Czy to prawda...?

/ 21 odpowiedzi
Czy to prawda że psy i koty są doskonałymi testerami zanęt i kulek proteinowych? Zrobiłem kiedyś test na bazie karmy dla psiakow zrobiłem kulki w stosunku 60% mixu z mączek i drobnych ziaren i 40% psiej karmy wołowej wziełem dwie czyste miski do jednej 3 kulki do drugiej garstka tej karmy (granulek) wypusciłem psiaka podszedł do karmy odszedł i wpałaszował kulki czy to znaczy że są one lepsze?PS : od tego czasu gdy krece na dworzu boilies muszę zamykać psiaka bo mi ciasto wyjada a ma możliwości (pitbull) poza psem kot normalnie łyka kuleczki :p chyba im smakują dodaje tam jeszcze olej od smazenia ryb odstawiam do słoika i czekam2 dni az spalenizna i osad zejdzie na dno i wtedy dodaje ten klarowny pachnacy olej do ciasta :p prosze o odpowiedź może wasze pupile reaguja tak samo?
1z2z3z4

no to mnie zadziwiłeś - muszę to zrobić z krową, dam jej kulki razem sianem i bez, ciekawe które wybierze. Kozy bym użył ale ona się do testowania nie nadaje bo zjada wszystko. A jak krowa się sprawdzi to będę ją zabierał nad wodę - może mi wywącha dobre miejscówki. (2012/02/25 21:38)

Gary85

....mój CAT uwielbia pellet węgorzowy .... Kiedyś kupiłem z myslą o nocnych wypadach nad rzekę na wegorze itp .... niestety , allbo stety , mój Tiger dorwał pod moja nieuwage pakunek z pelletem - Rozerwał pomielił ,przemielił ......, połowę ( Na szczęście ) zostawił :) (2012/02/25 21:43)

leszek1969

Widziałem film jak wędkarz łowił na karmę dla psów suchą. Niby miał efekty? (2012/02/25 21:45)

Thomas67

no to mnie zadziwiłeś - muszę to zrobić z krową, dam jej kulki razem sianem i bez, ciekawe które wybierze. Kozy bym użył ale ona się do testowania nie nadaje bo zjada wszystko. A jak krowa się sprawdzi to będę ją zabierał nad wodę - może mi wywącha dobre miejscówki.

Nie rób sobie jaj, może to dla Ciebie dziwne ale to jest prawda. Nie słyszałeś o używaniu karmy dla psów jako przynęty ? Dlatego nasze pupile są najlepszymi testerami kulek. (2012/02/25 21:46)

1z2z3z4

Kolego Thomas67 nie robię sobie jaj  ze skuteczności psiej karmy jako zanęty (sam nie używam ale znam takich co używają)
JAJA natomiast robię sobie z używania psa,kota,chomika czy jakiegoś innego zwierzaka jako testera dla RYBICH zanęt.To normalne że pies będzie wcinał swoją karmę ( w końcu jest robiona dla niego) a dodanie mączki rybnej tylko pomoże bo to źródło białka itd i pachnie rybą. A psy czy koty jedzą ryby... więc dla tego pytanie wydało mi się dziwne. (2012/02/25 21:54)

Randal

Koty przy jedzeniu kierują się węchem, nie zjedzą czegoś co według nich źle pachnie. Psy jak są głodne zjedzą prawie wszystko. Wiele razy widziałem jak psy wyjadają wędkarską zanętę. Znalazł się nawet taki który nie pogardził zanętą z pinkami. Miałem kocura który nie lubił karpi. Mam kotkę która nie zje dorsza. Zwierzęta mają różne upodobania kulinarne, więc trudno powiedzieć czy są dobrymi testerami zanęt, myślę że nie. (2012/02/25 22:00)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

galek1221

Randal własnie o taką odpowiedź mi chodziło sam kiedyś czytałem artykuł jak karpiarz wielokrotnie polegał na swoim pupilu a to ze dam 2 czy 3 kulki psowi czy kotu to napewno mu nie zaszkodzi wiem co do nich daje jest w nich wiele białka i węglowodanów potrzebnym zwierzęta wiec to ze pies wybiera wielokrotnie kulki a nie karme powinno dać nam do myślenia... Tak samo karp po co ma jeść coś co nie daje mu energi woli zjeść pożywną kulke A robienie sobie jaj zostaw dla siebie widziałem wiele pytań bardziej idiotycznych a tu są dowody że to się sprawdza pozdrawiam  (2012/02/25 22:47)

galek1221

A tak z innej beczki używał ktoś tego peletu? ( Dynamite Baits Soft The Source Hook Pellets) Słyszałem że w rosji robia swój pelet widziałem to w programie zjedz rosje w piątek jak oni to robią? (2012/02/25 22:59)

Zander51

To ja też z trochę innej beczki.Jak wracam z ryb i mam sandacza , to po chwili kotka siedzi mi już na plechach. To jest znak dla żpny co będzie jutro na obiad :) (2012/02/26 02:02)

