Czy tak muszą wyglądać nasze łowiska?

/ 12 odpowiedzi
Ostatnio byłem nad wodą i zobaczyłem taki obrazek i niejest to jedyny obrazek naszych wód nad jakimi wędkujemy nawet sami wędkarze brudzą miałem przypadek ostatnio jak pojawiłem się z kolega nad wodą zobaczyłem ślady po czyszczeniu ryb na miejscu wysiedziałem 30 minut bo smród był nie do zniesienia rozkładajace się wnęczności ryb do tego latajace muchy mam kolege który dostał karę do zapłaty jak weszedł na tak zaśmiecone miejsce nie on naświnił a dostał karę do zapłaty. Za ostatni post przepraszam wszystkich ale zmęczenie dało o sobię znać .

A co do Ciebię ( dizzy76 ) Zbyszku to widzę że uwielbiasz błyszczeć i wszystkich pouczać daj sobie na wstrzymanie czasy komuny mineły widzę że jestes pustelnikiem doradzam kontakt z ludzmi a nie siedzenie w domu przed komputerem i pouczanie kto co ma robic nad wodą i wyłapywać błędy na forum 

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

baloonstyle


To fakt często szczęka opada jak człowiek zajeżdża nad wodę i widzi wszędzie syf. (2011/06/24 09:40)

perwer


Syf wszędzie ,brudno wszędzie co to będzie ,co to będzie !!......podnieśli wrzawę użytkownicy forum....
             a perwer odpisał; gówno bedzie;jak sami nie dojrzejemy do trzymania czystości wokoło siebie.
jest takie powiedzenie :jak sobie pościelisz tak sie wyspisz.Odniesień jest wiele do tego powiedzenia,w tym przypadku jak ścielimy sobie śmieciami to po tem sami w nich grzędniemy.
Zdechłe ryby na łowiskach,wnętrzności ,łuski,opakowania po zanetach,puszki po kukurydzie,po piwie ,butelki i inne srelki....częsty i nieprzyjemny widok... (2011/06/24 09:56)

khead


ja tez mam tego serdecznie dosc. zawsze jak ide polowic nad Odre, to zabieram worek na smieci. zawsze posprzatam po sobie i po tych, ktorzy byli przede mna. niestety jak za dwa dni wraca, to znowu pelno puszek po piwie, opakowan po robakach, workow po zanetach i innych papierow. niestety takie mamy spoleczenstwo. nie dosc, ze chodza i lapia bez pozwolen, to ciezko smieci zabrac ze soba i wyrzucic do byle jakiego kosza. wychodzi, jak kogo wychowali i jak komu zalezy na przyrodzie :( (2011/06/24 10:18)

obcy91


Ja również jestem przerażony, byłem ostatnio z psem na spacerze. Przeszliśmy się nad takie glinianki, mało znane (były)(prywatne, wcześniej gminne)...mase śmieci na brzegu, w wodzie po prostu masakra...jak będę miał chwilę to się przejdę tam pozbierać przynajmniej do worków ten syf... (2011/06/24 10:26)

kargul


ale kto to robi ludzie uprawiajacy sport narodowy jakim jest grillowanie NO I MY WEDKARZE (nie wszyscy oczywiscie ) (2011/06/24 10:27)

SLOWAK


TRAGEDIA, NIESTETY TAK JEST PRZYNAJMNIEJ W 70% NA NASZYCH ŁOWISKACH . OSTATNIO WCIĄGNEŁEM KOLĘGE W TAJNIKI WĘDKARSTWA ZDAŁ EGZAMIN NA KARTE WYKUPIŁ ZEZWOLENIA I NA RYBY.GDY BYLIŚMY NA ŁOWISKU POWIEDZIALEM ŻE NAJPIERW POZBIERAM ŚMIECI BO TO PODSATWA LECZ ON MIAŁ OPORY,ALE GDY ZOBACZYŁ ZE ROBIĘ TO NA POWAŻNIE TEŻ SIE SCHYLAŁ . A TAK NA POWAŻNIE JESTEM ZA TYM ŻEBY BYŁA DODATKOWA OPŁATA NP. 50 ZETA NA SPRZATANIE NASZYCH DÓBR. (2011/06/24 11:39)

baloonstyle


Tez mógł bym dopłacać do składek na rzecz sprzątania , tylko kwestia czy to faktycznie by się odbywało. (2011/06/24 11:51)

perwer


Tez mógł bym dopłacać do składek na rzecz sprzątania , tylko kwestia czy to faktycznie by się odbywało.




