Czy warto kupić Alfa Romeo 147 1.9 jtd ?

/ 12 odpowiedzi
Co sadzicie o tym samochodzie chodzi m i o porady związane z awaryjnością i serwisem
withanight88

Uzytkownici twierdzą, że części jak i serwis drogie. (2011/09/24 15:09)

pocisk22

withanight88 super odpowiec

powiem ci tak zalerzy w jakim stanie ja kupisz
ceny czesci nie sa takie drogie ale awaryjnosc tego auta szczegolnie zawieszenia jest dos duza, to nie jest autko na polskie drogi
zeby uzytowac alfe trzeba kochac te samochody bo potrfia sporo kasy pochlonac
silnik jest ok 1.9 jest uzywany w wiekrzosci  modeli alfy  i dostanie  drugiego silnika w dobrej cenie niestanowi klopotu:) (2011/09/24 15:20)

barjew22

bo zastanawiam się nad alfą czy audi a3 ale zawieszenie przednie do alfy kosztuje 550zl a do audi 1100 wię alfa i tak tańsza będzie (2011/09/24 15:32)

pocisk22

tak ale audi bedziesz mial do konca zycia :)))  a alfy na  rok
ja bym bral audi chociaz sam mercem jezdze:) (2011/09/24 15:35)

berthold

tak ale audi bedziesz mial do konca zycia :)))  a alfy na  rok
ja bym bral audi chociaz sam mercem jezdze:)

oj jak te stereotypy długo w ludziskach siedzą aż niie do wiary , pokaż mi jeszcze silnik z tego audi ,pewnie 2,0 tdi chyba że te stare dziadki 1,9 ale to raczej historia więc pozostaje 2,0 tdi to ja gratuluję takiego wyboru pękające głowice ukręcające wałki napędowe pompy oleju co doprowadza do kompletnej ruiny silnik a w alfie 1,9 nie do zajechania ,zawieszenie wielka rzecz parę sworzni i drobnostek za 500 zł i masz spokój na parę lat blacha lepsza niż VW no i trzymanie się drogi to bajeczka ,jedna rada sam sobie pojeżdzij samochodami pokosztuj troszkę i sam sobie wybierzesz bo jak będziesz dostawał takie odpowiedzi od takich użytkowników co mają mniej lat niż te auta które zachwalają to będziesz miał kompletny mętlik w głowie ,,,,,,panowie czasy starych dobrych vw-audi minęły niestety teraz inni przejęli pałeczkę robią taniej lepiej mniej paliwożerniej (2011/09/24 16:47)

withanight88

,,,,,,panowie czasy starych dobrych vw-audi minęły niestety teraz inni przejęli pałeczkę robią taniej lepiej mniej paliwożerniej

Niestety to prawda.  (2011/09/24 16:50)

u?ytkownik83927

JTD to najlepsze silniki pod względem awaryjności. Jeśli podoba Ci się z zewnątrz Alfa i jest w dobrym stanie to jasne że warto. O alfie krąży wiele stereotypów tylko po to żeby kupować niemieckie marki. Tak samo kiedyś mówiono o samochodach japońskich, że są gorsze i nie ma to jak "zachodnie". Więc na Twoim miejscu głównie kierowałbym się tym w jakim stanie jest auto. Reszta to kwestia gustu i tego kto co ma i co chwali. (2011/09/24 18:37)

zaku81

Jestem mechanikiem w aso fiat i co do silników 1,9 jtd to nie mam zastrzeżeń, są to naprawdę udane silniki. A co do alfy- to chyba bardziej przekonałbym się do A3. Alfa to alfa trzeba mieć trochę pieniędzy na serwis- hehe! (2011/09/24 19:00)

berthold

Jestem mechanikiem w aso fiat i co do silników 1,9 jtd to nie mam zastrzeżeń, są to naprawdę udane silniki. A co do alfy- to chyba bardziej przekonałbym się do A3. Alfa to alfa trzeba mieć trochę pieniędzy na serwis- hehe!

a trzeba ci wierzyć że jesteś pracownikiem Fiata ????? (2011/09/24 19:06)

piotrcarp

Witam ja tez jeste mechanikiem i to nie a3 ma takie drogie zawieszenie tylko a4 i jak mialbym wybierac to wole audi pojezdzij po warsztatach i sie popytaj to sie przekonasz co wybrac (2011/09/24 21:30)

zaku81

Jestem mechanikiem w aso fiat i co do silników 1,9 jtd to nie mam zastrzeżeń, są to naprawdę udane silniki. A co do alfy- to chyba bardziej przekonałbym się do A3. Alfa to alfa trzeba mieć trochę pieniędzy na serwis- hehe!

a trzeba ci wierzyć że jesteś pracownikiem Fiata ?????

nie trzeba, ale może i warto. (2011/09/25 09:25)

zaku81

Witam ja tez jeste mechanikiem i to nie a3 ma takie drogie zawieszenie tylko a4 i jak mialbym wybierac to wole audi pojezdzij po warsztatach i sie popytaj to sie przekonasz co wybrac

jasne że tak. To A4, A6, A8, vw passat B5, B6, ma tzw. zawieszenie wielowahaczowe które do najtańszych nie należy i w zamienniku trzeba je dosyć często wymieniać, ale A3 ma standardowe także jest niezbyt drogie w utrzymaniu. (2011/09/25 09:32)