Czy to sie nada na statyw ?

/ 12 odpowiedzi / 3 zdjęć
Witajcie , pytanko jak myślicie czy to sie nada na statyw pod wędki ? oczywiście jeśli to trochę przerobić .. tzn. trzeba by dorobić całą górę na wędki ale to nie problem, tylko czy to wytrzyma 2 wędki ....?

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik125112

Myślę, że może to być zbyt słabe. Pamiętaj, że nie zaprojektowano tego do przenoszenia obciążeń większych od kilogramowego (maksymalnie) aparatu fotograficznego. Trójkąt wyznaczany przez nóżki będzie prawdopodobnie miał zbyt mały bok, a plastikowa głowica będzie powodowała kiwanie wędzisk. Wszystko jednak zależy od sztywności całego ustrojstwa. Być może da się to jakoś dostosować, ale o ciężkim gruncie to bym raczej nie marzył. Postaw na pomysłowość to może coś tam zmajstrujesz.

(2012/07/01 13:27)

scorpion1629

właśnie mam zamiar coś pokombinować , w opisie jest napisane że głowica jest przystosowana do ciężkich aparatów czy kamer , a nogi można jeszcze bardziej rozstawić po odczepieniu tych drutów (2012/07/01 14:08)

lewy6034

Mój znajomy stosuję podobny i jest zadowolony!! (2012/07/01 14:42)

MisterMAGisterAmator

Wydaje mi się że musiał byś odkręcic całą tą głowice do mocowania aparatu i w zamian za to przykrecic jakiś chwytak do wędki i jeżeli będziesz miał masywny chwytak to powinno wytrzymac, bo reszta konstrukcji wygląda masywnie (2012/07/01 14:47)

scorpion1629

zdecydowałem że głowica zostaje tak jak jest tylko włożyłem dłuższą śrubę mocującą aluminiowy stelaż rozkładany i za powiedzmy 60 zeta ( trójnóg 35 - rurki alum 10 zł i widełki pod wędki 2 zł sztuka ) jest piękny tripod czy jak sie to tam zwie fachowo , (2012/07/02 19:51)

u?ytkownik124872

To urządzenie po przeróbce nadaje się na statyw do wędki surfcastingowej . Do surfcastingu czyli łowienia z morskiej plaży. Recz jasna musi mieć doczepiany ciężarek aby było stabilne . (2012/07/02 20:28)

hennys

Moim zdaniem rewelacja na rzeki skoro pasuje na plaze.. tez planowalem tak zrobic jak Ci wyjdzie to daj znac moze sam potem poprobuje;) (2012/07/04 21:59)

krzychu64

Moim zdaniem przy odpowiednim ustawieniu długości nóżek może służyć za rod pod. Natomiast przy dłuższym rozstawie nóżek, odpowiednim ustawieniu głowicy która przecież jest ruchoma będzie służyć za tri pod. W oby przypadkach obciążyłbym dla stabilizacji przy zbiegu łączników od nóżek. Powinien być w tym miejscu oryginalny zaczep na obciążenie. Nie wydaje mi się by rod pody czy tri pody tzw. NO NAME były lepsze niż wykonane na bazie prezentowanego statywu. (2012/07/04 22:18)

scorpion1629

i tak mi to wyszło ogólnie jest stabilny i w pełni regulowalny i o to mi chodziło
(2012/07/08 20:17)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.