Czy warto uczestniczyć w Walnych Zebraniach Koła ?

/ 71 odpowiedzi / 2 zdjęć
Okonek20

Witam! Trudno się nie zgodzić, że zdecydowana większość wypowiadających się ma całkowitą rację. Dlaczego więc z tą frekwencją jest tak źle. W moim kole, również nie jest za dobrze, ale w 6-letnim okresie jego istnienia, najniższa frekwencja na WZ wynosiła 43%. Z zaangażowaniem członków w realizację bieżących przedsięwzięć w kole bywa różnie, ale zawsze znajdują się chętni do pracy. Członkowie władz i organów koła, wykonują swoje obowiązki całkowicie społecznie ( nikt nie pobiera żadnych diet ani ryczałtów ) i to mobilizuje pozostałych wędkarzy. Mimo, że w Okręgu nie istnieje podział wód pod opiekę kół, sami sobie takie wody wybraliśmy i w miarę możliwości je zagospodarowujemy. Mamy również własne zbiorniki, które sami zarybiamy i chronimy. Wodom cześć!!  (2012/04/09 15:14)

marekr

To tylko na portalach dyskusyjnych krzyczą ci którzy najmniej maja do powiedzenia.Nie znają statutów,regulaminów i prawa w ogóle a zabierają głos i mienią się znawcami.Tam gdzie należy zabierać głos,czyli na zebraniach, jest tak:-są pytania?....cisza,-są jakieś wnioski?....cisza,-są jakieś propozycje?....cisza,-czy koledzy mają jakieś problemy?.....cisza.-wszystko w porządku?.....cisza.
A ja się pytam,kto tworzy beton? Ci co za innych i dla innych poświęcają swój czas,czy ci co milczą, zamiast mówić o problemach,perspektywach i tym co dotyczy nas wszystkich?

Witam kolegę !!! Trafione w samą "dychę"  , u nas w kole jest taka sama sytuacja

(2012/04/15 13:51)

Arcymisiek

To tylko na portalach dyskusyjnych krzyczą ci którzy najmniej maja do powiedzenia.Nie znają statutów,regulaminów i prawa w ogóle a zabierają głos i mienią się znawcami.Tam gdzie należy zabierać głos,czyli na zebraniach, jest tak:-są pytania?....cisza,-są jakieś wnioski?....cisza,-są jakieś propozycje?....cisza,-czy koledzy mają jakieś problemy?.....cisza.-wszystko w porządku?.....cisza.
A ja się pytam,kto tworzy beton? Ci co za innych i dla innych poświęcają swój czas,czy ci co milczą, zamiast mówić o problemach,perspektywach i tym co dotyczy nas wszystkich?

Witam kolegę !!! Trafione w samą dychę  , u nas w kole jest tak samo
---------------------------------------------------------------------------------------------------

Niektórzy  się odzywają,ale ich wszystkie argumenty i wnioski trafiają w próżnię.
Więc nie zawsze jest tak jak byśmy chcieli.:/
Dlatego też mi jako jednostce szkoda czasu i energii na przebijaniu się przez,tzw."Beton"czy też kółko wzajemnej adoracji istniejące w wielu kołach,które przeważnie wie zawsze wszystko lepiej.
 A więc jako osoba spokojna wolę odpuścić,pojechać na wodę,zarzucić wędkę i odpoczywać w spokoju,ładując akumulatory pozytywną energia,zachwycając się otaczającą mnie przyrodą.

(2012/04/15 13:59)

Roxola

Niektórzy  się odzywają,ale ich wszystkie argumenty i wnioski trafiają w próżnię.

Zapytam, jakie argumenty?
Są zgłaszane wnioski i jest głosowanie. Zebranie Sprawozdawcze to nie jest luźna rozmowa przy kawie.
Ktoś zgłasza wniosek, który można poddać pod dyskusję, a następnie jest głosowanie,
liczone są głosy i to decyduje o podjęciu uchwały.
Coś mam wrażenie, że niewielu nawet wie jak takie zebrania przebiegają....
(2012/04/15 14:37)

Arcymisiek

Są zgłaszane wnioski i jest głosowanie. Zebranie Sprawozdawcze to nie jest luźna rozmowa przy kawie.
Ktoś zgłasza wniosek, który można poddać pod dyskusję, a następnie jest głosowanie,

Podam chociażby groteskowy przykład:
Ustalane jest miejsce gdzie mają odbyć się zawody,np."O największą rybę"(zawody bez losowania miejsc)ktoś wychodzi z wnioskiem gdzie powinno się odbyć...Wszystko ładnie,wniosek został przegłosowany i przyjęty,a w autobusie okazuję się,że tam nie jedziemy,bo prezes dzisiaj nie ma zbyt dużo czasu,a co niektórzy z zarządu już wcześniej między sobą ustalili ,że impreza odbędzie się w innym miejscu.Po przyjeździe część fachowców już siedzi na "swoich" szybciej obsadzonych stanowiskach i pyska cieszy.Więc coś tu jest nie halo moim zdaniem.

