Zaloguj się do konta

Czy wyhoduję karpie w małym stawie ?

utworzono: 2011/12/09 19:17
worekzrybami

Hej mam oczko wodne ok 7m-3m głębokość ok 1,50 i na wiosnę zamierzam wpuścić karpie ok 10 szt i liny,karasie,amury,płocie i dążę do tego żeby wyhodować karpia żeby złożył mi ikrę i mieć narybek . I mam pytania jaka musi być głębokość,temperatura wody żeby on się wytarł , w jakim miesiącu on się trze , ile musi mieć lat żeby mógł się wytrzeć . Bo ja chcę żeby on się wytarł złożył ikrę i był narybek i potem wypuszczam go do stawu 35m na 20 m i głębokość ok 3 m polecicie mi coś powiedzcie co i jak ok plis !!!!  
[2011-12-09 19:17]

Franek1987

Hej mam oczko wodne ok 7m-3m głębokość ok 1,50 i na wiosnę zamierzam wpuścić karpie ok 10 szt i liny,karasie,amury,płocie i dążę do tego żeby wyhodować karpia żeby złożył mi ikrę i mieć narybek . I mam pytania jaka musi być głębokość,temperatura wody żeby on się wytarł , w jakim miesiącu on się trze , ile musi mieć lat żeby mógł się wytrzeć . Bo ja chcę żeby on się wytarł złożył ikrę i był narybek i potem wypuszczam go do stawu 35m na 20 m i głębokość ok 3 m polecicie mi coś powiedzcie co i jak ok plis !!!!  

Chłopie Karp to nie jest nasz rodowity gatunek ryby , tylko sprowadzony , i nie wyhodujesz go jak w hodowli ślimaków . A na pewno nie w takich warunkach jak opisałeś pomyśl trochę , i jeśli jesteś wędkarzem powinieneś to wiedzieć. Zacznij hodować Nutrie >>>

[2011-12-09 19:33]

worekzrybami

czemu  nie!!! mojemu koledze w oczku wodnym 4m na 5m i głębokość 1m miał ok 10 szt karpi i pewnego lata  spuścił wodę z oczka to było bardzo dużo narybku miał on już ok 5 cm !!!

[2011-12-09 19:40]

Franek1987

czemu  nie!!! mojemu koledze w oczku wodnym 4m na 5m i głębokość 1m miał ok 10 szt karpi i pewnego lata  spuścił wodę z oczka to było bardzo dużo narybku miał on już ok 5 cm !!!

A miał tam inne ryby na przykład karasie , bo ze karp mu się wytarł to nie chce mi się wierzyć wręcz pierwszy raz takie coś słyszę , ale cuda się zdarzają.

[2011-12-09 19:48]

Romuald55

Nie cuda Panowie,nie cuda!W gospodarstwach rybackich w specjalnych stawach z dnem trawiastym o głębokości 0,5-1.0metra trą się karpie pod koniec maja i w czerwcu gdy woda osiągnie temperaturę powyżej 23 stopni.Cały materiał zarybieniowy do produkcji towarowej pochodzi z takich stawów.Do naturalnego tarła dochodzi także w małych płytkich stawach w których są karpie.35 centymetrowe karpie odbywają już tarło.
[2011-12-09 20:11]

Franek1987

Nie cuda Panowie,nie cuda!W gospodarstwach rybackich w specjalnych stawach z dnem trawiastym o głębokości 0,5-1.0metra trą się karpie pod koniec maja i w czerwcu gdy woda osiągnie temperaturę powyżej 23 stopni.Cały materiał zarybieniowy do produkcji towarowej pochodzi z takich stawów.Do naturalnego tarła dochodzi także w małych płytkich stawach w których są karpie.35 centymetrowe karpie odbywają już tarło.

[2011-12-09 20:24]

Franek1987

Tak kolego ale przy stawach hodowlanych zaingerował człowiek i celem człowieka było wyhodowanie karpia. A co do płytkiej wody całkiem możliwe ale moim zdaniem wątpliwe w gorącem lato tak ale nie takie jak mieliśmy teraz. A kolega tak w gule napisał w poście o oczku wodnym , to ja zacznę hodować w wannie  karpie jeśli żona pozwoli.

