Zaloguj się do konta

Czy to okazja ?

utworzono: 2012/03/31 21:56
piotrum

Witam serdecznie.

Szanowne Koleżanki i Koledzy, poszukiwałem jakiegoś rozsądnego kołowrotka z wolnym biegiem i natrafiłem na  shimano BAITRUNNER AERO GTE 5000C. Może ma ktoś taki model i podpowie mi czy warto go kupić czy też nie...

Bardzo dziękuję za pomoc...

pozdrawiam

[2012-03-31 21:56]

89krzysztof

Nie rozumiem tytułu ? Co ten kołowrotek ma wspólnego z okazją?  [2012-03-31 22:02]

piotrum

no faktycznie... nie można wywnioskować tego z postu... Cena to 440 PLN... to miałem na myśli... [2012-03-31 23:37]

gruby0113

Kołowrotek git ale czy okazja?????????Cena normalna
[2012-04-01 00:14]

piotrum

Pomijając to niezręczne jak się okazuje słowo "okazja", to warto mieć do feedera taki kołowrotek?  [2012-04-01 06:45]

89krzysztof

Myślę, że nawet tańszym byś połapał, ale ten też się sprawdzi.  [2012-04-01 07:16]

Waldi Fish

Okazja zakupu to na pewno jest, ale czy dobra, chyba nie.
[2012-04-01 09:22]

Czy to okazja to nie wiem ale wiem jedno to bardzo dobry kołowrotek jak możesz to kupuj niezastanawiaj się. [2012-04-01 10:28]

Waldi Fish

Zgadzam się. ze to dobry kołowrotek, tylko kolega pytając "Czy to okazja?" miał zapewne na myśli, czy zakup podanego kołowrotka za podaną cenę jest korzystny z punktu widzenia opłacalności transakcji, więc napisałem, że chyba nie, nie negując wcale jakości tego kołowrotka.
[2012-04-01 10:34]

piotrum

Hej. 

Właśnie chodzi mi o to .. czy to dobry kołowrotek. Ten model nie jest juz produkowany  - ma nastepcę ale podobno nastepca nie jest już taki solidny... Napisałem "okazja" ponieważ dostępne są już tylko te nowe modele...

A swoją drogą to w sklepie, w którym się zaopatruję kupiłem Team Daiwa Heavy feeder HF2 4,20 - okazyjnie i znalazłem tam właśnie ten model kołowrotka  shimano... Sprzedawca bardzo go chwali ... jednak chciałbym się upewnić na podstawie Waszych opinii... 

Pozdrawiam

[2012-04-01 22:13]

Waldi Fish

W dzisiejszych czasach to reguła, że obecnie produkowany sprzęt jest gorszej jakości niż produkowany dawniej. Częściowo wynika to z faktu, że znaczna część sprzętu produkowana jest w Chinach, czyli tani, co odbywa się kosztem jakości. Po drugie, firmy prowadzą taką politykę, która polega na tym, że sprzęt ma przetrzymać okres gwarancji, a potem już niekoniecznie. Nawet tak solidna marka jak Mercedes, mająca samochody, który przejeżdżały ponad milion km i jeździły nawet 40 lat, spuściła mocno z tonu i samochody  tej firmy produkowane po 2005 roku są już znacznie gorsze. Firmy wychodzą z założenia, że samochód ma pracować maksymalnie 10 lat po których jego naprawy są już nieopłacalne, co zachęca do kupna nowego. Słyszałem, że nawet niektóre fabryki mają specjalną komórkę, która pracuje nad tym, żeby sprzęt nie psuł się w okresie gwarancji, a wysiadał po okresie gwarancji, co pozwoli zarobić na częściach zamiennych, a w przypadku powazniejszych kosztów napraw, zachęcić do kupna nowego. Wszystko to po to, by interes się kręcił. Mam sprzęt audio video firmy Technics i Panasonic, który kupowałem nawet 20 lat temu i działa bezawaryjnie do dzisiaj, mimo intensywnej eksploatacji, natomiast monitor komputerowy Samsung z tunerem TV zakupiony kilka lat temu zepsuł się tuż po okresie gwarancji (zasilacz) co potwierdza moją teorię. Podobnie jest ze sprzętem z innych branży, również wędkarskiej.
[2012-04-05 21:37]

piotrum

hej..

kupiłem i ... na pewno nie żałował będę.. już wiem... 

dzieki za słowa otuchy....

pozdrawiam

[2012-04-05 22:35]