Zaloguj się do konta

Czy warto jeszcze na szczupaka

utworzono: 2011/11/27 15:37
Algen

Listopad to jest świetny czas na szczupaka, lecz juz sie kończy. Nie znalazłem zbyt wielu informacji na temat łowienia w grudniu. A początek grudnia zapowiada bardzo dobrą pogodę, porównując ostatnie lata.  Co wiecie na temat zachowań szczupaków w grudniu. Jak je sprowokować ?  spewnością sa nadal leniwe :)
[2011-11-27 15:37]

coraz bardziej leniwe. Duże przynęty i wolne prowadzenie w przydennych partiach.
[2011-11-27 15:51]

marek47

Ja byłem dzisiaj rano to miałem szczupaka, i też wolno cięgna przynętę i na głębokiej wodzie ino brał [2011-11-27 15:59]

Franek1987

Pewnie ze warto , jeszcze jak by   temperatura bardziej w nocy spadła , ale i tak jest gitara

[2011-11-27 16:06]

spinfish

Listopad kończy się ,ale to nie znaczy ,że w grudniu szczupak nie bierze, wręcz odwrotnie bierze i to dobrze. W moim 46 letnim "paraniu" się tylko spinningiem ,rekordowe szczupaki łowiłem w grudniu, jeżeli mróz nie skuł wody .W grudniu szczupaki mają już dobrze rozwiniętą ikrę i dlatego radzę kierować się rozsądkiem ,szkoda zabierać wszystkie ryby złowione , można ewentualnie zabrać jednego na stół wigilijny .W grudniu łowimy na duże przynęty bardzo , a bardzo wolno prowadzone w tym okresie nieocenione usługi oddają błystki wahadłowe .  [2011-11-27 16:22]

czika100

oj warto sie wybrać ja swe największe łowie właśnie koniec listopada i cały grudzień łowi się je teraz na bardzo duże przynęty i głeboko  tak jak kolezy to dobrze opisali [2011-11-27 16:32]

Franek1987

Listopad kończy się ,ale to nie znaczy ,że w grudniu szczupak nie bierze, wręcz odwrotnie bierze i to dobrze. W moim 46 letnim "paraniu" się tylko spinningiem ,rekordowe szczupaki łowiłem w grudniu, jeżeli mróz nie skuł wody .W grudniu szczupaki mają już dobrze rozwiniętą ikrę i dlatego radzę kierować się rozsądkiem ,szkoda zabierać wszystkie ryby złowione , można ewentualnie zabrać jednego na stół wigilijny .W grudniu łowimy na duże przynęty bardzo , a bardzo wolno prowadzone w tym okresie nieocenione usługi oddają błystki wahadłowe . 


Tu się zgodzę w 100% , i z zabieraniem ryby tak samo .

[2011-11-27 16:35]

siri34

Jasne że warto się wybrać na szczupaka jeszcze, ja właśnie wróciłem z zalewu sosina w jaworznie i udało mi się przechytrzyć ESOX-a na 53cm:)póki lodu nie będzie to będę jeździł z żywcówkami:)
[2011-11-27 16:57]

ryukon1975

Listopad to jest świetny czas na szczupaka, lecz juz sie kończy. Nie znalazłem zbyt wielu informacji na temat łowienia w grudniu. A początek grudnia zapowiada bardzo dobrą pogodę, porównując ostatnie lata.  Co wiecie na temat zachowań szczupaków w grudniu. Jak je sprowokować ?  spewnością sa nadal leniwe :)



Szczupak nie ma kalendarza ,i nie wie że literki się zmieniają.:)Robi dalej swoje.:)
[2011-11-27 17:07]

dendrobena

kol. siri34 i Ty to, co ledwie  przekroczyło wymiar ochronny nazywasz" Szczupakiem". Ja takich nie zabieram. O tej porze roku ze względów etycznych kończę wypady na szczupaka. Szkoda że brak informacji  o losie jaki go spotkał. Pozdrawiam. [2011-11-27 17:27]

Franek1987

kol. siri34 i Ty to, co ledwie  przekroczyło wymiar ochronny nazywasz" Szczupakiem". Ja takich nie zabieram. O tej porze roku ze względów etycznych kończę wypady na szczupaka. Szkoda że brak informacji  o losie jaki go spotkał. Pozdrawiam.


Koleżanko a to w takim wypadku jak mamy nazwać tą rybę?? Nie rozumiem Cię koleżanko czy ma 10 , 45 , 90cm i więcej to chyba za każdym razem jest Szczupak ?? No chyba ze ktoś wymyślił coś nowego i ryba danego gatunku ma różne nazwy w zależności od rozmiaru .

