Czy warto wybrać się na ryby w zimę?

/ 8 odpowiedzi
Witam.Mam pytanie czy opłaca mi się wybrac zimą na ryby bo jeszcze nigdy nie byłem na jęzioro.Czy jakąś rybę złapie?(nie chodzi mi o lód tylko i zimną wode).Pozdrawiam i proszę o odpowiedz.
dany21


Jeżeli znajdziesz miejsce zimowania ryb to możesz mieć naprawdę udany wypad na ryby. Nie złowisz tak wielu gatunków jak latem ale możesz zostać obdarzony ładnymi leszczami, płociami i okoniami. (2009/12/28 13:30)

withanight88


jak trafisz na żerowanie to nałapiesz , jak nie trafisz to wrócisz o kuju do domu (2009/12/28 16:42)

u?ytkownik8975


Lepiej posiedź w ciepełku w domu , co będziesz sobie tyłeczek odmrażał .I nie będziesz musiał ochotki zgrabiałymi paluchami na chacunia nawlekać i zaoszczędzisz parę złotych bo nie kupisz cienkiej żyłki i kilku podlodówek. Ciepłe ciuszki zostaw lepiej w szafie ,przydadzą się jak Ci autko śnieg zasypie i będziesz musiał je odkopywać łopatą ,a nie będziesz głupim świdrem za 100 zł.lub drożej, dziury w lodzie wiercił .Zgrzejesz się przy tym i zapocisz a to pierwszy krok do przeziębienia no i do doktorka trzeba będzie chodzić . A jak już złowisz ,to Ci te ryby zesztywnieją na lodzie lub upieprzą się w śniegu i sobie neseser pobrudzisz.Ja Ci radzę , jeżeli nie chcesz poznać frajdy z zimowego wędkowania----To zastosuj się do rad podanych przeze mnie wyżej.......A tak w ogóle to chciał bym Ci życzyć by ten lód i śnieg i mróz ,dopisały tej zimy,...

Pozdrawiam. (2009/12/28 17:21)

u?ytkownik13699


Jeżeli tylko lód będzie na tyle gruby, by bezpiecznie po nim chodzić, to oczywiście proponuję spróbować łowienia podlodowego. To bardzo fajna sprawa. Na pierwszy lód radziłbym się wybrać z jakimś bardziej doświadczonym kolegą, by od czegoś już zacząć a nie uczyć się od zera. Pozdrawiam i gorąco polecam (2009/12/28 17:36)

rybak09090909a


Raczej chodziło mi o zimną wode w zime a nie o lód ale dzięki za poradę.

(2009/12/28 18:08)

rybak09090909a


Raczej chodziło mi o zimną wode w zime a nie o lód ale dzięki za poradę.

(2009/12/28 18:08)

tomekd125


Złapiesz czy nie to nie ma znaczenia.Liczy się kontakt z przyrodą,ja tak uważam,a katar złapiesz napewno.Pozdrawiam .

(2009/12/28 19:34)

leszcz1998


Jeżeli miałbyś zamiar łowić pod lud to nie radzę bo na razie lód jest za cienkiAle potem jak najbardziej. No chyba że nie będzie gruby :-) (2009/12/28 22:32)