Czy w pełnię księżyca szczupak żeruje???

/ 11 odpowiedzi
Panowie, mam pytanko odnośnie pełni księżyca, jak to jest z tym szczupakiem, czy żeruje, czy nie? Interesują mnie też inne drapieżniki i kiedy je najlepiej łowić?
Zdzichu


Może to Ciebie trochę nakieruje:
A tak odemnie - pakuj się chłopie i na zębacze, najlepsza pora.

Pozdro ... (2009/10/03 11:52)

Zdzichu


Sorry, ode mnie (2009/10/03 11:57)

łysy wąż


witam,
kiedyś miałem zębatego w dużym akwarium. Mieszkał u mnie półtora roku i gdy jego wielkość zbliżyła się do wymiaru - wypuściłem go do Wisełki.
Powiem szczerze, że nie zauważyłem aby fazy księżyca miały jakiś wpływ na jego żerowanie. Jak był głodny, to wpierniczał nawet pięć, sześć karasi. Gdy już się nażarł i jakiś żywczyk natrętnie pływał mu koło nosa - uderzał w niego zamkniętym pyskiem, albo łapał i po sekundzie wypluwał.
Jedynie gwałtowne skoki ciśnienia chłopakowi nie służyły - chyba że naprawdę był głodny.
Tak więc ja nie wierzę w to, że podczas pełni szczupaki żerują lepiej czy gorzej. Trzeba machać wędą kiedy tylko się da. ;-)

połamania (2009/10/03 12:29)

pike2


dzięki za odpowiedzi, pytałem wielu znajomych i mówili mi to samo co Wy, ale nigdy w pełnię nie złowiłem szczupaka i właśnie z tąd moje pytanie się nasuneło. Dzisiaj byłem i nic, tylko trzy piękne okonie na szczupaczego twistera, pozdrawiam... (2009/10/03 21:38)

withanight88


u mnie dzisiaj na dwoch łowiskach szczupak nie bił w ogóle... ani na zywca ani na spining.... cos rybie dzis nie słuzyło..... Kamil jakie duze to akwarium? powiem Ci ze zaciekawiles mnie tym sszczuapaczkiem w akwarium :) (2009/10/03 21:54)

JOPEK1971


A ja mimo pełni wyjąłem dziś z Wisełki dwa szczupłe i dwa sandałki, szczupaki pobrały w południe, a sandacze około 19-tej. ;-) (2009/10/03 22:07)

u?ytkownik6876


Osobiście mam nadzieję że dzisiaj będzie brał gdyż za moment wyjeżdżam za spiningiem nad Wartę do Sieradza sprawdzic . O wynikach postaram się poinformowac . (2009/10/04 06:33)

MARCIN8122


Kiedys notowalem sobie jak zlapalem drapieznika na spin lub inaczej i z moich 5 letnicj obserwacji wynika ze 3/4 drapieznikow zlapalem podczas pelni i pod koniec jej a pora nieokreslona raz rano kolo7 potem 12a 13 wieczor nie (2009/10/05 14:35)

pike2


Ok, więc tak, wczoraj była pełnia, byłem i połowiłem. Przez cały dzień nic, dopiero w okolicach godziny 18,00 zaczęło coś się dziać. Złowiłem jednego takiego 48cm, dwa większe się same wypuściły, za to mój szwagier złowił dwa, 55cm i 56cm i jeden pożądny mu wyprostował hak, w poprzedni weekend złowiłem tam takiego 69cm i wiem że są tam większe... dzięki wszystkim za odpowiedzi i sukcesów życzę... (2009/10/05 21:42)

u?ytkownik6876


Miałem poinformowac więc tak : mnie pełnia nie posłużyła :) . Kilka godzin wczoraj spiningowałem , przez ten czas zaliczyłem 4 brania . Z tego tylko 1 złowiłem , ale był to maluszek około 30cm .Napotkani wędkarze gruntowi , spławikowi jak i spiningiści twierdzili że u nich również bryndza . (2009/10/05 22:56)

u?ytkownik10172


Z moich obserwacji wynika, że pełnia księżyca nie wywiera negatywnego wpływu na ilość brań zębatych. Nie chcę snuć zmyślnych teorii, że w pełnię biorą lepiej albo gorzej - mam wrażenie, że w ogóle nie zwracają na nią uwagi. W niedzielę byłem na zawodach spinningowych i na 11 zawodników 7 miało kontakt ze szczupłym - tak, że pakuj kije i sru na ryby! (2009/10/06 10:20)