Zaloguj się do konta

Czy taka opłata tylko w Okręgu Toruńskim???

utworzono: 2011/01/01 12:30

pięciu strażników łącznie ze mną co roku daje przychód dla mojego koła 1000-1500zł z około 120 kontroli rocznie,Ci którzy się zgłosili a nie chcą pracować zmuszeni są do rezygnacji z tej funkcji


No i dobrze. Figury, lenie i pozerzy do domu w kapciuszki, a blachy na biurko komendanta. 



[2011-01-03 20:20]

Cześć wszystkim..:)
Tak... nie ma w tym roku wyboru z opłatami...wszystko pod ciągnęli do jednej opłaty w znaczku nizinnym! W moim okręgu jest tak samo tylko składka wynosi 180 zł z groszami.Też jestem trochę wkurzony bo płacę za coś czego nie robię..Nie mam w pobliżu górskich łowisk! Więc dlaczego mam za to płacić! Niby to wszystko na polepszenie ochrony i zagospodarowanie można było oficjalnie napisać to za to to za to a to na tamto!Z drugiej strony wyszczególnić ile na ochronę a ile na konkretne zagospodarowanie i czego!Wędkarze powinni wiedzieć za co płacą..no ale co zrobić ja wędkuję od dzieciaka i będę wędkował,,,mam nadzieje że na starość będzie mnie stać na opłaty!!! i doczekam sie rybnych wód... 

Dlatego Marku Kunin nie podpisał żadnego porozumienia i opłat górskich u nas nie ma
[2011-01-03 20:25]

Stypa63

Moim zdaniem powinno się doceniać SSR, ale odkąd wędkuje nie miałem ani jednej kontroli, więc niech się w końcu wezmą do roboty. A to że wszystkie składki zostały połączone w jedną to jakaś kpina, bo niby dlaczego mam płacić za wody górskie i łowienie z łódki skoro łowie tylko z brzegu na wodach nizinnych? [2011-01-03 21:56]

U mnie to chyba wszystkich powinni wywalić, no może trafi sie jakiś rodzynek bo nie tylko ja nie miałem przez wieki:) kontroli przez SSR. Praktycznie wszyscy znajomi jak już są sprawdzani to najczęściej przez Policję i PSR, raz nawet byłem sprawdzany przez mieszany patrol Policji i Straży miejskiej, ale było to na Bulwarze Filadelfijskim więc to akurat jest zrozumiałe. Ale widzę, że co okręg to inni ludzie i zasady, a tak kurde nie powinno być. [2011-01-04 14:25]

bluehornet

Czytając wysokość opłat w Okregu toruńskim stwierdzam , ze kogoś tam nieźle porąbało z wysokością składki . W Okręgu Krakowskim są dwie składki - Nizinna połączona z górską za 130 zł i druga obejmująca ww wody + odcinki rzek Raby i Rudawy ( No Kill ) oraz wody specjalne Okręgu PZW Kraków za 250 zł . Oczywiście do tych opłat są zastosowane zniżki dla uprawnionych . Szczegółowe informacje dostępne sa na stronie Koła PZW Krzeszowice w zakładce Składki/Zasady Połowów . Tak , że Okręg Kraków nie zwariował z wysokością składek , tak jak ZO PZW Toruń . Połamania kija
[2011-01-04 15:21]

Stypa63

Ja zastanawiam się nad opłaceniem składek w innym okręgu, tylko muszę zapytać w kole z kim mamy porozumienia (o ile wogóle jakieś mamy). Rozumiem że wtedy moja kasa będzie szła na ochronę i zarybianie wód w innym okręgu, ale jak z Torunia wędkarze będą z kasą uciekać do innych miast, to może zarząd naszego okręgu przejrzy na oczy.  [2011-01-04 20:17]

Sniper64

U mnie wszystko razem nizinne górskie ochrona zagospodarowanie,wędkowanie z łodzi,członkowskie ...coś 184zyla do tego wszystkie zniżki i uczniowskie! 
[2011-01-04 20:46]

dadex

W Golubiu-Dobrzyniu straży nie widać wogóle.
[2011-01-05 08:37]

dadex a gdzie w naszym okręgu widać SSR? Nigdzie! Łowiłem w Golubiu na Grodnie-zero straży, na ponad połowie Pojezierza Brodnickiego-zero straży, toruń i okolice-zero straży. Tak jakby ich w ogóle nie było.

