Czy to przekręt?

/ 54 odpowiedzi
u?ytkownik8030


Panowie WĘDKARSTWO MNIE ZDOMINOWAŁO! dokładnie i bez przypisów.
Natomiast co do MODERATORÓW, nie mam nic przeciwko nim.
Jedynie mam cos do znaczenia zawartego w słowie MODERACJA.
Czy jest tu ktoś, kto rozumie o co mi chodzi? Odnoszę wrażenie, że raczej nikt nie kuma o czym mówię.
Wytłumacze to prościej:
Rozumiem termin ADMINISTRATOR (bo trzeba pewne sprawy układać, zgłaszać, obserwować, powiadamiać.
Nie rozumiem terminu MODERATOR, MODERACJA - bo dla mnie moderacja oznacza mozliwość wpływania na treść, uczestnictwo, aktywność.
Dziś moderacja, jutro banowanie, blokowanie, zawieszanie.
Miałem juz tu kurde nie pisać, ale muszę to wyjaśnić do końca. (2009/03/15 11:09)

Zdzichu


Mirku, moderator ma za zadanie zapobiegać antyspołecznemu zachowaniu i zapewnieniu, że wpisy forumowiczów nie będą powodować kłótni.No chyba, że popierasz takie zachowanie, ale o ile zdążyłem Ciebie poznać na pewno tak nie jest. Dam Tobie przykład, tylko bez obrazy - ktoś odniósł się do Twojej wypowiedzi w ten sposób: "...WYPISUJESZ BZDURY, JESTEŚ GŁUPI I PORĄBANY.... etc".I tu powinien interweniować ów moderator i nie dopuścić tego do publikacji bo Ciebie obraża. A powinien taki gość opisać to np. tak: "MIRKU NIE ZGADZAM SIĘ Z TWOJĄ OPINIĄ , MAM CAŁKOWICIE ODMIENNE ZDANIE NA TEN TEMAT." Widzisz różnicę? I O TO W TYM WSZYSTKIM CHODZI. Moderator nie ma wpływu na TREŚĆ, moderator to osoba, która ocenia JAKOŚĆ komentarzy (jak przykład wyżej), a ostateczna decyzja należy do redakcji. Pozdro ... (2009/03/15 11:46)

u?ytkownik5769


Mirek Zdzisiek to bardzo ładnie i przejrzyście wytłumaczył tak powinno być. Wiesz jak było. Pozdrowienia!!!!! (2009/03/15 11:55)

u?ytkownik8030


Teoria Murphy'ego:
Uzupełnienie:
1. Każde rozwiązanie rodzi nowe problemy. (2009/03/15 12:05)

u?ytkownik908


koledzy tak jest zawsze, administrator wprowadza zmiany najpierw rozeznaje opinie co w trawie piszczy , a ze jest tak a nie inaczej to już na to wpływu nie mam a końcowa decyzja w dużym stopniu należy do niego.
Myślę że lepszym rozwiązaniem byłoby wdrożenie bardziej konstruktywnego regulaminu , dzięki temu dyskusje na forach staną się o wiele lepsze
a wtedy nie trzeba żadnych wybrańców pomocników, Skoro podjęto taką decyzje to niech tak zostanie. (2009/03/15 12:05)

wiktoria2003


no cóż ,gratuluje wybranym.ale i tak coś jest nie tak. były głosy na ryska38 i na ghostmira i to sporo,nie wybrano ich. poprostu redakcja wie ze jakby oni zostali wybrani toby tu troche namieszali. wybrano ludzi którzy nie pyszcza za bardzo.na nie których było bardzo malo glosów. robi sie tu duszno i smierdzaco. poprostu wybrali ludzi nie klopotliwych. tak jest wszedzie i gdzie ta demokracja? niech napisza ile glosów mial kazdy z kandydatów i wyjasnienie-tak jak powiedzial rysiek. ryska sie nie zapytano czy przyjmuje wybor. (2009/03/15 12:09)

u?ytkownik7474


mnie nie wybrali ale ust mi nie zamknęli i jak mi coś na wątrobie będzie leżało to napiszę śmiało. kogo by to nie dotyczyło (2009/03/15 13:03)

u?ytkownik8030


hehehehe - nawet nie wiedziałem ze byłem brany pod uwagę. Mnie to wszystko zwisa. Nie ma si e czym przejmować. A kolegom wybranym zyczę powodzenia. (2009/03/15 13:15)

robson1


Słuchajcie smiać mi się chce jak czytam niektóre wypowiedzi.Byc może niektórych skrzywdzono,sam głosowałem np.na" ryska38",aże go redakcja......niewiem dlaczego.Pamietam jeszcze niedawno jak wiekszośc krytykowała ile miała sił,żeby nie było żadnego głosowania tylko redakcja wybrała moderatorów.Niewiem jak było...ale to co piszecie to jest takie płytkie,żenada.
Do:" wiktoria 2003"jesli uważasz że jestem nie kłopotliwy i cichy to widocznie za krótko jesteś na tym portalu.Tak ak już pisałem w poscie pod arytukułem "Społeczni moderatorzy wybrani"w kazdej chwili mogę zrezygnowac jeszcze nim zacząłem pełnic tą funkcje,i z tego powodu napewno nie będę płakał.Szczególnie że ta funkcja to nic dobrego,zabiera tylko czas,nic sie z tego nie ma,jest to poprostu orka......To tyle. (2009/03/15 16:46)

