Czym dalej siegnę?

/ 4 odpowiedzi
pytanie do wyczynowców
przyjmując że głębokość łowiska wynosi 2.5 m
czy dalej siegne batem 6 m z pełnym zestawem czy tyczką 9.5 m z zestawem skróconym
prosze o uwzględnienie wszystkich czynników , nie mam kombajna ani podestu , przyjmijmy ze bede łowił z brzegu
z moich wyliczeń wyszło że będe łowił dosłownie w tym samym miejscu ale wole spytać bardziej doświadczonych
89krzysztof

Jak to wyliczyłeś? Bo mi wyszło, że tyczką dalej sięgniesz. Chyba, że bata odłożysz na podpórki, które będą stały w wodzie, a tyczkę będziesz trzymał w ręce. (2014/08/28 10:29)

Roach Shop

Dalej będziesz łowić tyczką przy takiej głębokości.

Bat 6 metrowy, w rzeczywistości strzelam że ma jakieś 5,7/5,8 m
Od tego musisz odjąć:

1. krótszą niż długość bata żyłkę na, której masz zbudowany zestaw

2. Głębokość łowiska, + ew przegruntowanie zestawu o przypon

3 .Zestaw po zarzuceniu zawsze jest z lekko luźną żyłką, tzn. nie umieszczasz zestawu na maxymalnym zasięgu bata, ponieważ:

Jeśli rybki ci odskoczą dalej, musisz je sięgnać i po to masz zapas
Zmienne warunki pogodowen, w razie większego wiatru możesz mieć problem z zarzuceniem lub utrzymaniem zestawu w polu nęcenia

4. Będziesz siedział na brzegu, część dolnika pod przedramieniem.

Przy mniejszej głębokości mógłbyś łowić w tej samej odległości co 9,5 m tyczką. Jednak w tej sytuacji tyczka. (2014/08/28 12:03)

kaki1998

Jak to wyliczyłeś? Bo mi wyszło, że tyczką dalej sięgniesz. Chyba, że bata odłożysz na podpórki, które będą stały w wodzie, a tyczkę będziesz trzymał w ręce.

mi wyszło ze i na tyczke i na bata bede łowił na 9 m . a tobie jak wyszło/ (2014/08/28 18:13)

89krzysztof

Że tyczką dalej.

Tak jak kolega wyżej. Bat 6m, więc zestaw około 5.5m. Czyli 11.5m. Odejmij od tego 2.5m głębokości, plus jakieś 0.5m bo bata trzymasz w ręce. Weź też pod uwagę, że żyłka przy pełnym zestawie nie jest maksymalnie naprężona, tylko luźna. Myślę, że około 8m będziesz łowił takim bacikiem, pod warunkiem, że będziesz siedział przy samej wodzie.

Tyczką natomiast będziesz łowił na 9.5m - tyle ile trzymasz w ręce, czyli też jakieś 50-60cm. (2014/08/28 19:15)