Sniper64 ale wy tam dobrze macie z tymi składkami, kurde też tak chcę!!! Widać macie mądrych włodarzy, a nie jak u mnie:(. Tylko brać kasę i mieć w dupie wędkarzy, bo od dziś nawet nie mamy wyboru pomiędzi PZW a RZGW, zostało samo PZW. Patrzcie co się stało: dział: łowiska, temat: Drwęca.

[2011-01-05 10:55]

mirekjanuszko

Opłata ulgowa mySlę powinna obowiązywać nie wędkarzy powyżej 70 roku życia,a tak jak wPZW kobiety +60,a mężczyżni +65.Toruń w tym przypadku przegina.....? [2011-01-05 13:40]

bluehornet

A przegina , przegina , jeżeli stosuje zniżki ze względu na wiek dla kobiet +65 lat , a dla mężczyzn +70 lat - w takim układzie czyni to nieprawnie , gdyż limit wieku uprawniający do 50% zniżki  ( kobiety +60 lat , mężczyźni +65 lat ) jest ustalony obligatoryjnie przez ZG PZW i Okręgi nie mają prawa tego tego zapisu inaczej interpretować , czyli nie moga podnosić limitów wieku uprawnionych do zniżki . Proponuję skontaktować się z kimś z ZG PZW i przedstawić mu ww działalność ZO PZW Toruń . Połamania kija .
[2011-01-05 14:45]

bernal

Dawid i Tomasz macie rację,sam kiedyś gościnnie łowiłem w okolicach Nowego Miasta Lubawskiego z łodzi i nikt nawet się mną nie zainteresował pominę tych co ściągali sznury,ale to my na zebraniach wybieramy ludzi żeby nas reprezentowali i do kogo mamy pretensje?w trakcie trwania kadencji nierobów też można wywalić jeśli jesteśmy niezadowoleni z ich działalności.to wszystko nasza wina bo na zebraniach jest przeważnie zarząd ,komisje i nieliczna grupa wędkarzy.Tak naprawdę to nic w kierunku poprawy nie robimy a na forum narzekamy.
[2011-01-05 20:02]

jurek

Koledzy jeżeli wiecie i widzicie ( a Wy najlepiej jesteście poinformowani , czy była kontrola społecznych strażników , czy nie ) , to jest okazja na Walnym Zebraniu Sprawozdawczym Waszych Kół , zadać pytanie przewodniczącemu , który prowadzi porządek obrad , CZY TA SSR COKOLWIEK ROBI ......... A właśnie na Walnym Zebraniu , to wy jesteście najważniejsi i możecie podjąć zmiany lub wywrzeć presję na Prezesa i Zarząd ( jak to się mówi potocznie ... w kupie jest siła ... i Wasze wnioski muszą zostać przegłosowane , lub możecie zgłosić wotum nieufności wobec jakiegoś Komendanta i muszą Waszą wolę uszanować , ale musicie przychodzić na to ważne wydarzenie , a jak podają statystyki , to zaledwie kilka procent wędkarzy jest obecna , a wszak ta obecność jest obowiązkowa dla każdego wędkarza . Rozumie , że wszystkich spraw nie załatwimy , ale wiele możemy się dowiedzieć i mieć wpływ np uczestnicząc w zarybianiach. To właśnie raz w roku , My wędkarze możemy razem coś zmienić , pytanie tylko czy chcemy ???
[2011-01-06 13:32]

dadex

Koledzy , jak to jest z tą strażą ? Co ile lat wybierani są strażnicy do SSR , kto o tym decyduje? , kto może wstąpić do SSR ? Na jaki okres czasu jest wybierany komendant?
Czekam na pomoc bardziej doświadczonych kolegów po kiju.
[2011-01-06 16:48]

jurek

Do Społecznej Straży Rybackiej ( myślę , że powinno być wędkarskiej ) może wstąpić wędkarz , który jest niekarany , zda egzamin przed Komendantem PSR z przepisów i Ustaw o Rybactwie Śródlądowym ( co roku w formie testów każdy strażnik SSR ponownie zdaje taki test ) . Wędkarz musi mieć staż w PZW co najmniej 5 lat , być ogólnie zdrowym . Gdy już jest strażnikiem dostaje blachę SSR i legitymacje wydana ze zdjęciem od Starosty na wniosek PZW . Komendanta tez powołuje Starosta na wniosek Zarządu Okręgu . Nowych strażników na wniosek Komendanta SSR powołuje Starosta i co roku przedłużana jest legitymacja ze stosowną pieczęcią na dany rok . Jeżeli Komendant jest aktywny wraz ze strażnikami , to są cały czas na tej darmowej funkcji ( chyba , że są skargi na prace strażnika lub Komendanta , to na wniosek Z.O jest powoływany nowy komendant . Jeżeli jakieś Koło WĘdkarskie chce , to może przy swoim Kole powołać Grupę Terenową ze strażnikami z danego Koła , decyzje podejmuje Starosta na wniosek Głównego Komendanta SSR .                                     Jeżeli chcesz Dawidzie więcej poczytać i szczegółowo sobie o tych sprawach , to zapraszam na moja stronę www.jurek.wedkuje.pl   wpis pod tytułem " Wszystko o PSR , SSR "
[2011-01-06 17:59]

bernal

u mnie wymagane jest zaświadczenie od lekarza po przebadaniu,że nie widzi przeciwwskazań do pełnienia funkcji strażnika SSR
[2011-01-06 22:07]

fkuzi555

co do poruszenia tematu na Walnym zebraniu... Takie zgromadzenie czlonkow kola jest wg statutu NAJWAŻNIEJSZYM ORGANEM w kole i ono podejmuje wiazace uchwaly, do ktorych wykonania zobligowany jest zarzad kola. Zarzad pelni funkcje kierownicza, ale nie moze w zaden sposob podwazyc czy tez zmienic swoimi uchwalami ustalen walnego zgromadzenia.


Po prostu wziac jednego czy drugiego i kulturalnie sie zapytac komendanta ile kontroli i gdzie byly przeprowadzane. ja w tym roku jako straznik ssr z racji braku wolnego czasu z uwagi na studia i pozniej prace przeprowadzilem jakies 20 kontroli. a w kole ogolnie ssr ma kilka kontorli tygodniowo. wiec da sie to porzadnie zorganizowac. po prostu - nie kontrolujesz, nie spelniasz swojego obowiazku - nie przedluzamy legitymacji i szukamy nowych, ktorym bedzie sie chcialo.

[2011-01-07 18:32]

jurek

No i Irek bardzo dobrze i dokładnie wszystko napisał --------------- Tylko My wędkarze musimy chcieć wiedzieć co się dzieje w Kołach , Okręgach , a nie tylko na rybki , a potem pytania i zażalenia nie wiadomo do kogo . Pozdrawiam Cię Irku serdecznie i widzę , żeś facet z ikrą .
[2011-01-07 19:13]

majes1973

To gdzie mieszkajac w Toruniu moge wedkowac [2011-01-17 19:24]

szczupi

Okręg Legnica 182 zł + 10 zł czyn społeczny w tym gorskie i połów  z  lodzi.
Dla porównania w tamtym roku nizinne, górskie , połów z lodzi + czyn społeczny  250 zł
Wiec dla mnie OK bo korzystam ze wszystkiego.


[2011-01-17 21:23]

jurek proszę tylko nie pisz facetowi w wielkimi, owłosionymi cojones, że ma ikrę. Bo ikra to takie malutkie jajeczka:))) [2011-01-18 16:45]