Zaloguj się do konta

Czy wypuszczać trocie?

utworzono: 2013/12/07 17:49
heniopej

Nie chciałbym aby wątek czy wypuszczać trocie przerodził się w dyskusje czy w ogóle wypuszczać ryby. Większość z nich wypuszczam część zabieram mniejsza z tym. Chodzi mi mianowicie o to czy wypuszczone trocie maja szansę na przeżycie. Czy raczej zabije je pleśniawka i lepiej się nad tym nie zastanawiać i je zabrać. Proszę o opinie kolegów którzy maja już jakieś doświadczenie w tym temacie.   [2013-12-07 17:49]

Pewnie wszystko zależy od stanu w jakim ją wyholujesz rzecz jasna , bo pewnie nikt w tym nie ma doświadczenia. Nikt nie montował rybie chipa ani kamery żeby ją śledzić :) Ichtiolog jakiś by sie przydał bo sam jestem ciekaw.
[2013-12-07 18:53]

Amitaf

"...czy wypuszczone trocie maja szansę na przeżycie. Czy raczej zabije je pleśniawka i lepiej się nad tym nie zastanawiać i je zabrać..." 

Co za pytanie? Oczywiście wypuszczać! Zakładać z góry, że zabije je pleśniawka to absurd! Idąc tym tokiem myślenia..., po co żyć?????????????? Zastanów się raczej; czy musisz zabierać?

[2013-12-17 20:20]

gownolowie123

Dokładnie nie zastanawiaj się i daj jej żyć. Czy chorą lub podatną na chorobę osobę się zabija ?? NIE !!!  [2014-01-08 16:26]

DelTor0

Trzeba miec desperacje na mieso zeby ryby z plesniawka zabierac ;)  [2014-01-08 16:48]

ryukon1975

Trzeba miec desperacje na mieso zeby ryby z plesniawka zabierac ;) 

Za to jak łatwo złowić. :) Takie pijane ryby jak u mnie czasem pływają po zimie nawet nie trzeba wędki rozkładać tylko podbierakiem zagarnąć. Jednak przed zjedzeniem tego to samemu trzeba dobrze popić. :) Jednak spokojnie przy obecnych temperaturach pleśniawka rybom nie grozi.

[2014-01-08 17:03]

jacenty75

Czytaj ze zrozumieniem Kolego - pytanie brzmi czy po złapaniu zdrowej ryby i jej wypuszczeniu (po takich czy innych czynnościach m.in foto i inne temu podobne - ale w myśl zasady C&R) ryba nie zachoruje.P.S. "ALT" to taki przycisk którego czasami warto używać w polskiej pisowni:) [2014-01-08 17:11]

ryukon1975

Jeśli chodzi o samo wypuszczenie to pleśniawka nie jest chorobą śmiertelną. Śmiertelna może być choroba pierwotna bowiem pleśniawka atakuje ryby głownie chore i osłabione pobytem w płytkiej przemarzniętej wodzie zimą. Zatem jeść ryb z pleśniawką nie polecam szczególnie że nie wyglądają wcale apetycznie. [2014-01-08 17:24]

DelTor0

Czytaj ze zrozumieniem Kolego - pytanie brzmi czy po złapaniu zdrowej ryby i jej wypuszczeniu (po takich czy innych czynnościach m.in foto i inne temu podobne - ale w myśl zasady C&R) ryba nie zachoruje.P.S. "ALT" to taki przycisk którego czasami warto używać w polskiej pisowni:)

Taka odpowiedz jakie pytanie :D 

[2014-01-08 17:35]

jacenty75

Czytaj ze zrozumieniem Kolego - pytanie brzmi czy po złapaniu zdrowej ryby i jej wypuszczeniu (po takich czy innych czynnościach m.in foto i inne temu podobne - ale w myśl zasady C&R) ryba nie zachoruje.P.S. "ALT" to taki przycisk którego czasami warto używać w polskiej pisowni:)

Taka odpowiedz jakie pytanie :D 

I tu niestety się mylisz........... bo wg. mnie to było całkiem normalne pytanie a Twoja odp. bardzo tendencyjna - niestety:( [2014-01-08 17:47]

DelTor0

Coz... [2014-01-08 17:57]

jacenty75

Szkoda, że tylko tyle merytorycznego w temacie - pozdrawiam. [2014-01-08 18:06]