Franek1987

Tak kolego ale przy stawach hodowlanych zaingerował człowiek i celem człowieka było wyhodowanie karpia. A co do płytkiej wody całkiem możliwe ale moim zdaniem wątpliwe w gorącem lato tak ale nie takie jak mieliśmy teraz. A kolega tak w gule napisał w poście o oczku wodnym , to ja zacznę hodować w wannie  karpie jeśli żona pozwoli.

jacek placekkk

:)))
[2011-12-09 20:29]

Romuald55

Musisz Kolego wannę wyłożyć darnią,żeby stworzyć odpowiednie warunki oprócz temperatury wody,ponieważ karpie w razie złych warunków uniemożliwiających rozród wchłaniają gamety i nie dochodzi do tarła.Aha....warto pograć im na wierzbowej fujarce jak to onegdaj bywało. [2011-12-09 20:57]

Franek1987

Dzięki za rady ale nie przydadzą się  , żonka nie pozwoliła mi na hodowle w wannie

[2011-12-09 21:04]

89krzysztof

A to by był dobry patent, bo woda byłaby odpowiednio ciepła. Idealne warunki do rozmnażania.  [2011-12-09 21:09]

Romuald55

No tak....żony nie zawsze akceptują wędkarstwo. [2011-12-09 21:10]

Franek1987

Wędkarstwo żonka akceptuje , ale karpiom to tylko przed wigilią pozwoli wynająć wanne

[2011-12-09 21:18]

worekzrybami

a czy karp rozłoży ikrę na moczarce ? czy tylko na dnach trawiastych ?

[2011-12-09 21:39]

Romuald55

Na roślinności przydennej,więc i na moczarce też. [2011-12-09 22:41]

Kangur1979

Wytarcie karpia w naszym położeniu geograficznym nie jest żadną mrzonką...W sprzyjających warunkach nie ma z tym żadnego problemu, tj. najlepiej płytki zbiornik(woda szybko się nagrzewa), obfita roślinność i sprzyjająca aura.I nie jest to żadne pustosłowie tylko naocznie stwierdzony fakt.

Odradzałbym natomiast hodowli karpia przeznaczonego do rozrodu z innymi gatunkami,po pierwsze  mogą one czuć się "niekomfortowo"(może oprócz lina),po drugie karp może skrzyżować się z karasiem.Co prawda hybrydy takie są podrasowaną wersją karasia,rosną szybciej i większe ale domyślam się że nie o to Ci chodzi...

Na Twoim miejscu nie zrażałbym się negatywnymi opiniami,tylko po prostu spróbował...-satysfakcja będzie tym większa...

Powodzenia i pozdrawiam.

[2011-12-09 23:46]

worekzrybami

to więc na wiosnę zamierzam spłycić go 1 m posadzić dużo moczarki i wpuścić tylko  liny i karpie karpie 5 szt 2 samice(5 kg) 3 samce (4 kg ) akurat w pobliżu mam takiego co sprzedaje takie duże karpie i kilka linów też z 5 takich do ok 1 kg . Czy to będzie dobre skomentujcie !!!
[2011-12-10 18:14]

Andrzej66

A co do płytkiej wody całkiem możliwe ale moim zdaniem wątpliwe w gorącem lato tak ale nie takie jak mieliśmy teraz.

Nawet w takie lato jak mieliśmy tego roku karp u brata w stawie wytarł się sam. Brzegi ma łagodne (powierzchnia około 10x6m, głębokość 1m), trochę wodnego zielska i małe karpiki na jesieni już były. :)
[2011-12-10 19:19]

Romuald55

Czas pokaże,kolego worekzrybami.Szanse są.Zawsze to nowe doświadczenie. [2011-12-10 20:30]

Lujski

u mnie w oczku kapie koi tra sie bez probemu, na plycicnie - nawet bez zadnej roslinnosci, przezywaja te najmocniejsze, ale jak chcesz zwiekszyc przezywalnosc to ikre do dobrze natlenionego akwarium i bedziesz mial karpia setki
[2013-02-01 21:29]

tomson1413

zalerzy jaka będzie temperatura wody bo jak będzie za zimna to ikra zaniknie

[2013-06-04 20:14]

Adriann

Chłopie jak masz staw 35 x 20 to kup normalnie sobie narybku. Nie zarybiaj japońcem a karasiem złotym jak już. Karpie możesz kupić większe i na wiosnę odłowić i do oczka na tarło wpuścić ale jak będą sprzyjające warunki to i w tym stawiku się wytrze.

I nie rób z oczka wodnego jednego skupiska ryb bo zimą Ci wszystko szlak trafić może albo więcej ryb niż wody będzie :]

[2013-06-04 21:24]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia