Zaloguj się do konta

Czy to zgodne z przepisami?

utworzono: 2010/06/26 21:07
kilanek11

Witam, mam kilka pytań. Niedawno wyrobiłem karte wędkarską mam 14 lat i kilka pytań.

1.Czy mogę sam być(bez opieki osoby pełnoletniej) na stawach PZW.?
2.Czy jak pojadę z kolegom na ryby (on nie ma karty) to jak będą nas kontrolowali to będzie mógł powiedzieć, że łapie na moją kartę i nic nam nie zrobią?
3.Czy trzeba mieć wykupioną naklejkę na wędkarstwo spinningowe na stawach PZW?
[2010-06-26 21:07]

ziomek

1 .Tak
2. Chyba nie (ale dokladnie nie wiem)
3. Nie , musisz mieć ukończone 16 lat !
Pozdrawiam !
[2010-06-26 21:20]

1)    Absolutnie NIE, bo:

a)  4. Prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym że młodzież          do 16 lat nie ma prawa do wędkowanie w porze nocnej bez nadzoru osoby uprawnionej do          opieki.
      5. Członek PZW do 14 lat ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach              własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod nadzorem osoby          uprawnionej do opieki.

2)   Absolutnie NIE.

3)   Oczywiście, że tak.

[2010-06-26 21:33]

W punkcie 1, podpunkt "a", punkt 5, nie odnosi się do Ciebie, jeśli ukończyłeś  14 lat. [2010-06-26 21:36]

kilanek11

1. mam ukończone 14 lat i mogę być sam na rybkach?
2.czyli że jak nas złapią to on zapłaci mandat?
3.muszę mieć naklejkę czy nie?
[2010-06-26 21:48]

2.czyli że jak nas złapią to on zapłaci mandat?

1) Tak, jesli ukończyłeś 14, ale nie w nocy

2) Zapłaci mandat i zostanie zabrany mu sprzęt

3)Musisz mieć wklejoną opłatę za dwie wędki, w tym spinning, czyli musisz mieć naklejkę.

Ale uwaga, niektóre okregi wprowadziły dodatkową, odrebną opłatę za spinning i trolling !

[2010-06-26 22:14]

Sniper64

Cześć..:) młody Kolego po kiju:) Dla czego piszesz                                                        2.czyli że jak nas złapią to on zapłaci mandat? =
                                                                                 Pamiętaj ze nikt się na ciebie nie czai !!!

Kontrole nie są po to by stresować normalnych wędkarzy:) i nie musisz się ich obawiać jak jesteś ok. jak prawdziwy wędkarz :) Dobrze,że pytasz! Bo każdy tu na tym forum odpowie i doradzi tobie jak potrafi i w zakresie swojej wiedzy...opierając się również na swoim stażu wędkarskim,przez życie nauczony! Pamiętaj kto pyta nie błądzi:) Serdecznie Pozdrawiam...:) 
[2010-06-30 19:59]

pmirek5

2.jak was złapią to ty zapłacisz(chyba 300zł) za udostępnienie wędki osobie nie uprawnionej
3.na spining nie ma żadnych naklejek tylko trzeba mieć 16 lat
[2010-07-01 20:15]

Matys24

No musze Ci współczuć bo ja też czekałem 2 lata na pierwsze spodkanie ze spiningiem na które bardzo mnie ciągneło. Teraz mam 17 lat i już spokojnie łowie u mnie nie ma żadnych naklejek tak prawdę mówiąc to pierwszy raz o nich słysze  A co do zabierania ze sobą osób na ryby to sam nie jestem pewny ale słyszałem coś o najbliższej rodzinie ile w tym prawdy panowie? [2010-07-02 14:26]

semko79

Witam jestem redaktorem strony naszego koła.Kontrole są po to abyśmy mogli jeszcze cokolwiek z naszych wód wyłowić,to po pierwsze.
Po drugie najniższy mandat jaki mogą wypisać strażnicy to {w tym roku} 200 zł. i to jest najniższa stawka nie licząc zatrzymania sprzętu.
Jeśli podczas kontroli zdarzyła by się taka sytuacja jak opisałeś to napewno Ty zostaniesz ukarany mandatem,a jeśli strażnik uzna to za stosowne to i twój znajomy może zostać ukarany za kłusownictwo.I przedewszystkim jeszcze raz powtażam ,że strażnicy są po to by chronić nasze wody i to co w nich pływa więc jeśli wędkujesz według przepisów to nie ma się czym martwić.
TAKA NOWOŚĆ TO NIE MOŻEMY PRZECHOWYWAĆ ZŁOWIONEJ RYBY W NYLONOWYCH SIATKACH.{przepis z tego roku i mandat min.200 zł.}
PRZESTRZEGAM I POZDRAWIAM.
                                              POŁAMANIA
                                                                 SEMKO_79
[2011-03-15 20:11]

kasalka

RAPR cyt. "Pkt IV. 3.5. Ryby w stanie Ŝywym, złowione zgodnie z limitem ilościowym, naleŜy
przechowywać wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na
sztywnych obręczach."
??? o co dokładnie chodzi z tym nylonem.
[2011-03-16 01:11]

JaroDaw

też nie ogarniam wypowiedzi kolegi @ semko79 ;/ [2011-03-16 09:53]

withanight88

o jakich naklejkach dotyczacych spinningu mowa ??? 

