Zaloguj się do konta

Czy złoty haczyk może być na karpia?

utworzono: 2012/02/14 14:54
bream

Ostatnio kupiłem w wędkarskim haczyki na karpia-złote.No i nie wiem czy ten kolor nie będzie odstraszał ryb.Chcę łowić na włos gruntowo na średnim stawie hodowlanym.W sklepie :poproszę haczyki karpiowe z oczkiem.No i dostałem złote haczyki.Niby na opakowaniu jest narysowany karp i jest to haczyk 4 ale proszę o wasze rady na temat koloru haczyka.
[2012-02-14 14:54]

89krzysztof

Takie pytania zadaje się przed zakupem, a nie po fakcie. W stawie hodowlanym karpie będą brały na wszystko, ale lepszy byłby ciemny kolor.  [2012-02-14 15:17]

bream

Takie pytania zadaje się przed zakupem, a nie po fakcie. W stawie hodowlanym karpie będą brały na wszystko, ale lepszy byłby ciemny kolor. 

wiesz,jakoś jak kupywałem haczyki to nie zwróciłeem na to uwagi,dopiero gdzieś przeczytałem ze takie sa złe ale nie byłem pewny
[2012-02-14 15:31]

Kamilo

Kolor haczyka dobiera się do przynęty- złotych używa się do kukurydzy
[2012-02-14 15:41]

JKarp

CześćA powiedz mi czy ktoś kiedyś karpiowi powiedział, że to coś żółte to haczyk.Fakt, że wszyscy preferują haczyki ciemne ale sam tak pomyśl na zdrowy rozum ;-)Najważniejsze będzie to co na założysz na ten włos.A popatrz uważnie na ten filmik:https://www.youtube.com/watch?v=evXkwOh0_v0&feature=player_embedded Jakie ciężarki Witek stosuje?Janusz JKarp [2012-02-14 15:43]

przemo1980

Złoty haczyk, no no . Musisz używać mocnego zestawu, bo jak jakieś karpisko odpłynie ze złotym hakiem to będzie spora strata, a karpik będzie pływał ze złotą biżuterią :)))
[2012-02-14 15:57]

Samotnik

CześćA powiedz mi czy ktoś kiedyś karpiowi powiedział, że to coś żółte to haczyk.Fakt, że wszyscy preferują haczyki ciemne ale sam tak pomyśl na zdrowy rozum ;-)Najważniejsze będzie to co na założysz na ten włos.A popatrz uważnie na ten filmik:https://www.youtube.com/watch?v=evXkwOh0_v0&feature=player_embedded Jakie ciężarki Witek stosuje?Janusz JKarp

 Janusz JKarp no jasne masz racje. Piona dla ciebie . Potwierdza sie reguła  że wędkarze ?  mało czytają  litaratury  dot. wędkarstwa.  Ręce opadają .  Pozdrawiam wędkarzy serdecznie.
[2012-02-14 17:19]

Bernard51

Duzo starszy odemnie kiedys wedkarz mial zwyczaj powtarzac ze:ryby i niektorzy wedkarze kolorów nie rozrozniaja??
[2012-02-14 17:33]

631809

według mnie może odstraszać kolor.Ja polecam srebnyMożna złoty tylko żeby mocno nie błyszczał w wodzie. :) [2012-02-14 17:40]

JKarp

Cześć:-)Należy jeszcze dodać, że czerwone, żółte czy nawet inne fluo kulki karpi nie straszą. Jak można zobaczyć na zajawce filmu teoria o ciemnych lub zielonych ciężarkach też może być błędna. Dodam, że te "Barbi" Witek używa przez cały film ( ten karp ok 22kg - jaki ciężarek ) To dlaczego żółty haczyk ma straszyć?Gdybyś łowił na ciemnym piasku przy głębokości mniej jak jeden metr w słoneczny dzień to może bliki haczyka ewentualnie mogłyby straszyć karpie ale tylu zbiegów okoliczności chyba nie będzie. JK


[2012-02-14 17:45]

JKarp

Duzo starszy odemnie kiedys wedkarz mial zwyczaj powtarzac ze:ryby i niektorzy wedkarze kolorów nie rozrozniaja??

WitajDobrze prawisz :-)Posunę się dalej i zapytam:Czy kulka bananowa może być .... zielona?Może - jutro jak nie zapomnę wkleję fotkę :-)JK [2012-02-14 17:48]

stan-ż

Na złote powinny karpie brać zdecydowanie lepiej. [2012-02-14 18:11]

Bernard51

Duzo starszy odemnie kiedys wedkarz mial zwyczaj powtarzac ze:ryby i niektorzy wedkarze kolorów nie rozrozniaja??

WitajDobrze prawisz :-)Posunę się dalej i zapytam:Czy kulka bananowa może być .... zielona?Może - jutro jak nie zapomnę wkleję fotkę :-)JK

Co do kulek to ja ekspertem nie jestem ale sam wiesz ze odpowiednia harmonia zapachowa moze duzo--a nie kolory wydaje mi sie ;


[2012-02-14 18:28]

Czy złoty haczyk może być na karpia? Owszem , złoty haczyk powoduje ,że woda ma odpowiednią jonizację i karp wymasowany bąbelkami bierze lepiej.Może być również wykonany ze znacznie szlachetniejszych kruszców , choćby i z platyny . Jeśli  wędkarz nie potrafi  łowić - nic mu to nie da. Odpowiadając na pytanie poważnie: KOLOR HACZYKA PRAKTYCZNIE NIE MA ŻADNEGO ZNACZENIA jeśli chodzi o ewentualny aspekt odstraszający. TO MIT I JEDEN Z PRZEJAWÓW WĘDKARSKIEGO FETYSZYZMU. Czasem gdy łowi się np : jazie czy leszcze w płytkim kanale z przejrzystą wodą albo klenie : wtedy zakłada się haczyki dobrane pod względem kolorystycznym do przynęty (czyniąc to dla świętego spokoju i przyjemności płynącej z całego tego anturażu łowcy wypracowującego strategię ). Generalnie rzecz biorąc haczyk czarny czy złoty - wszystko jedno. Haczyki błyszczące warto stosować wszędzie tam - gdzie wędkarz spodziewa się ryb agresywnie atakujących przynętę a niekoniecznie dużych : na okonie , ukleje ( które wabią nie tylko wszelkie drobne drobinki ,ale i również delikatny  plusk ). Przede wszystkim zaś  prym wiodą świecące haczyki przy połowie śledzia na tzw "choinkę ".

[2012-02-14 18:53]

Zibi60

Świetna odpowiedź kolego @Uran29, szkoda, że nie mogę wystawić oceny, byłoby 5*
[2012-02-14 19:04]

HeadAche

Duzo starszy odemnie kiedys wedkarz mial zwyczaj powtarzac ze:ryby i niektorzy wedkarze kolorów nie rozrozniaja??

WitajDobrze prawisz :-)Posunę się dalej i zapytam:Czy kulka bananowa może być .... zielona?Może - jutro jak nie zapomnę wkleję fotkę :-)JK



Może to są kulki z zielonych bananów :P:P

[2012-02-14 19:06]

Świetna odpowiedź kolego @Uran29, szkoda, że nie mogę wystawić oceny, byłoby 5*

Dziękuję. Świetnie Pan pisze felietony oraz artykuły ( i w dodatku bez błędów ortograficznych,  co jest rzadkością na tym portalu ). Pozdrawiam.
[2012-02-14 19:12]

misiek123

Jak ryba jest w łowisku i żeruje to będzie brać nawet na haczyki koloru różowego. [2012-02-14 20:02]

Najlepiej zastosuj haczyki w kolorze czarnym.
Pozdrawiam
[2012-02-14 20:09]

Cześć:-)Należy jeszcze dodać, że czerwone, żółte czy nawet inne fluo kulki karpi nie straszą. Jak można zobaczyć na zajawce filmu teoria o ciemnych lub zielonych ciężarkach też może być błędna. Dodam, że te "Barbi" Witek używa przez cały film ( ten karp ok 22kg - jaki ciężarek ) To dlaczego żółty haczyk ma straszyć?Gdybyś łowił na ciemnym piasku przy głębokości mniej jak jeden metr w słoneczny dzień to może bliki haczyka ewentualnie mogłyby straszyć karpie ale tylu zbiegów okoliczności chyba nie będzie. JK



