Czy z mormyszki zrobi się kogut?

/ 20 odpowiedzi / 2 zdjęć
witam wszystkich!
naszła mnie ostatnio myśl aby z mormyszki zrobić kogutka, mam kilka piór z koguta i marabuta, różne kolory, ciekawi mnie czy ktoś już tego próbował
ochotka jest w 100% skuteczna jeśli w pobliżu są ryby, ale co by było jeśli na złotą lub srebrną mormyszkę założyłbym skrawek jaskrawego, żółtego piórka z marabuta i czerwona ochoteczkę?
już w tym tygodniu zabiorę się do przygotowania kilku takich kogucików, jak zrobię, to umieszczę fotki,
już nie mogę się doczekać wyprawy na lód!!!
pozdrawiam i czekam na komentarze co do mojego porannego pomysłu, Kuba;)
jarekk


Wszelkie eksperymenty zasługują na pochwałę. Bardzo chętnie zobaczyłbym efekty. Jak coś ukręcisz, to poproszę o fotki :) (2012/01/30 10:29)

tomiczek22


Pomysł bardzo dobry, ale ja na twoim miejscu ograniczyłbym się do zrobienia jeżynki z kogucich piór. Co nie oznacza oczywiście ,że twoje koguciki nie będą skuteczne. Pozdrawiam :) (2012/01/30 10:33)

Zibi60


Testuj kolego, ale musisz wiedzieć, że ochotka przyciąga rybki także swoistym zapachem. W zestawie mormyszka, ochotka, piórko, raczej ochotka będzie grała główną rolę. Próba bez ochotki skazana na klęskę.
Już lepiej zastosować minijiga, albo ozdobić piórkiem dużą mormychę, ale to inny sposób wędkowania (podszarpywanie, które jest na lodzie dozwolone), bliższy spinningowaniu i skuteczny na pierwszym i ostatnim lodzie, jak trafisz na stadko pasiaków. (2012/01/30 10:47)

Quba93


oto moje nowe zabawki zrobione ze starszych mało atrakcyjnych mormyszek,
a ochoteczkę też na pewno założę, zmieści się;) (2012/01/30 19:18)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Quba93


przepraszam za te puste, najpierw nie chciały sie dodać a potem już hurtowo;) (2012/01/30 19:32)

Zibi60


Brawo Kuba, fachowa robota. Ja je widzę późną jesienią na łódce na mojej zaporówce, pasiaki by się powściekały. Nie omieszkaj napisać o efektach z pod lodu. (2012/01/30 20:19)

Quba93


zapewne napiszę,
takich mormyszek z powodzeniem używał kolega spiningując właśnie jesienią, łowił okonki i wzdręgi,
słyszałem że ludzie ogólne używają tego typu przynęt więc zobaczymy,
mam nadzieje że sie spiszą, bo największa radość to gdy złowi się wspaniałe okazy na własnoręcznie przygotowaną przynętę
połamania kijka;)
(2012/01/30 20:28)

Quba93


a  więc,
dziś byłem na rybkach, jeziorko brzeskie, niby nic ale kilka płotek i okoni wyciągnąłem na lód
nie były to szczególnie wielkie sztuki, nie siedziałem długo ze względu na marznące ręce...okropnie
jestem zadowolony bo był to pierwszy mój wypad na lód w tym sezonie a mormyszki kogutki spisały się tak jak powinny!
pozdrawiam wszystkich, jutro mam zamiar udać się do dziś zanęconych dziurek, mam nadzieje na lepsze rezultaty;) (2012/02/01 21:52)

Zielony80


Gratuluję pomysłu i ryb :)

Ciekawe jak by te piórka potraktować atraktorem o zapachu ochotki?

(2012/02/01 23:10)

Quba93


byłoby to dobre, ale ja jednak zakładam jedną ochoteczkę która daje swój zapach, jak już ryby się zanęcą można bez ochotki tylko co jakiś czas donęcić z góry albo z podajnika (2012/02/02 09:06)

u?ytkownik99449


gdzie można takie biura kupić ? nie chodzi mi o internet tylko w jakim sklepie w mieście ? bo chciałbym pouzbrajać sobie obrotówki w różne dodatkowe wabiki ;) (2012/02/02 09:23)

u?ytkownik99449


piura  miały być nie biura :D haha .......nie wyspałem się :P

(2012/02/02 09:28)

Quba93


ja kupowałem w internecie, są tanie oto link: http://allegro.pl/marabut-piora-long-13-16cm-6szt-kolory-i1928114352.html
myślę że takie pióra można kupić w sklepach wędkarskich typowo spinningowych lub muchowych ale chyba wygodniej jest je zamówić (2012/02/02 14:45)

u?ytkownik99449


nie właśnie zamiawiac nie chcę z allegro bo dosłownie kilka sztuk mi potrzebne nie jakaś tam większa seria ;) kilka obrotówek chce tylko uzbroic ;) chociaż jedną na próbe:) (2012/02/02 15:15)

Quba93


z przesyłką jedna paczka takich piórek z marabuta wyjdzie ok 8 zł
podejrzewam że w sklepie będzie podobna cena za tą tamą ilość piór...więc nie widze różnicy a tym bardziej że nie trzeba wychodzić z domu a przesyłka szybko dochodzi (2012/02/02 23:54)