Czy to jest sprawiedliwość ?

/ 137 odpowiedzi
Dyrektor więzienia w Sztumie zabił skazanego , przebywającego w swojej celi . Jest to więzienie dla recydywistów , lecz skazany kradł kilkakrotnie , stąd jego częste pobyty w tej placówce resocjalizacyjnej , oprócz tego skazany regularnie pisał skargi na Dyrektora wiezienia w Sztumie .

Ten w końcu nie wytrzymał psychicznie i udał się z nożem do jego celi , dźgając go 4 -krotnie
, powodując jego śmierć

Na dodatek trzeba dodać iż Dyrektor pracował około 20 lat i był z zawodu psychologiem

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

u?ytkownik87604


Kiedyś złapanemu złodziejowi ucinano dłoń ... a ten skazany kradł wielokrotnie

(2011/10/10 13:12)

zbynio5o


Czy to jest sprawiedliwośc ?

Mógłbym odpowiedzić na to pytanie gdybym wiedział jakie konsekwencje poniósł dyrektor :)

(2011/10/10 13:21)

u?ytkownik32263


Czy to jest sprawiedliwośc ?

Mógłbym odpowiedzić na to pytanie gdybym wiedział jakie konsekwencje poniósł dyrektor :)


Oby jak najmniejsze, w końcu wyrwał chwasta. Swoją drogą notorycznych recydywistów powinno karać się jak najostrzej. Dobry sposób: publiczna chłosta:) Dałoby to wielu debilom do myślenia zanim by popełnili przestępstwo. Ale zaznaczam: kara tylko dla notorycznych przestępców. (2011/10/10 13:27)

Gorgoth82


W każdym więzieniu by się taki przydał. Nie trzeba by takich kosztów ponosić na darmozjadów. (2011/10/10 13:31)

zbynio5o


Jeżeli dochodzenie nie ujawni żadnych innych okoliczności, to jest to czyste zabójstwo.

(Prywatne porachunki).  Gdyby zabijać za kradzieże to pewna część naszego społeczeństwa,

począwszy od zwykłych ludzi poprzez biznesmenów, urzedników skończywszy na politykach,

leżałoby już dawno 2 metry po ziemią. Co nie ? :))))

(2011/10/10 13:50)

bluehornet


Nawet psychologowi z takim stażem z jakiegoś powodu mogły nerwy puścić ...... !!! Poczekamy , może poznamy przyczynę !!! (2011/10/10 14:41)

u?ytkownik57785


Ja w tytule wątku wyrzuciłbym słowo "Czy" i zamienił "?" na "!". (2011/10/10 15:29)

u?ytkownik47420


reforma sądownictwa w naszym kraju to kolejny niewypał jakich zresztą wiele już było i zapewne jeszcze będzie.Zabijać bo puściła psycha to napewno nie jest sprawiedliwość ale kraść i uprawiać recydywe bo się pracować nie chce a nawet jak zlapią to żryć dadzą i ciepło w dupe będzie na koszt podatnika to też sprawiedliwe nie jest!

kiedyś więżniowie pracowali na utrzymanie w zakladzie chodżby przy umacnianiu wałów przeciwpowodziowych,albo w kamieniołomach a teraz co mokry pokój za dobre sprawowanie kablówka cele dla nie palących i przewraca się w du...ach tatuażyk pod okiem lub u pechowca za uchem mgielki pajęczynki kropki i luzik na kilka latek a i układy nowe sie zawiąże tak na póżniej na wolność i co to ma być kara?wczasy za nasze pieniądze a nie kara.Chwilami tak sobie myśle że w polsce przydało by sie kilka latek rządów Stalina

szkoda gadać co w tym chorym państwie się dzieje.A co do sprawiedliwości ślepa była jest i będzie a litera prawa to zwykły bochomaz i tyle

(2011/10/10 16:02)

u?ytkownik61983


@Abuana , powiadasz kilka latek rządów Stalina ? Za rządów Stalina zapewniam Cię że sam nie wiedziałbyś co ze sobą począć , nie mówiąc o klikaniu :) (2011/10/10 16:15)

u?ytkownik47420


@Abuana , powiadasz kilka latek rządów Stalina ? Za rządów Stalina zapewniam Cię że sam nie wiedziałbyś co ze sobą począć , nie mówiąc o klikaniu :)



masz racje Stalin to była prawdziwa groza ale i twarda ręka a w naszym zdemoralizowanym kraju to już chyba jedyny sposób aby zapanować nad tym rozgardiaszem

