Zaloguj się do konta

Czy w wodach górskich można łowić na grunt ?

utworzono: 2012/02/16 09:35
leszek1969

W pzw Bydgoszcz na brdzie są odcinki górskie. Na nich jest zakaz zbrojenia w kulę wodną i spławik. Czytałem na jednym forum że wędkarz zgłaszał do pzw że łowią na grunt na górskich. Czy na tej wodzie można tylko spinning i metoda muchowa. Czy na grunt też. Z góry dziękuje za podpowiedz.
[2012-02-16 09:35]

Z mora

Napiszę jak jest u mnie, 

jest kilka odcinków "wody górskie" gdzie można łowić na przynęty sztuczne oraz roślinne, czyli na grunt też na haku ciasto albo coś z roślinnych przynęt, ale większość odcinków to tylko i wyłącznie sztuczna mucha lub zakaz wędkowania jak również łowiska "złów i wypuść" na muchę.

[2012-02-16 10:10]

Pitbul

http://www.opzw.bydgoszcz.pl/index.php/do-pobrania/category/9-sprawy-czlonkowskie.html
pozycja środkowa (informator wędkarski) - masz tam wszystkoT.P.S. A tak na marginesie, to trzeba przyznać, że dobrze zrobione kompendium. [2012-02-16 10:32]

leszek1969

http://www.opzw.bydgoszcz.pl/index.php/do-pobrania/category/9-sprawy-czlonkowskie.html
pozycja środkowa (informator wędkarski) - masz tam wszystkoT.P.S. A tak na marginesie, to trzeba przyznać, że dobrze zrobione kompendium.

Mam informator. Niestety nie ma tam jednoznacznie napisane że nie wolno na grunt. Wydaje mi się że jednak nie wolno bo jest napisane metoda muchowa i spinning. Tylko niepotrzebnie wpisali zakaz kuli wodnej i spławika. To powinni dopisać że na grunt też nie wolno i troling np.
[2012-02-16 10:48]

Kolego, najłatwiej będzie zadzwonić do okręgu i się dowiedzieć. Ale skoro napisane jest że tylko mucha i spining, a o gruncie nie ma wzmianki więc sprawa jasna. Co innego gdy napisane jest obowiązuje zakaz połowu na przynęty zwierzęce. Wtedy możesz łowić na grunt na np. kukurydzę. [2012-02-16 12:19]

Strzegom

Na pewno nie wolno a moim zdaniem powinno być napisane dozwolone metody połowu i w tym wypadku nie było by nie jasnosci sztuczna mucha i spinning czyli przynęty sztuczne.Przy stosowaniu tych metod R.A.P.Ryb na wodach górskich zabrania stosowania kuli wodnej i spławika. [2012-02-16 12:27]

norbix

Mieszkam nad Dunajcem w małej wsi Waksmund jest tam elektrownia wodna przed nią wolno tylko łowić na muche. A znów 50m od niej wolno  już na grunt.Musisz się sam dowiedzieć.
P.S zapomniałem dodać że można tylko na rośliny np.kukurydze lub wiśnie
Pozdrawiam
[2012-02-16 12:28]

okonek1235

Witam na wodach górskich obowiązuje  metoda spinningowa i metoda muchowa, na grunt i spławik NIE MOŻNA ŁOWIĆ. Pozdrawiam. [2012-02-18 15:28]

pawelz

Witam na wodach górskich obowiązuje  metoda spinningowa i metoda muchowa, na grunt i spławik NIE MOŻNA ŁOWIĆ. Pozdrawiam.

Oj sie kolega chyba zagalopowal. Wolno pod warunkiem ze nie ma dodatkowych ograniczen. Samo zakwalifikowanie wody jako woda gorska o niczym nie swiadczy. Tak jak kolega wyzej napisal. Gorny Dunajec, wolno lowic na przynety roslinne. Kiedys Dunajec w okolicy Kroscienka, przy murach oporowych lowiono ladne brzany na serek topiony (teraz OS i tylko mucha).
Jest naprawde wiele rzek gorskich gdzie wolno lowic na splawik, byle nie na przynety zwierzece.
[2012-02-20 12:26]

kalbares1

eeee nie wydaje mie sie wody górskie to wody górskie
[2012-02-20 20:51]

covent

NIe musi Ci się wydawać - wystarczy spojrzeć do zezwolenia obowiązujęcego w danym okregu - są wody górski gdzie można stosować inne metody jak muchowa. [2012-02-25 15:49]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia