??  (2010/07/26 11:49)

Postinnio


ja karmię często zwykłym chlebem, który jak mam czas to pokruszę i wrzucam do wody a rybki pięknie ,,cmokom" (:  Albo kup karmę dal ryb w wędkarskim dla rybek kolorowych też ładnie karasie jedzą.  Dobrym jedzonkiem dla karasia jest również kukurydza z puszki, pęczak itp.          Ps. ale jak masz zamiar rzucać chleb do wody to w takiej ilości aby ryby zjadły go w przeciągu około 5 minut bo po co ma się woda kwasić od chleba, zależy to od ilości rybek i od wielkości zbiornika w jakim karmisz (:  (2010/07/26 11:56)

adamoso123


Aha tak myślałem tylko muszę je przyzwyczaić do jedzenia bo wrzuciłem je do nie typowego zbiornika i zostawiłem na rok żeby sprawdzić czy przeżyją i patrzyłem wczoraj i pływały :D Więc teraz chcę je jakoś przyzwyczaić do jedzenia ,ale jeszcze ich nie karmiłem. (2010/07/26 12:19)

adamoso123


A i tak jeszcze powiem jaki to zbiornik. Powiem tak jestem zapalonym wędkarzem i marzyłem o stawie. Często chodzę po różnych ruinach.Na jednej z ruin znalazłem zbiornik w którym latami zbierała się deszczówka.Jest to można powiedzieć że budynek bez dachu :P I tam jest około 3 m wody więc uznałem ,że ryba się nie wydusi ani w lato ani w zimę :D Więc dla testu wpuściłem tam 30 karasi srebrzystych w różnych rozmiarach i okazało się ,że się przyjęły:
) A i jeszcze dodam ,że ten budynek ma jakieś 4,5 m wysokości  a woda jest jeszcze 1,5 m w głąb ziemi Więc trzeba łowić z 3 m wysokości i sądzę ,że jak będę karmił te karasie i urosną po min. 30 cm. to Nie da rady ich wyciągnąć bez podbieraka :D (2010/07/26 12:25)

bartbmp


Aha tak myślałem tylko muszę je przyzwyczaić do jedzenia bo wrzuciłem je do nie typowego zbiornika i zostawiłem na rok żeby sprawdzić czy przeżyją i patrzyłem wczoraj i pływały :D Więc teraz chcę je jakoś przyzwyczaić do jedzenia ,ale jeszcze ich nie karmiłem.


Co do przeżywalności karasia... Kiedyś miałem oczko przy domu (kopałem dwa dni :) I jesienią, coś(może pies wskoczył do środka) przedziurawiło mi folię. Woda uciekła, a na samym dnie zostalo kilka oczek wodnych w zagłębieniach. Rybki powybierałem, ale szkód i bałaganu ( z całą swą ówczesną niechlujnością zostawiłem, no bo czasu nie bylo, pogoda zła itd) i tak zostało na zimę. Wiosną po roztopach wzięłem się za usprzątnięcie tego bałaganu. A co znalazłem fajnego, to był karaś zamarznięty w bryłce lodu. Jako, ze kiedyś czytałem artykuł o tymk, że te miłe rybki, w sytuacjach ekstremalnie zimnych, pędzą bimber we krwi i zapadają w letarg, aby przeżyć, wrzuciłem bryłkę z karaskiem do miski z wodą. Wielkie było moje zdziwienie, gdy po rozmarznięciu lodu, karaś pływał w misce jak gdyby nigdy nic mu się nie stało!!!! Także przeżywalność mają doskonałą :)

(2010/07/26 12:39)

bartek05


najlepiej karmić kukurydzą lub pęczakiem bo karasie to lubią a z chlebem to nie za dużo ponieważ od niego woda może się kwasić pozdro dla ciebie i połamania (2010/07/26 13:23)

adamoso123


Wiem ,że karaś jest bardzo przeżywalną rybą tak samo piskorz. Piskorz potrafi siedzieć Nawet 2-3 miesiące w błocie które zostało jak woda wyschła. Wiem o tym bo zbierałem piskorze od 10-30 cm z tego właśnie błota które zostało po powodzi. Ale oczywiście wypuszczałem  z powrotem do wody bo rzeka była nie daleko. (2010/07/27 11:19)

adamoso123


A i dzięki za porady . (2010/07/27 11:20)

Alios5


koledzy dopóki karaś bedzie się czuł jak w niewoli to nie będzie jadł choćby zdechł.Karaś potrzebuje swobody, bo inaczej nie urośnie ani centymetra. (2010/07/28 21:39)

u?ytkownik155302


Wszystkim:chlebem,zanętą,kukurydzą gotowaną,zbożem gotowanym,robakami z ziemi,białymi robakami itp (2013/09/07 07:29)

u?ytkownik155302


koledzy dopóki karaś bedzie się czuł jak w niewoli to nie będzie jadł choćby zdechł.Karaś potrzebuje swobody, bo inaczej nie urośnie ani centymetra.

Ja mam oczko wodne 1,5x2 metrów mam tam około 10 karasi i jakoś jedzą chleb gdy wrzucam go,a baa nawet udało mi się wyłowić karasia z oczka na wędkę (2013/09/07 07:30)