u?ytkownik5105


--czytam te wszystkie wypowiedzi i śmiać mi się chce i czasem szlag mnie trafia ,że nie ma prawdziwych mężczyzn poprostu zniewieścieli, zachowują się jak baby na rynku , panuje -zawiść ,zazdrość . Czytając tych pseudo aktywnych ,poznzłem ich charaktery , bardzo odbiegają od prawdziwych wędkarzy , zapiszcie się na inny portal , może jakiś plotkarski tam pasujecie .---pozdr-- (2009/03/15 17:45)

rysiek38


ludzie czytajcie dokladnie !!! niemam zadnych uwag do wybranych osob !!! tylko do faktu ze nijak sie to ma do zasad ustalonych przez redakcje - wystarczy przeczytac dokladnie zasady w poprzednim wpisie redakcji .do wywolania dyskusji sklonil mnie fakt ze przy okazji konkursow zawsze byly podejrzenia o stronniczosc,teraz zasady byly jasne jak nigdy i co ??? JA OSOBISCIE NIECHCIALEM BYC MODERATOREM a jedynie miec pewnosc ze wszystko jest ok.czyli to my typujemy i glosujemy a redakcja wygranych pyta o zgode ,zreszta kolega Swierzy to dobrze podsumowal o co mi chodzi - zapraszam do przeczytania - jest pod wynikami konkursu (2009/03/15 18:08)

u?ytkownik2569


No to teraz "baby" się obrażą, nieźle. (2009/03/15 18:12)

u?ytkownik7474


tylko nie "baby". Pretensje uzasadnione. Ja natomiast sądzę że nie ma co rozpaczać nie jest gorzej niż było. Redakcja działa w sposób mało jasny ale ma do tego prawo jako że prowadzą cały ten portal. Jest dużo wątpliwości ze strony użytkowników ale jak wiadomo sprawiedliwości nie było i nie będzie. Ludzie to tylko ludzie nie mam pretensji do redakcji ale jak tak miało wyglądać wytypowanie moderatorów to po co cała szopka z głosowaniem? Mimo wszystko chcę dodać że obecni moderatorzy są bardzo w porządku więc ja proponuję już zamknąć tą sprawę i ruszyć dalej. o ile komuś nie dzieje się krzywda (2009/03/15 19:09)

rysiek38


dobrze ze sa ludzie co czytaja wszystko po kolei i ze zrozumieniem sedna a nie tylko odnosza sie do ostatniego wpisu (2009/03/15 19:12)

robson1


Dajcie juz sopkój bo naprawdę nie ma, o co drzeć koszuli...... (2009/03/15 19:24)

u?ytkownik8030


zapodałem niusa - kto chce niech czyta (2009/03/15 20:00)

prezes74


Ja też wyrażałem swoje opinnie na temat wyborów moderatorów , ale w pełni akceptuję taki wybór , dajmy sobie spokój i Panowie i Panie , nad wodę przyszła wiosna i robić wyniki i dzielić się z nimi pozostałymi użytkownikami portalu!!!!
Jeżeli jest jak jest , to nie utrudniajmy tylko pomagajmy.
Owocnej pracy życzę moderatorom i jak najmniej wpadek , ale nie myli się tylko ten co nic ie robi.
Powodzenia. (2009/03/15 21:13)

rysiek38


Ciekawostka - juz trzech moderatorow kontaktowalo sie ze mna i potwierdzilo ze o wyborze na moderatora dowiedzialo sie na trzy lub dwa dni przed zakonczeniem wyborow a redakcja nadal milczy :-))) (2009/03/17 13:08)

rysiek38


a oto podsumowanie Zrobilem sobie liste na godzine przed zakonczeniem glosowania tak dla pewnosci by wszystko bylo jasne .moglem sie pomylic o 1 gora 2 glosy ale watpie .Najbardziej zastanawia mnie fakt ze wyniki pojawily sie dopoludnia nastepnego dnia a wszyscy wiemy ze czesc ludzi loguje sie dopiero wieczorem wiec jak redakcja mogla sie kontaktowac ze wszystkimi co podobno odmowili a oto lista : kobikobi,Prezes74,łysywąż,mariuszm,sławomir66,misiaczek,świerzy,pekinczyk,zbig28,hitman ---po JEDNYM glosie......................................................................... stachu.maver,swietny,mateuszwos,tom12---po DWA glosy........................................ pyniek,zdzichu---po TRZY glosy.............................................................. longin.mariotronik---po CZTERY glosy........................................................ janta,sandokan,szalona---po PIEC glosow..................................................... jurekB---po SZESC glosow.................................................................... robson1,jarfisch---po SIEDEM glosow......................................................... Dyrekto,von_trzmielke---po OSIEM glosow..................................................... garbus,GHOSTHMIR,jurek,t12tom---po DZIESIEC glosow.......................................... rysiek38---OSIEMNASCIE glosow............................................................... tinca---DWADZIESCIAJEDEN glosow (2009/03/17 13:12)

u?ytkownik908


no widzisz Rysiu wniosek jest jeden, opinie moją wyraziłem w komentarzu powyżej (2009/03/17 14:55)

robson1


Zaskoczyłeś mnie tymi wynikami.Teraz wiem dlaczego wszcząłeś taki alarm...... (2009/03/17 16:18)

rysiek38


bo jak napisalem nie chodzi o mbnie ale o wszystkich i przestrzeganie zasad - redakcja od soboty milczy a wiem ze od srody czyli na trzy dni przed koncem juz byly rozmowy z tymi co maja wygrac (2009/03/17 16:37)

wiktoria2003


do robson1. nie jestem tu od niedawna,więc cię znam. uwazam,ze wyniki glosowania byly z gory wiadome i to jest fakt. do tych ktorzy uwazaja,ze jestem malo aktywna a kiedys bylo inaczej to do waszej wiadomosci.jeszcze mnie nikt nie zdenerwowal. (2009/03/18 13:18)