(2011/10/10 16:39)

robcio2535


Widocznie prawde pisał skazany a dyrektora to bardzo zabolało !!!
Jak ktoś wyżej napisał nie ma to tamto ale to jest tak czy inaczej Zabójstwo i to z premedytacją !!!
Dożywocie powinien dostać i spedzić je w tym właśnie wieżieniu .
Gdyby gość mordował notorycznie czy też gwałcił i nie daj bóg nieletnich to popieram was w 100% ale nie za to ze tylko KRADŁ ! Bez przesady prosze :) Połowa Polski by siedziała za kratkami od Góry zaczynając :) (2011/10/10 16:58)

u?ytkownik47420


Widocznie prawde pisał skazany a dyrektora to bardzo zabolało !!!
Jak ktoś wyżej napisał nie ma to tamto ale to jest tak czy inaczej Zabójstwo i to z premedytacją !!!
Dożywocie powinien dostać i spedzić je w tym właśnie wieżieniu .

Gdyby gość mordował notorycznie czy też gwałcił i nie daj bóg nieletnich to popieram was w 100% ale nie za to ze tylko KRADŁ ! Bez przesady prosze :) Połowa Polski by siedziała za kratkami od Góry zaczynając :)


tylko kradł!!!

kolego co ty wypisujesz!tylko kradł-ja na wszystko co posiadam musiałem ciężko zapie...lać i choć jest tego nie wiele to nie pozwole aby ktoś to mi ukradł.Gdybyś pojechał na ryby i ukradli ci auto czego nie życze to co byś powiedział tylko ukradli mi auto albo obrobili chate to co blachostka bo tylko okradli dorobek życia?zabijać za kradzież to za wiele ale bagatelizować takie postępowanie to jak ukręcać bat na własną du..e

(2011/10/10 17:13)

Diablo


No i największym zwierzęciem w więzieniu okazał sie dyrektor. Nie żałuję tego pierwszego. (2011/10/10 17:14)

robcio2535


abuanna wypowiedziałem sie w danym akurat temacie i co o tym myśle i też nie oznacza to ze popieram kradzież !   i nie o tym ze nasze prawo jest takie czy owakie takie już jest  popier.....ne i też sie z tym nie zgadzam jeśli chodzi o wygody wieżniów  w zakładach za nasze podatników pieniądze !!!
A teraz podam Tobie przykład
Jednego dnia Spotykasz nad wodą i tego złodzieja a na drugi dzień pana dyrektora bo akurat oboje wędkują i miedzy wami dochodzi do ostrej wymiany zdań :(
Pamietaj jeden kradnie drugi morduje !!!
Wiesz wolałbym pozbyć sie samochodu -rzecz nabyta moją ciezka pracą ale bede żył i mógł sobie kupić inny !!!!! Tyle
(2011/10/10 17:32)

MaN90


No i jednego mniej........... 



Nie miłe stwierdzenie, każdy jest człowiekiem i zasługuję na życie zabójstwo złodzieja przez dyrektora Zakładu Karnego jest przegięciem nawet wobec recydywisty, można doszukiwać się uzasadnienia tego zabójstwa, gdyby zrobił to człowiek który został okradziony przez daną osobę (nerwy, chęć zemsty, upokorzenie), ale nie przez tak odpowiedzialnego człowieka. Każdy w życiu popełnia błędy (i to wielokrotnie. może nie umie inaczej to jest prywatna sprawa danego osobnika) ale żeby nie móc sobie poradzić z osadzonym.. i rozwiązać to poprzez zabójstwo ?? to jest dno i pisanie jednego mniej jest dla mnie dziadostwem... nie chce kłótni ale wszystko ma swoje granice. Takie jest moje zdanie. każdy ma prawo do życia. Pozdrawiam
(2011/10/10 17:50)

u?ytkownik47420


robcio -obaj zawinili i obaj zostali ukarani zlodziej zbyt surowo i dyrektor możliwe że też nie mnie to oceniać

a co do spotkania nad wodą nigdy do końca nie wiadomo kto może okazać sie kim jest i jakie ma zamiary

ale nie ważne otwieram wlaśnie uczciwie zarobionego browarka i pije Twoje zdrowie i innych uczciwie pracujących też

