Czy warto zacząć łowić na muchę

/ 5 odpowiedzi
Witam mam pytanie czy warto zaczynać łowienie na muchę czy jednak nie proszę o odpowiedz.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

robertxxx62


Witam ! Jak koledze chodzi o porę roku to jak najbardziej , streamer i nimfa . Jak chodzi czy ogólnie warto łowić na muchę , to już indywidualna sprawa wędkarza , jak komuś podpasuje to nie może przestać myśleć o tej metodzie i nieważna pora roku  :)
(2012/01/07 18:04)

pienio81


wędkarstwem muchowym zaraziłem się 4 lata temu.jest to niezbyt łatwa na początku metoda ale po jakimś czasie staje się świetną zabawą nad wodą.szczególnie od czerwca do sierpnia jest chyba najbardziej widowiskową metodą.oczywiscie przez cały rok można łowić co czynię od kilku lat,spining jeździ jako zapasowa wędka.niestety z roku na rok jest coraz gorzej w naszych wodach z pstrągiem i lipieniem i coraz ciężej o wiekszą sztukę.niemniej jednak zachęcam do spróbowania,bo łowienie na nimfę nie jest trudne,a z czasem to i suchą nie ma problemu rzucać. (2012/01/07 19:04)

mariusz00


to zależy gdzie  i jaką porą . (2012/01/07 19:07)

okonek14


Aha dziękuje za odpowiedz i spróbuje. (2012/01/07 19:44)

adler


Witaj Rafał . 

Swoją przygodę z wędkarstwem muchowym zaczołem dwa lata temu , no trzy w 2009 roku .

Miałem rużne przerwy , trochę się chorowało , karpiarstwo i funkcje społeczne blokowały mi czas na ten piękny rodzaj wędkarstwa , wciągało mnie bez reszty . Mimo że nad górskie potoki mam około 80 km . to kilka razy w miesiącu niesie mnie w dzikie miejsca . Jestem także początkującym muszkarzem , ale tutaj koledzy pomagają , podpowiadają mi wszystko czego nie wiem i odkrywają nowe miejsca na opolszczyźnie gdzie jeszcze nie łowiłem . Zapraszam do grupy "Mucha dla początkujących - wędkarstwo muchowe trudne początki"

Rozpoczoł się już sezon na pstruchy , ja jeszcze nie byłem ( niestety praca ) , ale koniec lutego to rozpocznę wędrówkę po rzeczkach .

Pozdrawiam .

(2012/01/07 20:37)