Zaloguj się do konta

Czy to jest w porządku wobec prawa?

utworzono: 2014/02/04 22:37
lolo99

Witam :) Chciałbym się was spytać czy to jest po prostu legalne wyprowadzanie koni , krów nad rzekę ? chodzi mi głównie o to że konie zazwyczaj są na dłuższych sznurach i dosięgają do wody i o to mi właśnie chodzi bo załatwiają swoje potrzeby do wody woda ogólnie śmierdzi końskim łajnem a krowy jak to wspomniałem blokowały dostęp do rzeki ponieważ na tym odcinku co mieszkam do rzeki prowadzi 1 drogi i akurat przy końcu tej drogi były uwiązane byki i można się domyślić że mogły stwarzać zagrożenie ponieważ droga jest wąska a obok haście czy można np zadzwonić po policje w takich sprawach D: ? [2014-02-04 22:37]

SVT

Tak możesz zgłosić, a w szczególnym wypadku, jeżeli dane zwierzę przemieszcza się po wałach. To już naruszenie ochrony antypowodziowej. Następnie jak napisałeś że bydło załatwia się do wody. Takiego gospodarza, który udostępnia zbliżenie się do akwenu, odbije się niezłą grzywną. Zapewne pozwalanie zwierzakom sięgać do wody, to jego lenistwo, oszczędność na wodzie, a zarazem transport do pastwiska. Jeszcze jedna ważna uwaga. Dany gospodarz nie ma prawa palikować  bydła przy drogach, ponieważ one nie są jego prywatną posesją. Chyba że, przemieszczasz się przez jego własność.A mimo to zawsze można zasięgnąć rad u zarządu danej gminy, Sołtysa, czy Policji. Zapewne o drogi i wały ochronne każdy będzie walczył. A jak już się domyślasz, rowy także są ważne dla odpływu większej ilości wody, w zbiorniku ( w Twoim wypadku, akurat rzeka).

[2014-02-04 22:52]

lolo99

dziękuję :) teraz to wiem co w takiej sytuacji zrobić :)wgl ten gościu jest jakiś nie ten teges te różne animalsy już mu zwierzęta odbierały :0 [2014-02-04 22:55]

osa12

Ustawa prawo wodne art. 34:
1. Każdemu przysługuje prawo do powszechnego korzystania ze śródlądowych powierzchniowych wód publicznych, morskich wód wewnętrznych wraz z morskimi wodami wewnętrznymi Zatoki Gdańskiej, i z wód morza terytorialnego, jeżeli przepisy nie stanowią inaczej.2. Powszechne korzystanie z wód służy do zaspokajania potrzeb osobistych, gospodarstwa domowego lub rolnego, bez stosowania specjalnych urządzeń technicznych, a także do wypoczynku, uprawiania turystyki, sportów wodnych oraz, na zasadach określonych w przypisach odrębnych, amatorskiego połowu ryb.
Wydaje się, iż na wodach publicznych pojenie zwierząt jest dozwolone, a nawet stanowi prawo powszechne. Tak jak Ty możesz łowić ryby, tak ktoś inny poić swoje zwierzęta.
Czy chodzenie zwierząt domowych po wałach jest zabronione ? [2014-02-05 07:03]

kukla

co to za gennder?
[2014-02-05 08:51]

Artur z Ketrzyna

Czy legalne to nie wiem. Wiem jedno na korzystanie z wody musi mieć zezwolenie. Ustawa o rybactwie mówi o tym. jak też mówi że nie wolno grodzić bliżej niż 1,5 m od wody. A zwierzyna powinna chodzić za ogrodzeniem...

Poszukaj w swojej okolicy organizacji ochrony środowiska. Zazwyczaj przy starostwie są wykazy zrzeszeń. Oni takie coś lubią... Zaraz wymyśla jakieś zwierzątka pod ochrona którym to szkodzi...
[2014-02-05 10:09]

lolo99

no wydaje mi się że przede wszystkim rybom ( pstrągom ) gdyż na tym odcinku co mieszkam występują one a mam takie jedno pytanko czy kał zwierząt szkodzi rybom czy nie ? [2014-02-05 10:43]

osa12

Zezwolenie to musi mieć wędkarz jak to wody publiczne w obwodach rybackich. Rolnik nie. [2014-02-05 11:22]

Bernard51

Zezwolenie to musi mieć wędkarz jak to wody publiczne w obwodach rybackich. Rolnik nie.

Oczywiście jak i wstęp do lasu w celu pozyskania runa leśnego i chrustu, też nie musi mieć pozwolenia.
[2014-02-05 15:49]

ryukon1975

Tak nie może być Bernardzie !