(2011/10/10 17:53)

MaN90


robcio -obaj zawinili i obaj zostali ukarani zlodziej zbyt surowo i dyrektor możliwe że też nie mnie to oceniać

a co do spotkania nad wodą nigdy do końca nie wiadomo kto może okazać sie kim jest i jakie ma zamiary

ale nie ważne otwieram wlaśnie uczciwie zarobionego browarka i pije Twoje zdrowie i innych uczciwie pracujących też



Popieram, łącze się w wypowiedzi i również otwieram ciężko i uczciwie zarobionego browarka zwanym Tyskie :) (2011/10/10 18:03)

MaN90


wypijmy za błędy :P (2011/10/10 18:11)

robcio2535



ale nie ważne otwieram wlaśnie uczciwie zarobionego browarka i pije Twoje zdrowie i innych uczciwie pracujących też



I nawzajem ale ja dziś tylko soczkiem :) (2011/10/10 18:49)

u?ytkownik57785


No i jednego mniej........... 



Nie miłe stwierdzenie, każdy jest człowiekiem i zasługuję na życie zabójstwo złodzieja przez dyrektora Zakładu Karnego jest przegięciem nawet wobec recydywisty, można doszukiwać się uzasadnienia tego zabójstwa, gdyby zrobił to człowiek który został okradziony przez daną osobę (nerwy, chęć zemsty, upokorzenie), ale nie przez tak odpowiedzialnego człowieka. Każdy w życiu popełnia błędy (i to wielokrotnie. może nie umie inaczej to jest prywatna sprawa danego osobnika) ale żeby nie móc sobie poradzić z osadzonym.. i rozwiązać to poprzez zabójstwo ?? to jest dno i pisanie jednego mniej jest dla mnie dziadostwem... nie chce kłótni ale wszystko ma swoje granice. Takie jest moje zdanie. każdy ma prawo do życia. Pozdrawiam







Może i niemiłe, ale szczere i życiowe. Nie obchodzi mnie kto go zabił i za co. Dla mnie jest ważne to, że nie żyje PRZESTĘPCA-RECYDYWISTA, który NIE RAZ krzywdził innych ludzi, okradał ich nie tylko z rzeczy materialnych, ale okradał ich tym z marzeń , dumy, iluś tam letniej ciężkiej pracy, pieniędzy, przedmiotów, naruszał ich prywatność, pozbawiał dorobku życia. Okradł Cię kiedyś ktoś? Ukradł Ci coś, na co zapieprzałeś ileś lat? Coś, co było pamiątką po kimś dla Ciebie ważnym? Jak tak, to czego złodziejowi wtedy życzyłeś? Doszukiwałeś się uzasadnienia tego złodziejstwa, tak? Usprawiedliwiałeś, że może był GŁODNY, że musiał, że to nic takiego, bo Ty sobie to odkupisz za kolejne lata swojego tyrania, tak? Co Cie to obchodzi kto go ukarał? Ma prawo do życia???? Przecież pasożyty się zabija, a on był PASOŻYTEM. Znajdź definicję "pasożyta", a zobaczysz jak pasuje. Dla mnie dziadostwem jest tłumaczenie trupa pasożyta. Są kraje, gdzie zabija się za kradzieże czyjejś własności. I wiesz jaki jest tam procent w przestępstwach kradzieży? Tylko 0,6 %- 1 % wszystkich przestępstw, to kradzieże. Jednej gęby do utrzymywania w ZK z naszych podatków mniej, jednego złodzieja/pasożyta mniej. Współczuję dyrektorowi i mu gratuluję.
(2011/10/10 19:04)

u?ytkownik91939


sory Mastif przecież jesteś strażnikiem ??? . (2011/10/10 19:29)

u?ytkownik57785


sory Mastif przecież jesteś strażnikiem ??? .









No i ? (2011/10/10 19:36)

u?ytkownik91939


sory Mastif przecież jesteś strażnikiem ??? .









No i ?


ci złodzieje ryb których TY dopadniesz żyją? ;) (2011/10/10 19:41)