[2011-11-27 17:35]

dendrobena

kol.temat pozostawiam b/k.Pozdrawiam.                                                     [2011-11-27 17:37]

egzekutor

Listopad to jest świetny czas na szczupaka, lecz juz sie kończy. Nie znalazłem zbyt wielu informacji na temat łowienia w grudniu. A początek grudnia zapowiada bardzo dobrą pogodę, porównując ostatnie lata.  Co wiecie na temat zachowań szczupaków w grudniu. Jak je sprowokować ?  spewnością sa nadal leniwe :)


dzis we trzech złapaliśmy 13 szczupaków na prywatnym ale zawsze. tylko na jaskrawe woblery [2011-11-27 18:42]

egzekutor

Pewnie ze warto , jeszcze jak by   temperatura bardziej w nocy spadła , ale i tak jest gitara



tez tak uwazam dzisiejszy połów na prywatnym [2011-11-27 19:54]

egzekutor

Pewnie ze warto , jeszcze jak by   temperatura bardziej w nocy spadła , ale i tak jest gitara



to jeden z tych 13 zabranych dzisiaj wszystkie od 50-60 [2011-11-27 19:55]

rado1919

Ja w ostatnim tygodniu złapałem 6 sztuk w przedziale 80-50 i myślę że będzie jeszcze lepiej. Rozmawiałem z moim znajomym który twierdzi że żerowanie szczupaka dopiero się zaczyna a kulminacja brań jest podobno dwa dni przed solidnymi przymrozkami gdzie temperatura spadnie poniżej 5 stopni w dzień i w nocy- nie wiem na ile to prawda ale na pewno sprawdzę. Co do szczupaka który był opisany wyżej bodajże 53 cm, zdecydowanie o tej porze wolę zabrać do smażenia takiego ponieważ jeśli trafię na samicę to będzie to mniejsza szkoda niż jeśli bym zabrał np. 80 cm( chodzi o ikrę a dokładnie jej ilość)Serce mi się krajało jak obierałem 80 cm a w niej ponad pół kilo małych esoxów, ale człowiek uczy się na błędach i z następnym szczupakim na kolację jestem umówiony w maju.  Pozdrawiam
[2011-11-27 20:16]

yodek1312

na prywatnym?. heh to jak iść do zoo ze strzelbą na polowanie.
[2012-11-29 07:45]

arto

Listopad to jest świetny czas na szczupaka, lecz juz sie kończy. Nie znalazłem zbyt wielu informacji na temat łowienia w grudniu. A początek grudnia zapowiada bardzo dobrą pogodę, porównując ostatnie lata.  Co wiecie na temat zachowań szczupaków w grudniu. Jak je sprowokować ?  spewnością sa nadal leniwe :)


dzis we trzech złapaliśmy 13 szczupaków na prywatnym ale zawsze. tylko na jaskrawe woblery


kolego gdzie jest to prywatne łowisko. [2012-11-29 07:57]

89krzysztof

temat sprzed roku...
[2012-11-29 08:25]

norfano

Zastanawiam się czy w Polsce taka bieda, że wszystko co się złapie trzeba "zagospodarować". Takie ilości jak na zdjęciu to chyba do sklepu bo jaka lodówka to pomieści ?? [2014-11-23 17:29]

patrykm

Zastanawiam się czy w Polsce taka bieda, że wszystko co się złapie trzeba "zagospodarować". Takie ilości jak na zdjęciu to chyba do sklepu bo jaka lodówka to pomieści ??


Zgadzam sie.. to jest problem w wedkowaniu ze wiekszosc wedkarzy ma problemy z przestrzeganiem regulaminu.. Chodzi rowniez o wymiary ochronne.
[2014-11-23 17:45]

berthold

Zastanawiam się czy w Polsce taka bieda, że wszystko co się złapie trzeba "zagospodarować". Takie ilości jak na zdjęciu to chyba do sklepu bo jaka lodówka to pomieści ??


Zgadzam sie.. to jest problem w wedkowaniu ze wiekszosc wedkarzy ma problemy z przestrzeganiem regulaminu.. Chodzi rowniez o wymiary ochronne.



to pikuś że posty z 3 lat wstecz ale na początku napisał że na prywatnym to w czym problem ?
[2014-11-23 17:52]

Bernard51

Zgadzam sie.. to jest problem w wedkowaniu ze wiekszosc wedkarzy ma problemy z przestrzeganiem regulaminu.. Chodzi rowniez o wymiary ochronne.

Po pierwsze jest to temat z przed 3-ech lat i po wtóre jest to na łowisku prywatnym, trzeba wpierw poczytać posty a póżniej odnosić się do fotki.Dwa lata wstecz kol. okazyjnie  kupił ok 120 szt szczupaczka od 12 cm do 35cm i w tym roku zezwolił znajomym na odłowienie min 50 szt jakie lecą , więc mnie to nie zdziwiło że ktoś połowił sobie spinem ku zadowoleniu obu stron.
[2014-11-23 17:59]

luxxxis

Ta przedawniona relacja pseudowędkarza ,napiętnowana zdjęciem leżących pokotem szczupaczków nie powinna się doczekać publikacji nawet....
Cóż z tego że woda prywatna? tam mozna być chamem ?
Żenujący brak etyki,brak krztyny zdrowego,rozsądnego myślenia,bo jak mozna zamieścić takie COŚ na portalu choćby z nazwy wędkarskim?
Tragedią jest też fakt że takie szmatławe coś błądzi od kilku lat po etykowon.pl i żaden moderator,administrator czy bóg wie kto jeszcze nie dopatrzył się w tym niczego złego....

[2014-11-25 09:04]

luxxxis






to pikuś że posty z 3 lat wstecz ale na początku napisał że na prywatnym to w czym problem ?



Doprawdy nie widzisz problemu? skopiuj i zamieść np na jerkbait.pl,ręczę że 30 minut nie powisi a ty bezskutecznie będziesz klikał w baner logowania.
Sa wedkarze i wędkarze....
[2014-11-25 09:08]

patrykm

Czyli juz wiemy kto jest za miesiarstwem;D 3 lata w tyl a do tej pory setki malych szczupakow by bylo z tych ryb.. 
[2014-11-26 20:54]