Czy tak można?

/ 15 odpowiedzi
cześć :) mam 15 lat. chcę pojechać z kumplem na jezioro pzw. ja mom karte, ale on nie. skoro można lowić na 2 wędki spławikowe to jak ja bym miał 1 i on 1 to czy moglibyśmy tak łowić? on ma 14 lat.
bobus86


Nie wolno!!!! przeczytaj dobrze regulamin tam wszystko jest napisane. (2013/05/19 14:16)

Jachyb


6. Młodzież niezrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować: 

a) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu

ryb osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą gruntowo-spławikową

maja prawo wędkować dwie osoby, kaŜda na jedną wędkę. Udostępnienie

stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną

wędkę.

b) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu, osoby

pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą spinningową i muchową.

Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedna wędkę. (2013/05/19 15:49)

MASTINO


cześć :) mam 15 lat. chcę pojechać z kumplem na jezioro pzw. ja mom karte, ale on nie. skoro można lowić na 2 wędki spławikowe to jak ja bym miał 1 i on 1 to czy moglibyśmy tak łowić? on ma 14 lat.



Jak kolega ma 14 lat juz skończone, to może sobie już wyrobić Kartę Wędkarską i moglibyście wtedy łowić obaj, każdy na dwie wędki. Ale na dzień dzisiejszy nie wolno Ci udostępniać mu swojej żadnej wędki. Nie wolno mu wędkować, a Tobie dawać mu wędki.

(2013/05/19 18:09)

skunio87


Mógłbyś mu udostępnic wędkę gdybyś był pełnoletni a on nie miałby ukończone 14 lat. W takiej sytuacji kolega może ci tylko pokibicować. (2013/05/19 20:14)

pokemon0225


cześć :) mam 15 lat. chcę pojechać z kumplem na jezioro pzw. ja mom karte, ale on nie. skoro można lowić na 2 wędki spławikowe to jak ja bym miał 1 i on 1 to czy moglibyśmy tak łowić? on ma 14 lat.


albo kombinujcie, jak nikt nie widzi to udostępnij mu 1 wędkę . w razie kontroli obydwie należą do ciebie . Pewnie Mój post wzbudzi oburzenie, ale skoro to będą tylko 2 wędki to wg mnie nie ważne ile osób na nie łowi. (2013/05/19 23:11)

89krzysztof


cześć :) mam 15 lat. chcę pojechać z kumplem na jezioro pzw. ja mom karte, ale on nie. skoro można lowić na 2 wędki spławikowe to jak ja bym miał 1 i on 1 to czy moglibyśmy tak łowić? on ma 14 lat.


albo kombinujcie, jak nikt nie widzi to udostępnij mu 1 wędkę . w razie kontroli obydwie należą do ciebie . Pewnie Mój post wzbudzi oburzenie, ale skoro to będą tylko 2 wędki to wg mnie nie ważne ile osób na nie łowi.

To co Ty uważasz za stosowne nijak ma się do prawa obowiązującego, które jako osoba łowiąc w Polsce musisz respektować. (2013/05/20 08:02)

Sniper64


Cześć wszystkim..:)

Koledzy już tu odpowiedzieli na twoje pytanie! Może dodam coś jeszcze z doświadczenia z nad łowisk..otóż - nie warto i kombinować z tymi wędkami dając jedną koledze i wędkuje sobie bez trosko a w razie ..W'' to wędki są twoje :) Dla czego! Ano dla tego, że patrole często za nim wejdą i podejmują kontrolę obserwują brzegi co się dzieje wśród wędkujących i to wszystko widać kto wędkuje na co ile kii ma rozstawionych i zarzuconych! Szkoda późniejszych nerwów i konsekwencji!Pozdrawiam. (2013/05/20 08:38)

MASTINO


cześć :) mam 15 lat. chcę pojechać z kumplem na jezioro pzw. ja mom karte, ale on nie. skoro można lowić na 2 wędki spławikowe to jak ja bym miał 1 i on 1 to czy moglibyśmy tak łowić? on ma 14 lat.


albo kombinujcie, jak nikt nie widzi to udostępnij mu 1 wędkę . w razie kontroli obydwie należą do ciebie . Pewnie Mój post wzbudzi oburzenie, ale skoro to będą tylko 2 wędki to wg mnie nie ważne ile osób na nie łowi.




Ano wzbudzi, wzbudzi..... Narażasz kolegę na kary, zabranie sprzętu itd. Straż Rybacka często używa lornetek. Gdyby to nie było ważne, to prawo by tego nie zabraniało. Nigdy więcej nie namawiaj nikogo do łamania prawa, jakie by ono nie było.  (2013/05/20 08:38)

Boolek


na kibica musi jechać (2013/05/20 08:47)

Boolek


No niestety kolega wyżej ma rację :) (2013/05/20 16:04)

Jack14


Nie wiem w czym jest problem (jeszcze podgrzewany).

Kiedyś było, kiedyś nikt nie patrzył, teraz nie można "no po prostu nie można i już".

Zadający pytanie otrzymał odpowiedź ma kartę wędkarską (15 lat) może wędkować kolega z którym zamierzał wędkować nie posiada obecnie karty ale mając lat 14 może ją sobie "wyrobić" i nie jest to jakiś koszt z kosmosu.

Obaj będą posiadali karty wędkarskie i będą mogli wędkować razem.

(O pozwoleniach nie wspominam celowo).

 

 

(2013/05/20 18:11)

bialko


To są bardzo madre słowa:) (2013/05/21 21:52)

maroxx


okk (2013/06/22 18:59)