A przepisz ze od 16 można spinningowac to pierwsze słysze ?

[2011-03-16 10:07]

krzychu64

też nie ogarniam wypowiedzi kolegi @ semko79 ;/

Witam wszystkich.
Wydaje mi się, że chodzi tutaj o siatki żyłkowe ( nylonowe). Są one dość wygodne bo np. ryby z kolcem na pletwie grzbietowej nie zahaczają się tak jak o nici no i oczywiście tak nie wonieją.
[2011-03-16 10:11]

JaroDaw

Witam wszystkich.
Wydaje mi się, że chodzi tutaj o siatki żyłkowe ( nylonowe). Są one dość wygodne bo np. ryby z kolcem na pletwie grzbietowej nie zahaczają się tak jak o nici no i oczywiście tak nie wonieją.

ale po RAPR w tym wypadku się nie zmienił, chyba że to jakiś wewnętrzny regulamin okręgu, a temat jest z czerwca 2010 [2011-03-16 13:44]

krzychu64

Witam wszystkich.

ale po RAPR w tym wypadku się nie zmienił, chyba że to jakiś wewnętrzny regulamin okręgu, a temat jest z czerwca 2010

Witam
JaroDraw wiem że się nie zmienił, a wędkujemy w tym samym okręgu. Nigdy też takiej siatki nie miałem i dlatego napisałem wydaje mi się.
No i do dzisiaj używam 3,5 m śmierdziucha. Temat z czerwca ale jak zauważyłem część postów z marca tego roku.
Pozdr.  
[2011-03-16 18:08]

plotka97

Jak to jak mam też 14 lat nie mogę sam spinningowąćMusi towarzyszyć mi osoba mająca kartę czy tylko pełnoletnia [2011-03-16 18:33]

JaroDaw

Jak to jak mam też 14 lat nie mogę sam spinningowąćMusi towarzyszyć mi osoba mająca kartę czy tylko pełnoletnia

Dla czego nie możesz sam spinningować ?Jakieś wewnętrzne rozporządzenie okręgu ?Napisz jaśniej [2011-03-17 14:07]

Jak to jak mam też 14 lat nie mogę sam spinningowąćMusi towarzyszyć mi osoba mająca kartę czy tylko pełnoletnia

Dla czego nie możesz sam spinningować ?Jakieś wewnętrzne rozporządzenie okręgu ?Napisz jaśniej

Gdzieś właśnie czytałem że dopiero od 16 lat można spinningować prawda to ? W RAPR jest napisane że 14-latek z kartą wędkarską to normalny wędkarz pełnoprawny [2011-03-17 14:28]

Dla czego nie możesz sam spinningować ?Jakieś wewnętrzne rozporządzenie okręgu ?Napisz jaśniej

Gdzieś właśnie czytałem że dopiero od 16 lat można spinningować prawda to ? W RAPR jest napisane że 14-latek z kartą wędkarską to normalny wędkarz pełnoprawny

Sorry w tym wątu to przeczytałem wyżej ale jakoś w to nie wieżę [2011-03-17 14:30]

Gdzieś właśnie czytałem że dopiero od 16 lat można spinningować prawda to ? W RAPR jest napisane że 14-latek z kartą wędkarską to normalny wędkarz pełnoprawny

Sorry w tym wątu to przeczytałem wyżej ale jakoś w to nie wierzę [2011-03-17 14:30]

JaroDaw

Sorry w tym wątu to przeczytałem wyżej ale jakoś w to nie wierzę

Kiedyś tak było i niektórzy "starzy" wędkarze nadal tak myślą, rozpuszczając nieprawdziwe pogłoski. Jeżeli Twój okrąg w " zasadach wędkowania w okręgu ......" nie wyznaczył dolnego wieku dla spinningisty, możesz sam wędkować od 14 roku życia, oczywiście z ważnymi opłatami i kartą wędkarską . [2011-03-17 15:35]

marcin11

Jedziesz z kolesiem,bierzecie 2 wędki,idzie kontrol,koleś kładzie sprzęt i mówisz że łapiesz na dwie. Pozdrawiam i połamania
[2011-03-17 15:45]

withanight88

Jedziesz z kolesiem,bierzecie 2 wędki,idzie kontrol,koleś kładzie sprzęt i mówisz że łapiesz na dwie. Pozdrawiam i połamania

hahhaha dobre , dobre.... pffff

[2011-03-17 15:49]

A kraść kolegę też nauczysz? Tylko weź pod uwagę to, że straznicy wcześniej obserwują przez lornetki potencjalnych kontrolowanych. I nie namawiaj kolegi do łamania przepisów RAPR, bo ktoś może porozmawiać o Tobie z Prezesem Koła nr 14 w Goleniowie i możesz mieć nawet zabraną kartę, koleżko drogi.

[2011-03-17 15:57]

plotka97

Ja wyczytałem to w tym wątku ale już się sprawa wyjaśniła na szczęście bgo jak bym nie mógł sam spinningować to by był kłopot [2011-03-17 17:50]