(2012/04/15 15:00)

Roxola

Trudno mi zrozumieć.. "zawody bez losowania miejsc"  dlatego do tego przykładu nie mogę się odnieść.
Miejsca i terminy zawodów ustala się z Kapitanatem Sportowym, można również na sprawozdawczym,
jednak sprawa, że ktoś nie miał czasu jest dziwna i niezrozumiała.
Można zmienić termin jak również miejsce zawodów, ale z przyczyn np. wysokiego stanu wody w łowisku.
Prezes jeżeli ma inne obowiązki wcale nie musi być obecny na zawodach. Proszę o inny przykład. (2012/04/15 15:27)

Zibi60

Terminy, miejsca, regulamin zawodów oraz wysokość nagród dla zwycięzców powinna być głosowana na walnym i po tym świętym obowiązkiem zarządu jest to wypełniać. Wszelkie kryteria muszą być znane przed rozpoczęciem rywalizacji i można je zmienić tylko w absolutnie wyjątkowych przypadkach. (2012/04/15 15:46)

Arcymisiek

Trudno mi zrozumieć.. "zawody bez losowania miejsc"  dlatego do tego przykładu nie mogę się odnieść.
Miejsca i terminy zawodów ustala się z Kapitanatem Sportowym, można również na sprawozdawczym,
jednak sprawa, że ktoś nie miał czasu jest dziwna i niezrozumiała.
Można zmienić termin jak również miejsce zawodów, ale z przyczyn np. wysokiego stanu wody w łowisku.
Prezes jeżeli ma inne obowiązki wcale nie musi być obecny na zawodach. Proszę o inny przykład.

Roxola<<<
Pisałem o tradycyjnych zawodach koła,które odbywają cyklicznie od wielu lat.Ustala się konkretną wodę ,na miejscu każdy wybiera sobie stanowisko gdzie mu się podoba i po określonym czasie wszyscy zbierają się przy wadze z największą rybą.Przeważnie wędkarze między sobą składają w tak zwana "pule $$$":) do zgarnięcia,żeby był większy dreszczyk emocji.
Pisząc posta odniosłem się do tego konkretnego przykładu i nie mam zamiaru rozmieniać się w podobnych .Albowiem uważam,że w wielu kołach jest wiele różnych nieprawidłowości.
Broń Boże nie chcę nikogo zniechęcać do aktywnie brania udziału w Walnych Zebraniach Koła,ale uważam ,że nigdzie nie jest tak idealnie jakbyśmy chcieli.
Pisząc na forum dyskusyjnym wyraziłem tylko swoje zdanie do którego każdy ma prawo i proszę się nim nie sugerować.

(2012/04/15 15:57)

Roxola

Ja również nie uważam, że w innych Kołach jest idealnie... tak samo i w moim.
Ale byłam zdziwiona, że ktoś chce brać udział w takich zawodach. Losowanie stanowisk to podstawa.
Wówczas nie ma podejrzenia o wcześniejsze nęcenie miejsca w którym będzie się łowiło.
Jeżeli takie zawody Wam odpowiadają to ja życzę powodzenia i mile spędzonego czasu.
Co do zmiany miejsca zawodów to już wyraziłam swoje zdanie, ale ciężko zrozumieć, dlaczego się na to godzicie.
Jeżeli jest coś głosowane, to jest też dokument to potwierdzający, który jest cały czas obowiązujący. (2012/04/15 16:09)

Pitbul

"Dlatego też mi jako jednostce szkoda czasu i energii na przebijaniu się przez,tzw."Beton"czy też kółko wzajemnej adoracji istniejące w wielu kołach,które przeważnie wie zawsze wszystko lepiej. 
 A więc jako osoba spokojna wolę odpuścić,pojechać na wodę,zarzucić wędkę i odpoczywać w spokoju,ładując akumulatory pozytywną energia,zachwycając się otaczającą mnie przyrodą."

Krzysiu !
Masz czas i BRAK chęci
To za przeproszeniem czemu żale w internecie wylewasz i żądasz od innych ?
Takich kolesi to 80% PZW działa na chwałę panów z ulicy Twardej w Warszawie.
Jak gówno robisz to to o czym dyskutujesz ? O własnej inercji ?
No sorry "Chłopaku" !:)
"Filozować" to można po przynajmniej pierwszej łopacie wbitej w ziemię....
T. (2012/04/15 20:46)

Arcymisiek

"Dlatego też mi jako jednostce szkoda czasu i energii na przebijaniu się przez,tzw."Beton"czy też kółko wzajemnej adoracji istniejące w wielu kołach,które przeważnie wie zawsze wszystko lepiej. 
 A więc jako osoba spokojna wolę odpuścić,pojechać na wodę,zarzucić wędkę i odpoczywać w spokoju,ładując akumulatory pozytywną energia,zachwycając się otaczającą mnie przyrodą."

