Zaloguj się do konta

Czy wędkarstwo morskie też ruszy od poniedziałku?

utworzono: 2020/04/18 13:06
arasshater

Wiemy już wszyscy, że od poniedziałku 20 kwietnia można "na legalu" wędkować. Na stronie PZW został zamieszczony odpowiedni komunikat i nikt, jeśli zachowamy odpowiednie środki ostrożności (jak choćby ta nieszczęsna maseczka), nie może się do nas doczepić ani grozić nam mandatem. Otwarte zostaną również lasy i parki. Nie było jednak żadnej informacji dotyczącej plaż, więc zastanawia mnie czy można będzie również wędkować w morzu? Na stronie Głównego Inspektoratu Rybołóstwa Morskiego nie pojawił się dotychczas żaden komunikat dotyczący sytuacji. Z dyskusji na forum Pomorskiego Przewodnika Wędkarskiego dowiedziałem się również, że jeden z kolegów dzwonił z zapytaniem, ale nie potrafiono mu udzielić konkretnej odpowiedzi. Komuś coś wiadomo jak ma się sytuacja z wędkowaniem w morzu? [2020-04-18 13:06]

51Marek

Obostrzenia z 10.04 obowiązują tylko do 19.04. 16.04 Morawiecki "coś" powiedział. Ale, zgodnie z literą prawa, nie przedłużył blokady plaż. Jutro niedziela, 19.04, więc musi się ukazać rozporządzenie RM. Jeżeli nie będzie przedłużenia blokady plaż ... na ryby, na ryby, na cały długi dzień ... [2020-04-18 22:29]

51Marek

Ostatni DZISIEJSZY kmunikat rządowego RCB: od jutra przemieszczanie w celach rekreacyjnych DOZWOLONE !!! [2020-04-19 09:30]

arasshater

Ja wszystko rozumiem, ale w informacjach nadal nie pada słowo na temat plaż. Wciąż przewijają się lasy i parki oraz pozostałe tereny rekreacyjne (a za takie należy również uważać plaże oczywiście). Mimo wszystko będę usiłował dodzwonić sie jutro do Głównego Inspektoratu Rybołóstwa Morskiego i znaleźć odpowiedź na nurtujące mnie pytanie, żeby potem nie zarobić mandatu, albo nie szarpać się z jakimiś nadgorliwcami, którzy będą mi go chcieli wystawić. Alert RCB oczywiście i ja dzisiaj otrzymałem i jutro jadę na cały dzień na ryby (specjalnie poprosiłem w pracy o wolne). [2020-04-19 17:31]