Zaloguj się do konta

Czy to już nie przesada ? Jezioro Jeziorak

utworzono: 2012/10/01 10:45
klu222

Piszę ten wątek po pierwsze informacyjnie, po drugie z zapytaniem do znających przepisy lepiej niż ja. Wybraliśmy się z żoną na ten weekend nad jezioro Jeziorak do Iławy  ( kolejna rocznica ślubu i dwie pasje, żona - fotografia, moja - wiadomo ). Ustaliliśmy z żoną, że na miejscu zdecydujemy jaki program , w jakich proporcjach. W sobotę po południu zaplanowane wedkowanie. Wcześniej dowiadywałem się gdzie, za ile i na ile można wykupić zezwolenia. Można je wykupić między innymi na stacji gazowej 24g/dobę ( byłem tam z resztą wcześniej  dowiedzieć się). W momencie kiedy udałem się po zakup 1- dniowego zezwolenia za 25zł ( z brzegu, bo z łódki to 40zł) pan który sprzedaje zezwolenia, powiedział, że nie ma już zezwoleń 1 - dniowych, ma tylko 3 dniowe lub dłuższe, bo te 1- dniowe najlepiej idą ( 3- dniowe to 40zł z brzegu i 50 zł z łódki). Nie ma opcji innej, albo kupuję 3 dniową lub dłuższą lub żadną. Czy brak odpowiednich druków może uniemożliwiać możliwość wędkowania? Chociaż , może i dobrze się stało , bo większość opinii w internecie na temat tego łowiska, nie było zbyt pochlebne. Wiem jedno, więcej tam juz w celach wędkarskich nie pojadę, dla zasady. [2012-10-01 10:45]

82marco

Piszę ten wątek po pierwsze informacyjnie, po drugie z zapytaniem do znających przepisy lepiej niż ja. Wybraliśmy się z żoną na ten weekend nad jezioro Jeziorak do Iławy  ( kolejna rocznica ślubu i dwie pasje, żona - fotografia, moja - wiadomo ). Ustaliliśmy z żoną, że na miejscu zdecydujemy jaki program , w jakich proporcjach. W sobotę po południu zaplanowane wedkowanie. Wcześniej dowiadywałem się gdzie, za ile i na ile można wykupić zezwolenia. Można je wykupić między innymi na stacji gazowej 24g/dobę ( byłem tam z resztą wcześniej  dowiedzieć się). W momencie kiedy udałem się po zakup 1- dniowego zezwolenia za 25zł ( z brzegu, bo z łódki to 40zł) pan który sprzedaje zezwolenia, powiedział, że nie ma już zezwoleń 1 - dniowych, ma tylko 3 dniowe lub dłuższe, bo te 1- dniowe najlepiej idą ( 3- dniowe to 40zł z brzegu i 50 zł z łódki). Nie ma opcji innej, albo kupuję 3 dniową lub dłuższą lub żadną. Czy brak odpowiednich druków może uniemożliwiać możliwość wędkowania? Chociaż , może i dobrze się stało , bo większość opinii w internecie na temat tego łowiska, nie było zbyt pochlebne. Wiem jedno, więcej tam juz w celach wędkarskich nie pojadę, dla zasady.

Widocznie może.

Ja bym dopłacił te 15zł i kupił 3 dniową :)

[2012-10-01 13:21]

mr Artur

żyjemy w Polsce -- tu nie jedna bzdura staje się normalnością :(
[2012-10-01 13:58]

MASTINO

Sprzedajacy mają prowizję od sprzedaży takich zezwoleń. Czy mógłbyś wrzucić tu zdjęcie tego zezwolenia? Wiele by to wyjaśniło. [2012-10-01 18:53]

Piotr 100574

byłem w tamtym roku na mazurach ,jak to jezioro należy do spółki wędkarsko rybackiej Olsztyn to ceny się zgadzają ,ja w tamtym roku płaciłem chyba 70 zł za tydzień
[2012-10-01 19:51]