Krzysiu !
Masz czas i BRAK chęci
To za przeproszeniem czemu żale w internecie wylewasz i żądasz od innych ?
Takich kolesi to 80% PZW działa na chwałę panów z ulicy Twardej w Warszawie.
Jak gówno robisz to to o czym dyskutujesz ? O własnej inercji ?
No sorry "Chłopaku" !:)
"Filozować" to można po przynajmniej pierwszej łopacie wbitej w ziemię....
T.
Drogi Pitbulu,"Człowieku gęsiego pióra",twoje nie przemyślane uwagi dotyczące mojej osoby(głupstwa) zrzucę na twój karb wieku,ponieważ być może masz już powoli kłopoty ze starczą demencją.
Nie wiem o jakich żalach i żądaniach tutaj piszesz,to jest forum WĘDKARSKIE, a nie "Żal.pl",pisałem przykład odnośnie pewnych nieścisłości występujących sporadycznie,ale jednak...
W żadnym razie nie filozofuję i nie wiem o jakiej inercji tu piszesz,próbowałem z pewnymi rzeczami walczyć,ale bezskutecznie.(Wyciąłeś wygodny dla ciebie blockquote i oparłeś się na nim)
Nie mam zamiaru pisać tu o wszystkich rzeczach dot.mojego koła,bo to nie jest forum koła tylko Wędkuje.pl.
Bez odbioru.
(2012/04/16 14:04)

Zander51

Wiecie co...wątek jest wart dyskusji i by czas mu poświęcić. Ale odniosę się do niego jutro, bo dzisiaj jestem przetrenowany, znaczy mam zakwasy... (2012/04/16 14:27)

beatark

Najważniejsze, że się odezwałeś i zaistniałeś:))) (2012/04/16 14:37)

Romuald55

Na walnym zebraniu nie ustala się ani miejsca ani terminów zawodów.Takie rzeczy ustala Kapitanat sportowy na podstawie terminów zawodów wyższego szczebla,żeby umożliwić start w różnych zawodach.Zarząd Koła zatwierdza zwykłą większością głosów i przyjmuje do realizacji. (2012/04/16 14:48)

Zander51

Nie na podstawie, a uwzględniając kalendarz okręgowy. (2012/04/16 15:18)

henryk58

Popiera Cię Aleksadro , Zebrania się odbywają / jak się odbywają ,tak się odbywają / ale czyja jest to wina? Nasza bo nie chcemy uczestniczyć w tych Zebraniach /Prezes przeczytał , zadał pytanie czy ktoś ma uwagi ,cisza na sali ..... i kto jest za przyjęciem uchwał ? / ,jeżeli wTwoim Kole jest inaczej to jest super .

(2012/04/16 16:04)

henryk58

Przeprasz , uciekły literki ,Popieram Cię Aleksandro

Pozdrowienia 

(2012/04/16 16:09)

Bernard51

Nie idealizujmy tych zebran az za bardzo znam to 30 lat wstecz i teraz tez jestem nie zawsze
Podoba mi sie pomyslowosc organizatorów  kiedy zebranie zaczyna sie wiadomo Niedziela 9,00 i uczestnicy glosuja porzadek zebrania zawsze glosowanie jest na koncu i wnioski z sali.
Natomiast sprawozdania prezesa komisji innych przedstawicieli mlodzierzy strazy tj S S Ri dyskusja która nikt nie przerywa wrecz jeszcze co niektórzy w temacie zaogniaja i okazuje sie ze o 13,00juz brakuje 30% uczestnikówa o 15 kiedy sa glosowania brak 40-50%juz ludzi ale przybywa lub wczesniej jest ponoc wolnych sluchaczy i obsluga techniczna i glosowanie przebiega pomyslnie nie dla wszystkich-przecietnych, ale sami sa sobie winni bo grupy zorganizowane maja racje i nadal tak bedzie ,przynajmniej u mnie . (2012/04/16 16:24)

Zibi60

Czy Szanowne Towarzystwo słyszało o czymś takim jak: "PLAN PRACY KOŁA". Każdy szanujący się zarząd takowy sporządza i przedstawia Walnemu do zaakceptowania. Częścią składową owego Planu są terminy, miejsca i czas zawodów organizowanych przez zarząd. Nie wiem czy to jest wymóg, ale powinno to być podane i przegłosowane przed rozpoczęciem rywalizacji, tak nakazuje zwykła ludzka uczciwość. (2012/04/16 19:19)

Roxola

Popiera Cię Aleksadro , Zebrania się odbywają / jak się odbywają ,tak się odbywają / ale czyja jest to wina? Nasza bo nie chcemy uczestniczyć w tych Zebraniach /Prezes przeczytał , zadał pytanie czy ktoś ma uwagi ,cisza na sali ..... i kto jest za przyjęciem uchwał ? / ,jeżeli wTwoim Kole jest inaczej to jest super .

Henryku, w moim Kole jest tak jak w większości Kół, czyli bardzo mało obecnych na zebraniu
w przeliczeniu na liczbę członków.
Czyli wszystko jest w porządku i wszyscy są zadowoleni. Żadnych propozycji zmian ze strony narzekających...
Ogólnie zebranie przebiega spokojnie.

(2012/04/16 20:48)

henryk58

W moim Kole nie potrzeba zmian bo Ci wybrani realizują wolę członków Koła ale nie wiem jak można ruszyć BETON z Okręgu (2012/04/16 23:43)