Czy taki zestaw muchowy będzie w porządku?

/ 2 odpowiedzi

Czy ten zestaw będzie nadawał się na początek? Nie chcem wydawać dużej sumy pieniędzy na zestaw poieważ nie wiem czy mi się ta metoda spodoba.

http://allegro.pl/zestaw-do-wedkowania-muchowego-okazja-i3030041134.html

pawelz

Nie kupilbym tego.

1) nie ma nic o klasie wedziska, mozna tylko zalozyc ze to #5 (taki uniwersal) ale gwarancji nie ma.
2) 2,4 m to troche krotko, Do suchara OK, ale na inne metody o ile nie lowisz w malych zakrzaczonych rzeczkach to malo.
3) Nie ma nic na temat kolowrotka. Z opisu wynika ze zestaw to wedzisko, podklad, linka, przypon i 5 much. Jesli jest kolowrotek, to jaki ????
4) jesli muchy sa takie jak widac na zdjeciu, to raczej na to nie polowisz. Co najwyzej poczekaj na gwiazdke i powies na choince.

Ogolnie kupujesz kota w worku. Nie wiadomo co to za kij (firma, klasa, praca - nic). Nie wiadomo co za linka (DT, WF - ani jaka klasa czy firma). Nic na temat kolowrotka (czy wogole jest).
Muchy kompletnie do niczego.

Pamitaj o jednym. Zadna metoda nie zalezy tak bardzo od sprzetu jak muchowa. Tu praktycznie caly czas machasz wedka i niewielkie roznice w wadze czy niewywazenie wedki szybko odbije sie na nadgarstku i zniweczy cala przyjemnosc lowienia. Nie mowiac o frustracji na poczatku przy rzucaniu. Nie wiesz, czy mucha nie leci bo kiepski sprzet czy Ty cos robisz zle. Doswiadczony muszkarz posle muche byle czym na te 15 m. Ale poczatkujacy juz nie. (2013/03/13 15:54)

robertxxx62

Witam ! Jak kolega wyżej pisał , nie wiadomo co to i czy pieniądze nie będą wyrzucone w błoto a  przypuszczam że tak , ja bym radził poszukać na forach muszkarskich , napisać na przykład że kupisz komplecik dla początkującego do 300zł czy tam ile możesz przeznaczyć , na pewno coś się znajdzie sprawdzonego i sprawiającego satysfakcje z połowów i jeszcze doradzą co jak na co , a i może ktoś muszki dorzuci . Ja osobiście nie posiadam nic na zbyciu ale ofert jest trochę na różnych forach . Pozdrawiam !!!!  (2013/03/13 17:48)