szkarlupnia3

Piszę ten wątek po pierwsze informacyjnie, po drugie z zapytaniem do znających przepisy lepiej niż ja. Wybraliśmy się z żoną na ten weekend nad jezioro Jeziorak do Iławy  ( kolejna rocznica ślubu i dwie pasje, żona - fotografia, moja - wiadomo ). Ustaliliśmy z żoną, że na miejscu zdecydujemy jaki program , w jakich proporcjach. W sobotę po południu zaplanowane wedkowanie. Wcześniej dowiadywałem się gdzie, za ile i na ile można wykupić zezwolenia. Można je wykupić między innymi na stacji gazowej 24g/dobę ( byłem tam z resztą wcześniej  dowiedzieć się). W momencie kiedy udałem się po zakup 1- dniowego zezwolenia za 25zł ( z brzegu, bo z łódki to 40zł) pan który sprzedaje zezwolenia, powiedział, że nie ma już zezwoleń 1 - dniowych, ma tylko 3 dniowe lub dłuższe, bo te 1- dniowe najlepiej idą ( 3- dniowe to 40zł z brzegu i 50 zł z łódki). Nie ma opcji innej, albo kupuję 3 dniową lub dłuższą lub żadną. Czy brak odpowiednich druków może uniemożliwiać możliwość wędkowania? Chociaż , może i dobrze się stało , bo większość opinii w internecie na temat tego łowiska, nie było zbyt pochlebne. Wiem jedno, więcej tam juz w celach wędkarskich nie pojadę, dla zasady. 

Nie wiem jak tam jest z dostępnością zezwoleń na to jezioro w innych punktach sprzedaży, pozostaje ci się cieszyć że miał w ofercie również te 3-dniowe. Równie dobrze mógłby mieć tylko miesięczne lub roczne zezwolenia. Myślę, że powinien wskazać ci inny punkt, gdzie można zakupić zezwolenie 1-dniowe. [2012-10-01 20:08]

Trza było brac, bo sandacz pstryka. [2012-10-01 21:05]

klu222

Nie chodziło juz o te 15zł, chociaż uważam ,że 40 zł za kilka godzin łowienia to przesada, tylko 2 godziny wcześniej nic nie mówił,że nie ma 1 -dniowych, a jeżeli juz to brak druczków 1- dniowych nie jest dla mnie argumentem, chyba że biznesplan zakłada ilość sprzedanych szt danego rodzaju, a nie potrzeby wędkarzy ( w soboty popołudniu i niedziele tylko ten jeden punkt sprzedaje zezwolenia) [2012-10-01 21:24]

MASTINO

To nie są to zezwolenia na których sprzedający wpisuje datę i kwotę?  [2012-10-01 21:27]

klu222

Pan stwierdził,że  mają druk wodny i są to druki ścisłego zarachowania , są jak bony i nie może na druku 3-dniowym wypisać zezwolenia 1-dniowego [2012-10-01 22:09]

merolek 140

No niestety  koledzy . Jeżdzę na Mazurki od kilku lat i w tym roku też byłem zaskoczony Tzw. gotowcami . Przedtem w kiosku czy innym punkcie pani wypisywała dowolną ilość dni.Przeliczała z tabelki cenę  płaciło się i można było wędkować .A teraz w ,,trosce o klienta ,, jest podział na 1 ,2 i 5 dniówki.Dochodzimy do dna absurdu !!!Chciałbym dożyć czasów kiedy opłacając tzw .młodzieżówkę mogłem łowić od Tatr po Bałtyk .Oczywiście był podział na wody górskie i nizinne .Ale cóż na razie nie widzę szans na zmianę .
[2012-10-01 22:12]

QbaNerra

Witam,

Daleko nie trzeba szukać, umówiłem się z kumplem z Poznania, ze wpadnie do mnie i pojedziemy powedkować nad Narew. Przyjechać miał w piątek po południu, więc zadowolony jadę do naszego koła żeby wykupić mu pozwolenie jednodniowe. I co słyszę, że koło w Grodzisku nie sprzedaje pozwoleń innych niż roczne (opadła mi szczena) a i tak nie mógłbym mu kupić, bo są potrzebne jego: Karta wędkarska, legita PZW z opłaconymi składkami....

Pytam miłych Pań co jak chcemy połowić w sobotę rano a on przyjeżdza w piątek wieczorem (widomo praca itp), pani na to, że nie wie i że takie sa przepisy... Załamka. Na szczęście w Błoniu można wykupić pozwolenie (o czym nasze koło PZW nie wie) i działa to w rozsądnych godzinach.

