Zaloguj się do konta

Czy to nabijanie ilości postów ?

utworzono: 2012/02/22 07:17
misiekk35

Jestem raczej "świeżym" uczestnikiem tego forum. Zapisałem się by dzielić się i poszerzać/uzupełniać wiedzę   o moim hobby - wędkarstwie. Cóż zaobserwowałem.

Naprawdę ciekawe i fachowe wątki, pełne porad, które wzbogacają i improwizują do stosowania nowszych i bardziej skutecznych metod dobrania się do naszych kochanych rybek. Naprawdę jest na tym forum skarbnica wiedzy. Zaczyna się bardzo interesujący temat, który zaraz umiera bo pojawia się nowy wątek typu: np jak złapać szczupaka olbrzyma /najlepiej 20 kg/,  co założyć na haczyk by złapać kolosa z sadzawki, niedługo będzie jaką czapkę założyć w kwietniu na nocne połowy. Nie to, że jestem upierdliwy, ale uważam, że tak ogólne pytania mają autorowi nabijć wyłącznie "punkciki" wywołaniem dyskusji i ilością polemik. Merytoryczna dyskusja o najskuteczniejszej długości przyponu przy połowie leszczy w rzekach o średnim uciągu,dnie żwirowo-piaszczystym na granicy zastoisk przy zstosowaniu dużego okrągłego/czy raczej trójkątnego/ koszyczka zanętowego np, rozpraszana/zakłócana jest następnym nowym wątkiem np: kołowrotek spiningowy za 50 zł, wędkaspiningowa za 70 zł, jak złapać dużego karpia w naszym stawie, itp.

Rozumiem, że są początkujący wędkarze, pytajcie do bólu - pomożemy, ale wiemy wszyscy podświadomie, kto pyta szczerze, a kto postami kolor rybki chce mienić. Ludziska wędkarze, opamiętajcie się, nie jesteście Justyna kowalczyk, w tym sprincie będziecie przez wędkarskich fachowców olewani.

Panie adminisrator czuj duch

P.s.w moim warmińskim jeziorze pływają i 5 kg liny. Pytałem się, jak złapać lina - w życiu nie złapałem. I co? No nie wiele. 2, nie znaczące odpowiedzi. Nie poławiacie linów - ja nigdy nie złapałem.

Następnych postów co nie miara typu - co na karasia, okoń, jaka podpórka, chcem złapać bolenia 7 kg.

Pytajcie, ale nabijaniom, adminidtratorze dość

[2012-02-22 07:17]

krapiotr69

Rzeczowo. Masz rację,ale jest tego tyle, że nie da się nad tym zapanować.
[2012-02-22 09:01]

LYSY

A ja bym przy okazji zapytał, jak to jest - wchodzę rano na forum i widzę np. temat "jaki bat 6-7m". Zaglądam wieczorem a tu kolejny "jaki bat 7m", i za chwilę "jaki bat za 150zł". Nie da się tego jakoś usystematyzować? Tak żeby wszystko było w 1 wątku? Chciałoby się pomóc, ale ile razy można pisać to samo, lub prawie to samo? Czasem mam wrażenie, że wiele osób czyta forum bardzo wybiórczo, lub nie czyta wcale. I zamiast poszukać to zakłada nowy temat.

A z innej bajki - najbardziej brakuje mi na forum pewnej rzeczy która jest powszechna na innych forach -"wyświetl nieprzeczytane posty".

[2012-02-22 09:40]

Ja, to prawda, zakładam dużo wątków, ale teraz zanim założę to poszukam np. na forum albo google.pl.Szczerze mówiąc to nawet nie wiedziałem że zakładając nowy wątek dostaje się jakieś punkty. [2012-02-22 10:31]

Kol.@misiekk35 zdecydowanie masz rację,ale jak kolega wyżej wspomniał jest to plaga nie do opanowania!Pozdro.
[2012-02-22 10:37]

ryukon1975

Niestety wrzucanie wszystkich pytań do jednego wątku też nie jest dobre.