Januszu tu nie o kolor chodzi .Kolor boże być biały,żółty,zielony,fioletowy a nawet granatowy w kropki bordo.Karp prawdopodobnie nie odróżnia kolorów (oglądałem JF 3) chodzi o to by hak nie błyszczał co może choć nie musi odstraszać rybą.Zresztą mówiąc szczerze  ja osobiście wole (dla świętego spokoju) stosować ciemne haki ,po prostu coś w zestawie mi nie pasowało w zastawie zakładając błyszczące haki.
Łowiąc z przynętą na haku owszem stosuje haki srebrne czy złote ale wtedy hak jest zakryty ale łowiąz metodą włosową wole stosować haki ciemne. [2012-02-14 20:32]

JKarp

Czy złoty haczyk może być na karpia? Owszem , złoty haczyk powoduje ,że woda ma odpowiednią jonizację i karp wymasowany bąbelkami bierze lepiej.Może być również wykonany ze znacznie szlachetniejszych kruszców , choćby i z platyny . Jeśli  wędkarz nie potrafi  łowić - nic mu to nie da. Odpowiadając na pytanie poważnie: KOLOR HACZYKA PRAKTYCZNIE NIE MA ŻADNEGO ZNACZENIA jeśli chodzi o ewentualny aspekt odstraszający. TO MIT I JEDEN Z PRZEJAWÓW WĘDKARSKIEGO FETYSZYZMU. Czasem gdy łowi się np : jazie czy leszcze w płytkim kanale z przejrzystą wodą albo klenie : wtedy zakłada się haczyki dobrane pod względem kolorystycznym do przynęty (czyniąc to dla świętego spokoju i przyjemności płynącej z całego tego anturażu łowcy wypracowującego strategię ). Generalnie rzecz biorąc haczyk czarny czy złoty - wszystko jedno. Haczyki błyszczące warto stosować wszędzie tam - gdzie wędkarz spodziewa się ryb agresywnie atakujących przynętę a niekoniecznie dużych : na okonie , ukleje ( które wabią nie tylko wszelkie drobne drobinki ,ale i również delikatny  plusk ). Przede wszystkim zaś  prym wiodą świecące haczyki przy połowie śledzia na tzw "choinkę ".


CześćNie no - odpadłem. Ale zdanie najważniejsze, będące kwintesencją odpowiedzi na zadane pytanie jest :-)Janusz JKarp [2012-02-14 20:37]

JKarp

Cześć:-)Należy jeszcze dodać, że czerwone, żółte czy nawet inne fluo kulki karpi nie straszą. Jak można zobaczyć na zajawce filmu teoria o ciemnych lub zielonych ciężarkach też może być błędna. Dodam, że te "Barbi" Witek używa przez cały film ( ten karp ok 22kg - jaki ciężarek ) To dlaczego żółty haczyk ma straszyć?Gdybyś łowił na ciemnym piasku przy głębokości mniej jak jeden metr w słoneczny dzień to może bliki haczyka ewentualnie mogłyby straszyć karpie ale tylu zbiegów okoliczności chyba nie będzie. JK



Januszu tu nie o kolor chodzi .Kolor boże być biały,żółty,zielony,fioletowy a nawet granatowy w kropki bordo.Karp prawdopodobnie nie odróżnia kolorów (oglądałem JF 3) chodzi o to by hak nie błyszczał co może choć nie musi odstraszać rybą.Zresztą mówiąc szczerze  ja osobiście wole (dla świętego spokoju) stosować ciemne haki ,po prostu coś w zestawie mi nie pasowało w zastawie zakładając błyszczące haki.
Łowiąc z przynętą na haku owszem stosuje haki srebrne czy złote ale wtedy hak jest zakryty ale łowiąz metodą włosową wole stosować haki ciemne.

CześćJarek dlatego napisałem ewentualnie mogłyby :-)JK [2012-02-14 20:39]

JKarp

CześćZielona kulka o smaku banan.JK [2012-02-15 08:46]

Bernard51

No co mam powiedziec b. ladnie sie prezentuje tj.efektownie a jak efekty??
To ja Ciebie bede pytal?
[2012-02-15 09:00]

JKarp

CześćEfekty - akurat wtedy jak robiłem fotkę to przez dwa dni tylko jedno branie. Ale ogólnie na te kulki nie narzekam.JK [2012-02-15 12:02]

Z mora

To ja mam jeszcze małe pytanie

w tamtym sezonie łowiłem karpie na kukurydzę waniliową (są też inne zapachy, truskawka, banan itp), czy on poznaje że to kukurydza czy idzie do zapachu? To tak samo jak z tymi kolorowymi haczykami, złoty, czarny, czerwony co za różnica to i to haczyk.

[2012-02-15 13:54]