Zaloguj się do konta

Czy znacie dobre woblery na sporego szczupaka ?

utworzono: 2012/08/06 14:36
sienik

Witam. Czy znacie jakies dobre woblery na wiekszego szczupaka ? Do tej pory lowilem na niewielkie woblery typu salmo hornet lub bonito roz. 3-4cm lecz chcial bym sprobowac z wiekszymi woblerami na wieksze szczupaki. [2012-08-06 14:36]

89krzysztof

to spróbuj ?  [2012-08-06 14:44]

sienik

Chodzi mi o konkretne modele wiekszych woblerow  [2012-08-06 14:53]

MateuszR86

http://www.woblery.eu/ [2012-08-06 14:59]

szczupaczek05

Gdzie łowisz? A są tam wgl jakieś większe szczupaki? :).
[2012-08-06 15:27]

sienik

zwirownia, sa tam ladne dołki od 3-6m, dno przewaznie piaszczyste [2012-08-06 15:42]

mszpetman

Kup sobie woblery Savage- Gear, są bardzo dobre. Mogę Ci jeszcze polecić Dorado i Rapalę w kolorach szczupakowych, jedno częściowych albo łamańców. [2012-08-06 17:41]

PowiedzTylko

Polecam Salmo Perch, Whitefish, Dorado Invader 
większe modele woblerów Janusza Widła.Na wiosne sprawdzał mi się także Jaxon holo select pike.
Oczywiście woblery w rozmiarach od 10cm [2012-08-06 17:54]

esox61

Trzeba zadać sobie pytanie gdzie będę łowił i czy są tam duże szczupaki. Jaki rybostan jest w tej wodzie i który gatunek jest dominujący. Czy woda jest klarowna czy trącona. No i jakim sprzętem dysponuję. Dobre (najlepsze) woblery na dużego szczupaka to wszelkie jego imitacje. Woblery imitujace okonia, płoć czy lina. Wzdręgo i krąpio podobne wobki też będą ok. Najważniejszy jest jednak dobór woblera do głębokości łowiska i do możliwości naszego sprzętu. Zasada duża przynęta = duża ryba w przypadku szczupaka jest jak najbardziej właściwa. Przy łowieniu z brzegu ważne jest by woblery były ciężkie i raczej tonące (najlepsze w tym przypadku są jerki) bo zasięg rzutów będzie decydował o tym czy dotrzemy z przynętą w rewir esoxa. Podczas połowów z środka pływającego możemy używać woblerów lżejszych (kapitalne są te o neutralnym wyważeniu). Troling przy użyciu woblerów jest bardzo skuteczny. 10cm to jest minimum od którego należy iść w górę przy doborze przynęt. Zaś 18cm jest w naszych warunkach wystarczającym rozmiarem by złowić metrowca i nie cierpieć na bóle mięśni i kregosłupa. Gramatura woblerów do zestawów z kołowrotkiem klasycznym to do 30gram a wszystko co powyżej należy wrzucić na zestaw castingowy z plecionką i multiplikatorem. Jakiej firmy wobki? najlepiej własnej roboty. Ale jeśli już to proponowałbym dokładne przeanalizowanie ofert i dobranie sobie woblerów wg wyżej opisanych parametrów, bez względu jakiej są marki. No i cena też musi być rozsądna. Woblery po 4-7zł to z reguły coś czym się nie da łowić. 10-12zł to cena przyzwoita. 15-18zł to już dobra klasa. Wyżej płaci się za markę. Powodzenia [2012-08-07 00:30]

Lin1992

Ja polecam Salmo Slider,Rapale X RAP POP i popery od Salmo. Bardzo skuteczne przynęty. [2012-08-08 06:38]