1z2z3z4

Randal własnie o taką odpowiedź mi chodziło sam kiedyś czytałem artykuł jak karpiarz wielokrotnie polegał na swoim pupilu a to ze dam 2 czy 3 kulki psowi czy kotu to napewno mu nie zaszkodzi wiem co do nich daje jest w nich wiele białka i węglowodanów potrzebnym zwierzęta wiec to ze pies wybiera wielokrotnie kulki a nie karme powinno dać nam do myślenia... Tak samo karp po co ma jeść coś co nie daje mu energi woli zjeść pożywną kulke A robienie sobie jaj zostaw dla siebie widziałem wiele pytań bardziej idiotycznych a tu są dowody że to się sprawdza pozdrawiam 

ktoś tu chyba zatracił sens wędkarstwa... (2012/02/26 05:04)

89krzysztof

Randal własnie o taką odpowiedź mi chodziło sam kiedyś czytałem artykuł jak karpiarz wielokrotnie polegał na swoim pupilu a to ze dam 2 czy 3 kulki psowi czy kotu to napewno mu nie zaszkodzi wiem co do nich daje jest w nich wiele białka i węglowodanów potrzebnym zwierzęta wiec to ze pies wybiera wielokrotnie kulki a nie karme powinno dać nam do myślenia... Tak samo karp po co ma jeść coś co nie daje mu energi woli zjeść pożywną kulke A robienie sobie jaj zostaw dla siebie widziałem wiele pytań bardziej idiotycznych a tu są dowody że to się sprawdza pozdrawiam 

ktoś tu chyba zatracił sens wędkarstwa...

ktoś tu chyba nie przyjmuje do wiadomości, że ów sens wędkarstwa może być przez niektóre osoby postrzegany inaczej. (2012/02/26 07:26)

sieniolo

a jaką rybę da się złowić na karme dla psa? (2012/02/26 09:16)

Majkel97

Ja też tak z innej beczki.Kupiłem sobie 1kg peletu krabowego i po jednej wyprawie zostało mi chyba z 0,5 kg.Zostawiłem go na strychu w plecaku na jakieś 2 tygodnie ponieważ padał deszcz i nie mogłem się wybrać nad wodę.Po tych 2 tygoniach poszedłem po ten pelet i okazało się  żę myszy mi go zeżarły :/ hahah (2012/02/26 10:53)

89krzysztof

Na karmę dla psów podobno karpie biorą 
================
Myszy zjedzą wszystko, co jakoś smakuje bądź pachnie. Jak są głodne to nawet kukurydzę z puszki jedzą nad wodą.  (2012/02/26 11:07)

drapierzca

Dzięki psom można sprawdzić czy kulki są dobre czy nie wystarczy dać im kilka do zjedzenia.Jak zje to znaczy ,że są dobre (galek1221 twoje są skoro pies ci się od razu do ciasta dobiera :-) )
Mój pies lubi zanętę (szczególnie o zapachu czekolady) pozdrawiam (2012/02/26 11:53)

rybak2000

A pro po tego co napisał Randal, to prawda że koty przy jedzeniu kierują sie węchem, wiem bo miałem kota który za nic nie tknął okonia ale jak kiełbia zobaczył to od razu hyc na plecy.

(2012/02/26 13:52)

buba0sparx

Frolik jest bardzo skuteczna przynęta na karpia, niestety bardzo szybko rozmaka i schodzi z włosa .Nie polecam do wywozki ale jezeli mamy mozliwosc zmieniac przynęte co godzine to naprawde polecam. (2012/02/26 14:12)

1z2z3z4

Na karmę dla psów podobno karpie biorą 
================
Myszy zjedzą wszystko, co jakoś smakuje bądź pachnie. Jak są głodne to nawet kukurydzę z puszki jedzą nad wodą. 

Czyli myszy to dobrzy testerzy wędkarskich przynęt :D (2012/02/26 15:55)

Kowal73

witam kolegów,,tak sobie prześledziwszy rozmowy i śmie twierdzić iż złotego środka testującego na nasze przynęty to nie ma,,czy to pies czy to kot czy krowa to i tak nam się to wszystko  chowa . musimy sami jednak testowac nasze przynęty i śledzić w tedy nasze wyniki. (2012/02/26 18:08)

1z2z3z4

I ta wypowiedz Kolegi Kowal73 najbardziej mi się podoba (2012/02/26 18:48)

galek1221

No tak bez testów nad wodą się nie obejdzie... Nie wiem czy jak karpie są na dzikim jeziorze bardzo czujne to łapanie na karme i zmienianie jej co godzine okaże się dobre :/ A czy plusk ciężarka na waszych łowiskach mocno odstrasza ryby u mnie na stawie drobnice wręcz nęci a karpiki wchodzą po 10 minutach jak to wygląda na waszych łowiskach? (2012/02/26 18:49)