Zaloguj się do konta

Czy w zalewie zegrzyńskim pływają miętusy?

utworzono: 2009/01/26 14:06
rafal_anyszka

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy w zalewie zagrzyńskim pływa ta ryba? Pojechałem w połowie listopada w deszczową pogodę, ale nie udało się. Czy ktoś tam trafił kiedyś tą rybę? [2009-01-26 14:06]

conti

Kiedyś można było złowić (jedno z lepszych miejsc) w okolicach zapory w Dębe [2009-01-26 14:27]

rafal_anyszka

Kiedyś??? to znaczy że już nie występuje w tej wodzie. A na co się je kiedyś łowiło. Kurcze uparłem się na tą rybę ponieważ nigdy na żywo jej nie widziałem. To znaczy żywą nad wodą. Chciałbym choć jedną złowić, ale niewiem gdzie w okolicach warszawy występuje i czy wogóle występuje. [2009-01-27 14:52]

conti

kiedyś tzn. kilka lat temu, podejrzewam ze niewiele się zmieniło a najlepszą przynętą były kawałki "dzwonka" z karpia zakupionego w sklepie [2009-01-27 16:37]

Zbig28

Ok. 15 lat temu jeździłem połowić te rybki poniżej zapory w Dębem. Wyniki nie były najlepsze. Później przeniosłem się nad Wkrę. Niewiele dalej, ale zdecydowanie lepiej brały. Najlepszy był listopad, zimno, wietrznie, od.18.00 do ok. 22.oo. Moją ulubioną przynętą były kawałki uklejek ( najlepsze ogonki ) złowionych znacznie wcześniej i zamrożonych. Szukałem miejsc z twardym dnem, z dużą ilością zatopionych drzew, krzaków, ok. 1.5 do 2.0 m głębokości. Złowione miętuski nie były największe - ot od 25 do 40 cm, ale zawsze kilkanaście się trafiło. Łykały też rosówki. Jednak i tam nie byłem już ok.8 lat, więc nie wiem czy nadal tam bytują. [2009-02-23 19:11]

fabis

Czasami znajomi łapali, ale pare lat temu. Teraz trudno powiedzieć, nie słychać żeby ktoś złapał. Jeśli jest to w znikomych ilościach.pozdrawiam. [2009-02-23 19:33]