Czy wędka węglowa zużywa się z czasem ?

/ 7 odpowiedzi
Witam. Ostatnio oglądam używane tyczki z włókna węglowego.Nurtuje mnie pytanie czy taka wędka z czasem może się zużywać, próchnieć, mówię tu o zwykłym użytkowaniu, nie chodzi mi też o zniszczenia na złączach od tarcia które tam występuje, tylko o same blanki i środki elementów.Czy mogą się one zniszczyć od samych czynników zewnętrznych typu promieniowanie słoneczne,woda,przeciążenia w holowaniu ryb.
Z góry dziękuje za odpowiedzi.  
u?ytkownik32263


Nowoczesne blanki praktycznie nie "starzeją się". Jedynie może wystapić problem z lakierem, gdy jest on niezbyt wysokiej jakości. (2013/02/09 17:20)

Roxola


Mam od pięciu lat tyczkę Maver Competition Plus 101 używaną kilkanaście razy w roku, zadbaną, ale mam wrażenie, że stała się bardziej giętka ... niż jak była nowa. Teraz na ważne zawody już strach ją zabierać. Wszystko zależy od tego, jak często taka tyczka była używana i jak transportowana.Gdybym miała kupić używkę, to tylko po wcześniejszym (własnoręcznym) rozłożeniu. (2013/02/09 17:44)

roman55


 Niestety nic nie trwa wiecznie nawet my. Pozdrawiam

(2013/02/09 17:58)

ryukon1975


Blank węglowy na pewno się nie zużywa sam od siebie jak już to od złej eksploatacji
Czyli jak dobry wędkarz kupi kij to ma go do końca życia. (2013/02/09 18:10)

Piotr 100574


Blank węglowy na pewno się nie zużywa sam od siebie jak już to od złej eksploatacji
Czyli jak dobry wędkarz kupi kij to ma go do końca życia.




jeżeli wędkarz po 60ce sobie kupi taki sprzęt to będzie go miał do końca życia (2013/02/09 18:25)

romani


Witam. Ostatnio oglądam używane tyczki z włókna węglowego.Nurtuje mnie pytanie czy taka wędka z czasem może się zużywać, próchnieć, mówię tu o zwykłym użytkowaniu, nie chodzi mi też o zniszczenia na złączach od tarcia które tam występuje, tylko o same blanki i środki elementów.Czy mogą się one zniszczyć od samych czynników zewnętrznych typu promieniowanie słoneczne,woda,przeciążenia w holowaniu ryb.
Z góry dziękuje za odpowiedzi.  


wegki weglowe sa bardzo mocne,ale nalezy onie dbac tak zeby wedka nie stuknac o cos aby nie zarysowac bowmiejscu uderzenia czy zarysowania pod nawet niewielkim obciazeniem napewno z czasem peknie . (2013/02/09 19:37)

romani


weglowki sa prawie niezniszczalne pod warunkiem ze sie o nie dba ,jak zarysujesz napewno w tym miejscu pod niewielkim obciazeniem peknie .zlacza teleskopowe sa bardzo czule na odrobinki piasku .obchodz sie z nia delikatnie iczule aposluzy ci bardzo dlugo czego ci zycze... (2013/02/09 19:59)