Okręg Kielecki PZW - znają przepisy?

/ 7 odpowiedzi
Na stroniehttps://pzw.slupsk.pl/2018/11/komunikat-waznosc-kart-wedkarskich/ zamieszczono skan pisma z ZG PZW w sprawie ważności kart wędkarskich. Wynika z niego, że wymianie podlegają karty wydane przed 1.02.1997 (czyli wydane do 31.01.1997).
A teraz wieści z okręgu kieleckiego. Z informacji podanej na stroniehttp://www.pzw.org.pl/kielce/wiadomosci/181678/60/wymiana_kart_wedkarskich wynika, że nieważne są karty wydane przed 1 stycznia 1999 i takie podlegają wymianie.
Nienajomośc przepisów czy też teraz w okręgach będą obowiązywać różne dokumenty w zależnosci od interpretacji przepisów? Bez problemu wydano mi pozwolenie i znaczki na ten rok z kartą z 1998 roku.
ryba2222


Kto i NA JAKIEJ PODSTAWIE kwestionuje ważność karty wędkarskiej? Obwieszczenie ministra z dnia 18 października 2018 r. poz. 2003 jednoznacznie wskazuje w § 21. "Karty wędkarskie i karty łowiectwa podwodnego wydane na podstawie dotychczas obowiązujących przepisów zachowują swoją ważność".
To tyle w temacie.


(2019/01/08 15:18)

Basia Kier


A najlepsze jest to:
"Informujemy, że karty wędkarskie wydane przed 1 stycznia 1999 roku straciły swoją ważność a ich posiadacze muszą ponownie wystąpić do starostwa powiatowego według miejsca zamieszkania o wydanie nowej karty po zdaniu ponownie egzaminu." (2019/01/08 16:49)

Basia Kier


Wicepreze PZW ds, Ochrony i Zagospodarowania Wód kol. Wiesław Heliniak w piśmie L.dz. GRW-8/5/2018 z dn.23.11.2018 r. pisze do wszystcich Zarządów Okręgów w związku z licznymi pytaniami odnośnie ważności kart wędkarskich:
"[...] w świetle obowiązujących przepisów karty wędkarskie wydane po dniu 31.01.1997 roku są obecnie obowiązujacym dokumentem uprawnającym do amatorskiego połowu ryb, dokumentem dożywotnim, nie wymagającym wymiany czy przedłużania. [...]"

ZG PZW swoje, a ZO Kielce ma swoje przepisy. (2019/01/08 18:28)

Julian


Ponieważ Okręg Kielecki jest mi Szczególnie Bliski gdyż na Nidzicy , Nidzie ( wakcje) oraz Wkrze, Zalewie Zegrzyńskim etc. zaczynałem swoją przygodę z wędką będzie 50 - lat temu a było to wczasach kiedy nie istniały Takie Idiotyzmy jak OKRĘGI. IDĄC za ciosem - niech każdy wojewoda ,wójt czy inny PALANT !!!! kwestionuje np. Prawo jazdy , uprawnienia energetyczne , dyplomy etc.etc. Dochodzimy do ABSURDU !!!!!
Ps. Na pewno w tym roku pojadę do rodziny i udam się na ,,sentymentalne " wędkowanie. I co mam teraz Q.....wa robić ? (2019/01/09 08:26)

Basia Kier


Julianie, olać mądrych inaczej. Ja sobie wydrukowałam pismo ZG PZW i jak jakiś nadgorliwiec zechce mi zakwestionować kartę, to mu pokażę. Zapraszam na Nidę w wakacje, od Młodzaw do Chrobrza to naprawdę dobra rzeka. (2019/01/09 08:34)

Basia Kier


Światełko w tunelu. Okrąg kielecki usunął poprzdnie info o wymianie kart wędkarskich. Zamieścił natomiast to:
"W związku z różną interpretację przepisów przez Urzędy oraz Państwową Straż Rybacką o wymianie kart wędkarskich Zarząd Główny Polskiego Związku Wędkarskiego zrócił się do ministerstwa o prawidłową wykładnię tego przepisu, o którym poinformujemy po otrzymaniu odpowiedzi." (2019/01/13 21:39)

Julian


Wielce szanowna koleżanko Barbaro. Dziękuję za stosowną informację. Jednymi słowy opłaca się być życzliwym i ,,rozumującym " człowiekiem. Nawet nie wiem kto to spowodował pewnie w życiu go nie zobaczę. Ale zaraz ,,ciepło " pomyslałem o tym człowieku. Ps. Rozsądny facet. (2019/01/14 11:43)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.