Był taki wątek z pytaniami początkujących spinningistów.
Poplątanie z pomieszaniem.
Dziesiątki pytań mieszały się z jeszcze większa ilością odpowiedzi.
Przestałem tam zaglądać bo ciężko było coś z tej gmatwaniny wywnioskować.
Wątek umarł śmiercią naturalną.:)

Pytania o kije mieszały się z pytaniami o przynęty,te zaś z pytaniami o gatunki i dodatkowo łowiska.:)
Można łączyć ale nie za wiele w jednym wątku i w jednym  ścisłym temacie.
[2012-02-22 10:40]

Hejka,

Byłby na to sposób, ale forma forum i panel administracyjny są nieco kłopotliwe.

Mnie się podoba taka forma forum: http://forum.roslinyakwariowe.pl/ - bardziej przejrzysta, a moderacja i administracja odbywa się z poziomu postu czy wątka i nie wymaga tak jak na wedkuje.pl otwierania dodatkowego okna czy karty w przeglądarce i szukania edytowanego materiału po numerze. Do tego dochodzą ograniczenia nałożone na moderatorów.

Jest jeszcze kilka uwag z mojej strony, ale załatwię to w obrębie administracyjnego grona ;) 

Pozdrawiam

[2012-02-22 18:38]

LYSY

Jestem całkowicie za, większość "forów" ma taki przejrzysty układ. Wszystko było by czytelne, i łatwe do znalezienia. A nie "odległościówki w dziale zanęty". Ponad to może by się udało uregulować sprawę zamkniętych, hermetycznych grup, w życiu których uczestniczyć może tylko np. posiadacz 3 kołowrotków danej firmy. [2012-02-22 22:15]

Klosu31

Witam wszystkich. Jestem również w miarę świeżym czytelnikiem tego forum, ale niestety muszę się zgodzić, że ilości postów typu jaki bat? jaki spławik? i inne tego typu - zaczynają mnie irytować do tego stopnia, że zastanawiam się nad skasowaniem konta. Szukałem tutaj fachowej wiedzy, porady od kolegów wędkarzy, ciekawych opowiadań, miłej lektury dotyczącej mojego hobby - wędkarstwa. A tu niestety żeby dokopać się do tych naprawdę wartościowych postów trzeba przewalić najpierw sporo takich właśnie pseudo fachowych, założonych tylko po to, by dostać jakieś punkty. Naprawdę zaczyna mi to pachnieć bardzo znanym społecznościowcem, gdzie liczy się ilość znajomych. Ustawiłem sobie powiadomienia na maila wybierając tematy, które mnie interesują, było tego całkiem sporo, teraz zostało już tylko kilka, po tym jak mi przywaliło na skrzynkę multum takich "jakie gacie na zimną noc?". Moim zdaniem system punktowania jest do bani, dopóki w jakiś sposób nie będzie weryfikowany. Czy jest to faktycznie nie do opanowania? Myślę że metoda jest prosta - bez punktów za takie posty. Pozdrawiam wszystkich tych których czytam z prawdziwą przyjemnością .... Z wędkarskim pozdrowieniem [2012-02-22 23:07]

ryukon1975

Jestem całkowicie za, większość "forów" ma taki przejrzysty układ. Wszystko było by czytelne, i łatwe do znalezienia. A nie "odległościówki w dziale zanęty". Ponad to może by się udało uregulować sprawę zamkniętych, hermetycznych grup, w życiu których uczestniczyć może tylko np. posiadacz 3 kołowrotków danej firmy.

Pierwsze słyszę że by należeć do jakiejś grupy trzeba spełniać "warunki sprzętowe".
Ja należę do wielu grup i nigdy nikt mnie nie pytał o sprzęt.

Chcesz należeć do grupy zgłoś chęć i jestem pewny że 90% grup Cię przyjmie.
Zapraszam na przykład do tej jak nie należysz.

http://www.wedkuje.pl/g,lowcy-znad-polskich-rzek,323.html
[2012-02-23 06:40]

Artur z Ketrzyna

Niestety wrzucanie wszystkich pytań do jednego wątku też nie jest dobre.

Był taki wątek z pytaniami początkujących spinningistów.
Poplątanie z pomieszaniem.
Dziesiątki pytań mieszały się z jeszcze większa ilością odpowiedzi.
Przestałem tam zaglądać bo ciężko było coś z tej gmatwaniny wywnioskować.
Wątek umarł śmiercią naturalną.:)

Pytania o kije mieszały się z pytaniami o przynęty,te zaś z pytaniami o gatunki i dodatkowo łowiska.:)
Można łączyć ale nie za wiele w jednym wątku i w jednym  ścisłym temacie.

Zgadzam się z tym w całości.
Z tym że czasami ktoś włącza się do dyskusji i zadaje pytania nie związane z tematyka wątku, choć pokrewne. Taki wątek staje się miej czytelny, a odpowiedzi zaczynają lawirować między tematami, aż w końcu tak naprawdę staje się mało czytelny i przejrzysty. Niech tylko do tego dojdą jakieś konfrontacje odmiennych poglądów, to i po temacie...
Może dobrym wyjściem było by nie łączenie podobnych wątków, a grupowanie je. Pod każdym wątkiem jest; "Ostatnie posty w tym pokoju" można by było zamienić na "Wątki o tej samej tematyce"
Wtedy szukam opinii o kijach spinningowych. Wchodzę w jeden z wątków, a pod spodem mam propozycje z wątkami podobnymi. A nie jak teraz wądki z całego działu np Hydepark
Nic nie mające z sobą wspólnego.

A powinno wyglądć to tak;
- ..kij shimano, co wy o nim...
- jaki kij spinningowy?
- kij do połowów okonia.
- kij na szczupaka.

Dlatego już przestałem zwracać na powtarzające się wątki, chcę to zaglądam i odpowiadam lub nie.
[2012-02-23 09:14]

bluehornet

Tak gwoli informacji - punktacja za dodanie postu powyżej 100 znaków już dawno została zlikwidowana , również za założenie wątku nie ma dodatkowych punktów .
http://www.wedkuje.pl/punkty-bonusowe.html

Część użytkowników portalu w ogóle nie korzysta z przeglądarki ( pomijając kwestię jej działania ) , a później na pv przychodzi multum pytań typu : dlaczego wątek usunięty , z jakiego powodu, itp. ?

Odpowiedź zasadniczo jest bardzo prosta : wystarczy raz dokładnie przeczytać regulamin , zapoznać się z nim i postępować w miarę zgodnie z jego zapisami .

I jeszcze o jednym punkcie regulaminu chciałem delikatnie napomknąć - czasem nie wiadomo czy się śmiać , czy płakać .....

II Zasady publikacji treści na forum portalu www.wedkuje.pl
1. Użytkownik publikując treści na forum portalu www.wedkuje.pl zobowiązuje się kierować następującymi zasadami:
e. Treści na forum portalu www.wedkuje.pl publikowane są zgodnie z obowiązującymi zasadami gramatyki, ortografii i interpunkcji.

Zaznaczam , że nie jestem purystą językowym , ale jeżeli w wątku znajdującym  się w " Poczekalni " składającym się z dwóch ( ! )  zdań doliczam się 10 - 15-tu błędów ortograficznostylistycznych , to taki wątek sam się niestety " skazuje " na usunięcie .
[2012-02-23 15:22]

Kowal73

Grzesiu, po przeczytaniu Twego wątku stwierdziłem ze Masz słuszną racje ,.  dość późno w to wszedlem ale powoli wszystkie forum i posty przeglądam. Z poważaniem Zbyszek//kowal73.
[2012-03-06 00:15]

Pitbul

To co opisał Grzesiek (znaczy Pan Moderator) ma sens.Forum służy wymianie poglądów, poradom, czasem pochwaleniu się ....Jeśli tworzy się rankingi to zaczynamy mieć do czynienia z wszechobecnym w życiu codziennym - "wyścigiem szczurów".Często bez sensu, bez celu i bez faktycznych nagród.Dlatego wielu bez zastanowienia koncentruje się na "nabijaniu" pseudopopularności  której wyznacznikiem są kolejne gwiazdki. A, że śmietnik powstaje? Bo zamiast sprawdzić czy aby już nie było? Po co...?No niektórzy tak mają, że muszą mieć dużo... (gwiazdek).No ale jak w realu nie wychodzi, to klawiatura wszystko przyjmie.....Enter !!!!T. [2012-03-06 01:48]

klu222

Kolego Pitbul, trzeba jeszcze wspomnieć o tych, o których pisałem w poprzednim poście, mają już dużo punktów, a dopiero zaczęli przygodę z wędkarstwem, a ich wypowiedzi to nie kupować , kicha itp, co oni wnoszą na forum, trochę pokory by się przydało [2012-03-06 02:06]

Kolego Pitbul, trzeba jeszcze wspomnieć o tych, o których pisałem w poprzednim poście, mają już dużo punktów, a dopiero zaczęli przygodę z wędkarstwem, a ich wypowiedzi to nie kupować , kicha itp, co oni wnoszą na forum, trochę pokory by się przydało

Nieda sie ukryc masz 100% RACJE!!