Skoro wszyscy muszą mieć pozwolenia i przestrzegać "prawa" proponuję coś na wzór kart wędkarskiej dla zbierających grzyby. Przecież oni przynoszą naszemu pięknemu krajowi same straty. Depczą malutkie drzewa, śmiecą, wycinają grzyby, trują się nimi, trzeba ich ratować a służba zdrowia kosztuje. W tym czasie gdy oni buszują po lasach nasz biedny premier myśli jak uratować (swój) budżet (domowy). Premierze kasa leży w lesie trzeba się tylko po nią schylić.

Karta grzybiarza - egzamin 100 PLN

Roczne zezwolenie - 100 PLN

Każde odtrucie po pierwszym gratisowym (tylko dla ubezpieczonych) w danym roku kalendarzowym - 25 000 PLN



[2014-02-05 15:57]

ayem

łowiłem kiedyś okonie przy takim pastwisku , odkąd nie ma tam krów nie ma też okoni i wszystko zarasta .
[2014-02-05 16:00]

Bernard51

Karta grzybiarza - egzamin 100 PLN

Roczne zezwolenie - 100 PLN

Taki dokument jest potrzebny gdy zbieramy grzyby i następnie je sprzedajemy.

Dla własnych potrzeb nie trzeba mieć.

Jeszcze trochę i Krzysztof opodatkują chodniki, trzeba będzie mieć kurs poruszania się i opłatę (winete) na metry lub kilometry.

[2014-02-05 16:09]

ryukon1975

Bernardzie ja żartuję bo mi te tematy prawnicze na forum już bokami wychodzą. Widać zimą już wszystkie rozsądne zostały wyczerpane. Dobrze że marzec niedługo. :) [2014-02-05 16:12]

Bernard51

No na pewno masz rację marzec już nie długo,
 ale aby zabić nudy, to brzytwą się nie będę bawił.
[2014-02-05 16:43]

JKarp

[2014-02-05 18:03]

Idźcie na ryby, a tak tylko pieprzycie bzdury bo nie wiecie co z sobą zrobić .
[2014-02-05 19:10]

ryukon1975

Takimi hasełkami Kristoph1 gasiłeś swojego kolegę dopóki go nie wziąłeś na swoją stronę barykady.  Walczcie tam teraz ku chwale nie wiadomo czego a my będziemy pisać co się nam podoba.

Nie każdy sprzeda swoją wolę i przekonania za stanowisko w zarządzie. :)                                                   

[2014-02-05 19:20]

lolo99

dobra panowie wróćmy może do tematu czy kał np koński jest w stanie zaszkodzić rybie ? + macie miejsca bytowania tego bydłażółte kropki to miejsce bytowania koni które są pozostawiane bez opieki i na bardzo długich sznurach [2014-02-05 19:45]

lolo99

proszę to miejsca bytowania koni [2014-02-05 19:46]

Lujski

kałem to sie nawet nęci ryby, wiec raczej wiecej pomoze niz zaszkodzi
[2014-02-05 20:14]

lolo99

http://images.tinypic.pl/i/00497/y75j77qe6hcy.jpg to są te miejsca sorka ale nie chciało przedtem dodać :)  Zdjęcie jest robione dzisiaj ale zaznaczone gdzie te konie mniej więcej było żółte kropki - w tych miejscach one bytowały [2014-02-05 20:41]

Takimi hasełkami Kristoph1 gasiłeś swojego kolegę dopóki go nie wziąłeś na swoją stronę barykady.  Walczcie tam teraz ku chwale nie wiadomo czego a my będziemy pisać co się nam podoba.

Nie każdy sprzeda swoją wolę i przekonania za stanowisko w zarządzie. :)                                                   


O czym Ty piszesz? O jakim koledze? jak chcesz coś powiedzieć to powiedz bez owijania w bawełnę... coś Ty wszystkie rozumy pozjadał? Co Ciebie upoważnia do ferowania wyroków
? Powtórzę jeszcze raz, nie macie nic do roboty, nie chodzicie na ryby i pieprzycie bez sensu byle zaistnieć, jestem tu od początku tego portalu i różnego  rodzaju pierdół czytałem pisanych przez userów. Co Ty sprzedajesz?
[2014-02-05 20:51]

lynx

JKarp dzięki. To zdjęcie bardzo mi się podoba.



[2014-02-05 21:05]

SVT

http://images.tinypic.pl/i/00497/y75j77qe6hcy.jpg to są te miejsca sorka ale nie chciało przedtem dodać :)  Zdjęcie jest robione dzisiaj ale zaznaczone gdzie te konie mniej więcej było żółte kropki - w tych miejscach one bytowały


[2014-02-05 21:16]

Artur z Ketrzyna

dobra panowie wróćmy może do tematu czy kał np koński jest w stanie zaszkodzić rybie ? + macie miejsca bytowania tego bydłażółte kropki to miejsce bytowania koni które są pozostawiane bez opieki i na bardzo długich sznurach

Tak, bakteria colli. itp.

[2014-02-05 21:44]

zenfr



#726679       Podpis do fotki      "fajna dupa".     Pozdrawiam.
[2014-02-07 17:42]