Czy umiemy godnie obchodzić Święto Niepodległośći

/ 12 odpowiedzi
Jak wszyscy wiemy jest to już 93 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę .11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące I wojnę światową. Po ponad 120 latach Polska odzyskiwała niepodległość.


W tej chwili trwają oficjalne obchody na Placu Piłsudskiego , potem będzie szedł pochód ................. No właśnie , ale czy jeden ??? , już zapowiedziano , kilka dni temu pochód wszech Polaków , Kazimiery Szczuki i nawet mają przyjechać organizacje faszystowskie z Niemiec

Jak wiadomo na każda manifestację i kontrmanifestację trzeba mieć wcześniejsze pozwolenia ( w tym przypadku ) od Prezydenta Warszawy.
Czy nasze władze muszą wydawać zezwolenia ??? , na inne przemarsze , które zakłócą przebieg tej rocznicy , na tak ważne dla prawdziwych Polaków i patriotów .

Oby tylko nie powtórzyła się sytuacja z tamtego roku . Już z 7 miast ściągnięto posiłki Policji na wypadem jakiś rozruchów .

Czy to jest normalne , że nie umiemy w sposób godny i cywilizowany upamiętnić ta wspaniałą i jakże ważną rocznicę w spokoju i zadumie ???


Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Adam01


Szanowny Kol. Jurku, masz racje. Jest rocznica, zróbmy manife. Komuś nie będzie pasować, to ponijmy. Pobijmy=policja. Pobijmy + Policja= skandal. Pibijmy+policja+skandal= media. Aż w końcu pobijmy+policja+skandal+media= POŚN*
POŚN*- Polskie Obchodu Święta Narodowego. (2011/11/11 12:50)

damian666


witam powiem jedno wstyd co sie dzieje w Warszawie nie lepiej popuszczac fajerwerki jak w Ameryce co?! (2011/11/11 20:25)

u?ytkownik57785


Jestem Polakiem...........i coraz częściej mi z tego powodu WSTYD. (2011/11/11 20:34)

Jędrula


 

Szkoda słów , tak jak mówisz WSTYD ! Znowu góra kasy poszła w błoto .

(2011/11/11 20:50)

u?ytkownik57785


Ile osób w ilu miastach skąd wyjechali Policjanci na te chuligańskie zamieszki do W-awy, nie otrzymało pomocy Policji z wielu przestępstw i wykroczeń..... Nikt tego nie policzy. A bandziorom w to graj. (2011/11/11 21:02)

marek-debicki


Może zbyt mało Rogali Marcińskich sprowadzili do stolicy i to wszystko z głodu!!! (2011/11/11 21:35)

u?ytkownik37148


po pierwsze czemu pozwolenie tym debilom z niemiec dali? Adolfki niech się pieprzą serio. koniec czasów gestapo. SS już nie istnieje a oni nadal się w to bawią masakra. UE powinna coś z tym zrobić bo oni są problemem nie tylko w Naszym Kraju. Polska! kuzwa co oni z tą Polską robią. Serio. Nie po to się 123 lat starali żeby teraz nie szanować naszgo kraju itp. Sorry ale powinniśmy pamiętać o tych co walczyli. Niech się szwaby zamkną. dwie wojny przegrali więc niech się przymkną zeby trzeciej nie musieli. Sorry to mnie denerwuje. A ta manifestacja anty... no cóż świadczy tylko inteligencji.... (2011/11/11 21:46)

kadettauto


zauważcie Koledzy, że komuś bardzo zależy na zakłócaniu tego typu uroczystości, bo przecież młodzież niemiecka nie przyjechała tak sobie do Polski, lecz przez pewne media, które niszczą Polskę została zaproszona. A teraz te same media obciążają młodzież polską. A najlepszym obrazem jest to,że na kilkadziesiąt zatrzymanych.połowę stanowi lewactwo z Niemiec. Ciekaw jestem czy zostana przykładnie ukarani ? (2011/11/13 11:07)

kamael


Cześć.

Jako że byłem uczestnikiem Marszu postanowiłem napisać parę słów i wniosków. Po pierwsze to co zobaczyłem w tv zupełnie mnie zszokowało - nie widziałem ani jednego ujęcia właściwego Marszu. Idąc w głównym Marszu nawet policji zbyt wiele nie było widać a już nie mówiąc o zamieszkach. Jak to wyglądało można zobaczyć tu: http://www.youtube.com/watch?v=cPi6y93nuvY
Po drugie w Marszu wzięło udział najwięcej ludzi w historii III RP. Po trzecie jak ma nie być zamieszek jeśli legalizuje się w tym samym miejscu manifestację mającą zablokować inną legalna manifestację??? Policja już na samym początku zmieniała trasę legalnego Marszu ustaloną wcześniej, ponieważ lewica tą trasę sobie zabarykadowała - jak to miało nie doprowadzić do zamieszek??? Po czwarte podobnież (bo ja tego nie widziałem) Policja zachowywała się niesamowicie prowokacyjnie - ale tego jak pisałem nie widziałem.
Szkoda że Polacy nie potrafią obchodzić godnie swego ważnego święta. (2011/11/13 11:27)

u?ytkownik57785


I dwustu łobuzów jest niewinnych......... Pop.......ny kraj. Idiotyczne prawo. (2011/11/13 19:04)

perwer


Coraz więcej jest niewinnych,bo nie ma prokuratura wystarczających dowodów.48h sie kończy i koledzy mogą jechać dalej tłuc ludzi i robić zadymy. (2011/11/13 19:10)