[2012-03-06 04:59]

misiekk35

To chyba należy pogodzić się, że pojawiają się czasami "śmieci"

Ale najważniejsze, że forum jest dla nas codzienną lekturą do której chętnie zaglądamy.

[2012-03-08 21:50]

Roxola

Ale najważniejsze, że forum jest dla nas codzienną lekturą do której chętnie zaglądamy.

__________________________________________________________________________________

Jakoś dziwnie nie jestem zaskoczona Kolegi odpowiedzią, ponieważ jak wnioskuję z profilu
ilość założonych nowych wątków dwukrotnie przewyższa ilość umieszczonych postów.
A punkciki jakoś nie rosną......
Więc zalecam używanie przeglądarki przed założeniem nowego wątku.
[2012-03-08 22:33]

Iras1975

__________________________________________________________________________________

Jakoś dziwnie nie jestem zaskoczona Kolegi odpowiedzią, ponieważ jak wnioskuję z profilu
ilość założonych nowych wątków dwukrotnie przewyższa ilość umieszczonych postów.

Wczoraj młodemu na chwilę wyrwałem myszkę i wszedłem na wedkuje...

W pewnym momencie Darek zapytał- Tatuś, a po co są te rybki do góry?

Nie wiedziałem co mam odpowiedzieć, bo sam tak do końca tego nie pojmuję...

[2012-03-08 22:48]

Kolego misiekk35 co miałeś na myśli pisząc: "Naprawdę ciekawe i fachowe wątki, pełne porad, które wzbogacają i improwizują do stosowania nowszych i bardziej skutecznych metod dobrania się do naszych kochanych rybek." ?
[2012-03-08 22:58]

Roxola

Ja myślę,że tutaj nawet nie tyle o punkty chodzi... (może u bardzo młodych tak),
ale bardziej o to,że zamiast odświeżyć stary wątek, rozpoczynają od nowa ten sam temat.
Ale świadczy to o braku szacunku dla innych userów, którzy już swoje zdanie w temacie wypowiedzieli.
A chyba niewielu lubi się powtarzać,więc i wiadomości bardziej skąpe....
[2012-03-08 22:59]

Roxola

Ja, to prawda, zakładam dużo wątków, ale teraz zanim założę to poszukam np. na forum albo google.pl.Szczerze mówiąc to nawet nie wiedziałem że zakładając nowy wątek dostaje się jakieś punkty.

Jak spojrzałam na Twój profil to według mnie jesteś rekordzistą w zakładaniu wątków.
Zalecam więcej szacunku dla innych, bo trudno mi uwierzyć, że na 90 założonych
nowych wątków w archiwum nie dało się znaleźć podobnego tematu.
Czasami wystarczy odświeżyć stary i pociągnąć dalej....brak mi słów do tego co robisz.

[2012-03-08 23:15]

misiekk35

thunder

Inspirują oczywiście sorry

[2012-03-09 00:28]

thunder

Inspirują oczywiście sorry

hehe:) Jasne, tak tylko się czepiam:)
[2012-03-09 00:35]

misiekk35

Roxola/u rozumować logicznie potrafię czasami, lecz olśnij mnie co chciałaś wyrazić w swojej wypowiedzi bo nie kumam zawiłości twej wypowiedzi [2012-03-09 00:36]

Roxola

W takim razie proszę bardzo;

cyt [To chyba należy pogodzić się, że pojawiają się czasami "śmieci"]

A dlaczego mam się na to godzić?

Otóż śmieci byłoby o połowę mniej, gdyby user mający 10 postów
nie tworzył 20 nowych wątków, a tak właśnie jest w Twoim przypadku.
Ja mogę się w tym temacie wypowiedzieć z czystym sumieniem,
ponieważ nie robię śmietnika przez tworzenie ciągle nowych wątków.
W archiwum jest ogromna ilość tematów to dlaczego boicie się je odświeżyć?

Prościej tego wytłumaczyć nie jestem w stanie, więc postaraj się zrozumieć.

[2012-03-09 01:02]