A po co to piszę? Ano, uważam, że takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, powinniśmy sobie robić przelew na konto danego Okręgu, wpisując imię nazwisko datę, kiedy chcemy łowić, nr karty wędkarskiej itd. PZW nie powinno interesować, czy ja mam kartę wędkarską, czy mam opłacone składki, za to powinni lepiej pilnować wód. Jak nie mam i źle wykupiłem składkę, mój problem, mandat i cześć. Każdy mógłby w każdej chwili wykupić sobie pozwolenie i nie byłoby szukania, cudowania i proszenia się panów ze stacji (swoją drogą to i tak super, że czynne 24H) i innych przybytków, żeby nam dali znaczki. A i jeszcze jedno, nie uważacie, że 20 czy 25 zł za jeden dzień łowienia to przegina? Płacimy ok 100 za pozwolenie roczne a za 1 dzień 25? Kogoś chyba pogieło (no tak ale trzba opłacić sprzedwcę, druk znaczków itd.).

Pozdrawiam,

Kuba

[2012-10-03 09:04]

toxi1974

Witaj a w Koninie Gospodarswo rybackie Gosławice to myslisz jakie ma opłaty z łodzi za dzionek 40 zeta a z brzegu 25 zeta jak płacisz na poczcie bo takich zezwolen nie kupisz tylko 3 dni najmniej 55 brzeg i łódz 80 zeta  ??????    Pozdrawiam . [2012-10-03 10:03]

bigpoul

ogólnie rzecz biorąc, przez fakt że coraz wiecej osób chce sobie powędkować a kupno wedki to żaden problem, pewne osoby zrobiły sobie dobry interes. Mimo to że opłaca sie składkę regionalną to są akweny w dzierrzawie. Takich coraz więcej. trzeba jeszcze płacić u dzierrzawcy. Byłem niedawno w Łebie i oba jeziora mają jnnego władce. na każde trzeba kupić osobne zezwolenie. Kupno z brzegu jest bez sensu, bo brak jest normalnego podejścia(mokradła i szuwary), ale nic straconego, kupujemy zezwolenie z łodzi bo dzierrzawca ma przystań i wynajmuje. zestaw na 2 tygok 150pln. mi się odechciało. więcej chodzenia i papierków niż w US. Dodatkowo na wody miedzynarodowe jest trzecie zezwolenie. No i w piatek po południu nic nie załatwimy tylko trzeba przyjść w poniedziałek rano. nic tylko sie pochlastać. Będąc miedzy morzem a dwoma jeziorami wedkowanie nie jest proste [2012-10-03 14:27]

Jack14

To ja mam prawie podobnie.

Proszę się z tym cennikiem zapoznać (tak z czystej ciekawości).

http://www.ryby.modehpolmo.pl/?m=oferta&p=2&lang=pl

[2012-10-03 16:33]

MASTINO

Witam,

Daleko nie trzeba szukać, umówiłem się z kumplem z Poznania, ze wpadnie do mnie i pojedziemy powedkować nad Narew. Przyjechać miał w piątek po południu, więc zadowolony jadę do naszego koła żeby wykupić mu pozwolenie jednodniowe. I co słyszę, że koło w Grodzisku nie sprzedaje pozwoleń innych niż roczne (opadła mi szczena) a i tak nie mógłbym mu kupić, bo są potrzebne jego: Karta wędkarska, legita PZW z opłaconymi składkami....

Pytam miłych Pań co jak chcemy połowić w sobotę rano a on przyjeżdza w piątek wieczorem (widomo praca itp), pani na to, że nie wie i że takie sa przepisy... Załamka. Na szczęście w Błoniu można wykupić pozwolenie (o czym nasze koło PZW nie wie) i działa to w rozsądnych godzinach.

A po co to piszę? Ano, uważam, że takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, powinniśmy sobie robić przelew na konto danego Okręgu, wpisując imię nazwisko datę, kiedy chcemy łowić, nr karty wędkarskiej itd. PZW nie powinno interesować, czy ja mam kartę wędkarską, czy mam opłacone składki, za to powinni lepiej pilnować wód. Jak nie mam i źle wykupiłem składkę, mój problem, mandat i cześć. Każdy mógłby w każdej chwili wykupić sobie pozwolenie i nie byłoby szukania, cudowania i proszenia się panów ze stacji (swoją drogą to i tak super, że czynne 24H) i innych przybytków, żeby nam dali znaczki. A i jeszcze jedno, nie uważacie, że 20 czy 25 zł za jeden dzień łowienia to przegina? Płacimy ok 100 za pozwolenie roczne a za 1 dzień 25? Kogoś chyba pogieło (no tak ale trzba opłacić sprzedwcę, druk znaczków itd.).

Pozdrawiam,

Kuba

W wielu okręgach można już kupować "jednorazówki" poprzez internet na stronach danego Okręgu PZW. Zachęcam do poszukania.

[2012-10-03 17:14]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia