Czy tak można

/ 12 odpowiedzi
Witam was serdecznie w mojej okolicy znajduje się leśny staw "PUNKT CZERPANIA WODY" w , którym ogólnie nadleśnictwo wyraziło zgodę na połów ryb.A więc czy z tego stawu PZW może dołąnczyć ten staw do siebie lub wykupić.(nie wiem jak to jest). Lub czy mogą tam zrobić jakieś ograniczenia (bo w takim tempie ryb nie będzie za rok) .Ludzie zabierają z tam tąd  po 3 wiadra karasi,ale nie o nie chodzi chodzi mi głównie o karpie bo wynoszą nawet małe 20cm sztuki.Zaczyna nie to trochę denerwować czekam na odpowiedź jeśli coś źle napisałem bardzo przepraszam.(nie wiem w jakiej kategorii to umieścić).Pozdrawiam
u?ytkownik29889


Ciężki temat.

Oczywiście że może o ile wie coś o tym stawie że takowy jest.
Musiałby się dogadać z właścicielem na dzierżawę tego stawu i jak zawszę chodzi kasa nic po za tym.
Jeżeli jest to punkt czerpania wody. Lecz jeżeli by doszło do takiego porozumienia to podejrzewam że zakaz by był stosowania zanęt, ale to tylko moje gdybanie.
Szczerze to nawet gdyby PZW miało to w swojej opiece to Kol <amadeusz> z całą  pewnością nie gwarantowało by wyrybienia tego stawu nawet stosując się do limitów połowowych z przepisami RAPR.

P.S. Podejmij kroki sam zawiadom własne koło o takim stawie,a ona jeżeli będzie zainteresowana to może podejmie kroki do dzierżawy.

Pozdrawiam. (2010/04/18 21:05)

u?ytkownik18880


też tak sądzę należy powiadomić PZW i naradzić się z wędkarzami z tegoż PZW (2010/04/19 16:01)

amadeusz


przywioze dzisiaj zdjęcia tego stawu .Ryb jest tam tyle ze na branie nawet czasami nie trzeba czekac w dobry dzien (2010/04/19 16:09)

amadeusz


Napiszcie swoje e-mail to wam wyśle zdjęcia ,tu nie wstawić bo za dużo zajmują.Chciałbym żeby ktoś to zobaczył i ocenił ten staw.Pozdrowienia (2010/04/19 21:31)

u?ytkownik29889


Panie szanowny kolego proponuję jakiś program do obróbki zdjęć coś prostego za free z netu sporo tego. To po pierwsze.

 

Po drugie nie nam prezętuj te zdjęcia tylko je przedstaw władzom Twojego koła PZW bo my wiele Tobie nie pomożemy niestety.

 

Pozdrawiam.

(2010/04/19 21:36)

J


Lasy Państwowe nie dają przeważnie wód w dzierżawę dla PZW a jeśli to punkt czerpania wody to może należeć do gminy (2010/04/19 22:09)

amadeusz


To jak mam iść czy nie jedni mówią tak ,inni nie .A jeśli tak to mogę iść do opiekuna mojego koła??. I co mam mu powiedzieć? (2010/04/20 17:20)

elektroenergetyk


A czy taki stan rzeczy nie oznacza, że staw jest przerybiony.  Na pewno na wędkę nie odłowią wszystkiego a jak spadnie liczebność ryb to pojawią się także i duże karpie. Może się mylę, ale jeżeli nie ?

(2010/04/20 21:59)

gusto


Jestem trochę zdziwiony że nadleśnictwo zezwoliło na jakiekolwiek wędkowanie jak napisałeś zbiornik jest w lesie i jest to zbiornik czerpania wody więc dojazd do niego powinien być cały czas .U nas jest taki zbiornik i leśnicy rypią mandaty nie za połów a za parkowanie aut w lesie i drogach dojazdowych do w/w zbiornika.Co do skali poławianej ryby i karpia bez wymiaru to jeśli właściciel nie reaguje to PZW tu nie pomoże,ale spróbuj .Powodzenia (2010/04/25 10:59)

dariuszdyl


Witam was serdecznie w mojej okolicy znajduje się leśny staw "PUNKT CZERPANIA WODY" w , którym ogólnie nadleśnictwo wyraziło zgodę na połów ryb.A więc czy z tego stawu PZW może dołąnczyć ten staw do siebie lub wykupić.(nie wiem jak to jest). Lub czy mogą tam zrobić jakieś ograniczenia (bo w takim tempie ryb nie będzie za rok) .Ludzie zabierają z tam tąd  po 3 wiadra karasi,ale nie o nie chodzi chodzi mi głównie o karpie bo wynoszą nawet małe 20cm sztuki.Zaczyna nie to trochę denerwować czekam na odpowiedź jeśli coś źle napisałem bardzo przepraszam.(nie wiem w jakiej kategorii to umieścić).Pozdrawiam


Kolego, moja rada jest taka, jeżeli masz znajomych w Policji czy PSR to zróbcie tam kontrolę. Na jakiej podstawie, podstawą jest to że jeżeli woda należy do lasów państwowych to obowiązuje na niej Ustawa o Rybactwie Śródlądowym. (2010/04/25 11:08)

jurek


Witam wszystkich , kolega Darek .................... dariusztyl....................... ma rację , zróbcie tam kilka kontroli i sprawa będzie rozwiązana . Jeżeli kilku dostanie po 200 złotych mandatu , albo i więcej ( za niewymiarowe karpie , za dużą ilość i jeszcze może coś tam znajdą ....więc może się w sumie więcej uzbierać , a to będzie straszakiem dla pozostałych  , bo przecież tam obowiązuje Ustawa o Rybactwie Śródlądowym i co za tym idzie przepisy --- które należy przestrzegać . (2010/04/25 11:19)

pawelz


Witam wszystkich , kolega Darek .................... dariusztyl....................... ma rację , zróbcie tam kilka kontroli i sprawa będzie rozwiązana . Jeżeli kilku dostanie po 200 złotych mandatu , albo i więcej ( za niewymiarowe karpie , za dużą ilość i jeszcze może coś tam znajdą ....więc może się w sumie więcej uzbierać , a to będzie straszakiem dla pozostałych  , bo przecież tam obowiązuje Ustawa o Rybactwie Śródlądowym i co za tym idzie przepisy --- które należy przestrzegać .

A jaki jest wymiar ochronny karpia ???. Ale nie na wodach PZW. Bo tu "ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 12 listopada 2001 r.w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie." nie ma o tym slowa.
Prawda jest taka. PZW g..o moze w tej sprawie zrobic. Kazdy kto ma biala karte moze lowic na tej wodzie zgodnie z przepisami o ktorych napisalem wyzej (jesli tylko Nadlesnictwo udostepnilo ta wode do lowienia). (2010/04/26 14:09)