Nie moge :D wy wszyscy chyba sałate jecie tylko :D ostatnio złapałem jedną i zjadłem ją ze smaczkiem i oblizałem sobie paluszki . Dwie następne wypuszczę o ile złapie :D a czwartą znowu zjem ze smaczkiem. Kłucic sie będziecie o sprawy duchowe. o losie :) stare chłopy a będą sie pouczać na wzajem. świnki i krówki też cierpią nie mniej. Smacznego :)
[2014-01-08 18:25]

jacenty75

Nie moge :D wy wszyscy chyba sałate jecie tylko :D ostatnio złapałem jedną i zjadłem ją ze smaczkiem i oblizałem sobie paluszki . Dwie następne wypuszczę o ile złapie :D a czwartą znowu zjem ze smaczkiem. Kłucic sie będziecie o sprawy duchowe. o losie :) stare chłopy a będą sie pouczać na wzajem. świnki i krówki też cierpią nie mniej. Smacznego :)

No i dokładnie takie podejście do tematu chciałem zasugerować ale co poniektórzy nawet nie czytając do końca ze zrozumieniem pytania od razu rzucają tendencyjne veto rzekomym "mięsiarzom". 
[2014-01-08 18:39]

ryukon1975

Smacznego:) [2014-01-08 18:43]

Ponad 95% wędkujących zaczyna swoją przygodę z nadzieja ze cos tam sobie zje i to dzięki ich składkom koła PZW maja kaskę na walkę z kłusolami i na zarybianie. Tych statystyk nie zmienimy. Regulamin połowu jest klarowny i optymalny
[2014-01-08 18:43]

Smacznego:)

odwracasz kota ogonem
[2014-01-08 18:44]

ryukon1975

Ponad 95% wędkujących zaczyna swoją przygodę z nadzieja ze cos tam sobie zje i to dzięki ich składkom koła PZW maja kaskę na walkę z kłusolami i na zarybianie. Tych statystyk nie zmienimy. Regulamin połowu jest klarowny i optymalny

Przeczytałeś posty innych ? My tu piszemy o rybach chorych na pleśniawkę.

[2014-01-08 18:44]

Przeczytałeś posty innych ? My tu piszemy o rybach chorych na pleśniawkę.

piszemy o tych które dopiero mogą zachorować
[2014-01-08 18:45]

temat rzeka widze  :) narazie
[2014-01-08 18:46]

ryukon1975

Skoro piszemy o tych które mogą zachorować to pytanie jest głupie. Skąd wędkarz może wiedzieć czy dana ryba zachoruje ?  Chyba że jasnowidz jakiś. :) [2014-01-08 18:51]

Skoro piszemy o tych które mogą zachorować to pytanie jest głupie. Skąd wędkarz może wiedzieć czy dana ryba zachoruje ?  Chyba że jasnowidz jakiś. :)

:) I właśnie opisałem to na samiuskiej górze postu bo pytanie było trzoszke dziwne nie uważasz  :) a co do takich z plesniawką to na miejscu bym ją zgładził i zakopał 20m od wody :)
[2014-01-08 18:53]

jacenty75

odwracasz kota ogonem

Dokładnie - dobranoc, bo dalsza wg. mnie nadal tendencyjna dyskusja nie ma sensu. [2014-01-08 19:01]

DelTor0

Eee tak Krzychu, taka z plesnia to rarytas :) Jak ser plesniowy, niedlugo do Francji bedziemy eksportowac takie rybki :D

[2014-01-08 19:17]

jacenty75

Eee tak Krzychu, taka z plesnia to rarytas :) Jak ser plesniowy, niedlugo do Francji bedziemy eksportowac takie rybki :D

Nie wiem jak Ty Kolego ale ja Krzyśka (ryukon-a 75) szanuje za jego całokształt działalności na wedkuje.pl - może Ty masz z nim bliższe kontakty osobiste ale na pewno takimi wypowiedziami nie przysporzysz mu pozytywnej "popularności"Poza tym nadal piszesz bez polskich znaków czyli uważasz nas za te "gęsi" co polskiego języka nie znają - ale to już Twoja sprawa. [2014-01-08 19:29]

DelTor0

Ano moja sprawa :) [2014-01-08 19:34]