Czy to dobry zestaw jest?

/ 2 odpowiedzi
Dostałem kij Golden Nugget 1,3m dokupiłem kołowrotek Robinsona 506 do tego plecionka 13kg. Niech mi ktoś podpowie czy taki zestaw nadaje się na dorsza bo wybieram się pod koniec miesiąca.
kufel-25


kołowrotek powinien wytrzymać ( nie jestem zwolenikiem robinsona bo miałem dwa podobnej klasy i na te pieniądze to średnia klasa naprawdę są lepsze w cenach zbliżonych do tego ) kij pierwszy raz o takiej firmie słysze (  komp tak  a wędki ??) w każdym bądź razie jest strasznie krótka przy burcie napływającej może starczy żeby coś zaciąć ( no chyba że łapiemy na fjiordach to tam się nadaje  :-) ) u nas wszystko za szybko się dzieje można przegapić branie lub po prostu nie "starczy" kija żeby zaciąć ( jak już  to plecionka bezwzględnie, z żyłką nawet nie ma co się silić będzie słabiutko) (2010/06/25 22:37)

basiasia


Robinson to "producent", 506 to oznaczeni wielkości kołowrotka, zapomniałeś o modelu , nie ma nazwy modelu więc nie wiemy o którego Robinsona chodzi.
Powiedzmy że masz model na morze, co jest dość istotne zważywszy na materiały  których użyto do produkcji a które powinny być zgodne z przeznaczeniem, plecionki musisz mieć większy odcinek bo 100m po prostu wpadnie ci w szpule 506,  a pilker ma schodzić w dół szybko (przeważnie pierwszy pilker na dole ma rybę na bank).
Wędzisko masz zdecydowanie za krótkie, jeśli płyniesz łódką to ok, ale z kutra nie wylądujesz dorsza takim wędziskiem. (2010/07/04 18:42)