Jak miałbym gwarancje polskiego Związku że takie opłaty będa w całości przeznaczane wyłącznie na sprzątanie -bardzo chętnie.Na piśmie własna krwią podpisane...

Lecz nie chce czytac w wiadomościach wędkarskich że kolejna defraudacja pieniędzy w PZW na kwote załóżmy 300 tys i tym podobne tematy.Tak po za tym ja im nie ufam i w bajki nie wieże.
Zresztą obowiązkiem wędkarza jest zachowywanie czystości na łowisku ,a gmina lub inny dzierżawca danego akwenu  powinien mieć obowiązek tez  dbania o czystość.Musiałbym na szybko wejść na google i poczytac jak to wygląda prawnie ,ale mi sie dzisiaj nic nie chce- po obiadku na rybki i to mi w głowie. (2011/06/24 12:08)

Norek1978


zgadzam się z kolegą POWEREM opłacamy niemałe składki umnie w bydgoskim zwionsku wędkarskim w tym roku opłaciłem składke nizinnom która wynosiła 222 zł dotego dołozyli spiling dlamnie bezsensu bo wisła unas wynosi 170 zł spiningować niemorzemy na naszej wodzie bo zielska pełno i belek pozatapianych a pytajac się w zwionsku wędkarskim czy cos bendom robić z tym zielskiem to mi odpowiedziano że musimy sami porozumieć sie z ochrona srodowiska niedość że opłacamy na zagospodarowanie i ochrone naszych wód to nic niejest robione i jeszcze mamy płacic za sprzątanie mam fajny przykład z zarybieniem ( byłem na rybach widziałem starszego kolegę wędkarza przyjechali panowie z pzw dużym samochodem z naczepom a zanimi gazik wysiadło 2 mundórowych z pzw i podeszli do kolegi okazało sie że ten nieposiadał karty w zamian by niezabierać mu sprzętu i niekarać za łowienie bez zezwolenia był świadkiem ale na papierze że pzw zarybiało zbiornik ) i jak mamy ufać pzw nikt sie zanich niebierze byłem nawet na zebraniu niestety było tylko nas 4 z tego 2 spała morzemy zgłaszac gdzie się tylko da a i tak nic niebendzie zrobione do wody na moim łowisku drzewa same wpadajom do wody bo nic niejest robione z brzegiem pomału brzek znika wymywa go woda opiekuna wody nieposiadamy w pzw kazano nam wpisywać ten akwen jak numer 11 czyli brda zaczyna sie ostatnio zastanawiać czy wogulę jest to zbiornik pzw bo łowiom nanim wszyscy a kontroli niewidać  (2011/06/24 13:02)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

szymbor


dopłacać za sprzątanie naszych wód ... ? to już jest jakaś paranoja wywalać ponad 200 złotych na składki i jeszcze dopłacać za sprzątanie ...
tak samo chore jest to że przyjdziesz na zaśmiecone łowisko to ty dostaniesz mandata ze nie posprzątanie ... i w ogóle chore jest to że w regulaminie jest napisane że przed wędkowanie trzeba zrobić porządek czy coś w tym stylu ... złodzieje biorą hajs i jeszcze się wysługują wędkarzami ...
dobrze że u mnie jest wielu gospodarzy wód i nie muszę wydawać pieniędzy na chore PZW ...

płace 49 zlotych na cały rok i nikt mi nie karze po kimś sprzątać ... a i metod i technik wędkowania jest więcej bo nie ma na każdym kroku jakichkolwiek zakazów ... co tyczy się PZW że idąc nad wodę zakładasz coś na koniec zestawu i się głowisz czy dostaniesz mandat czy nie ...

a takie widoki nad wodą wystawiają tylko wizytówkę PZW ... bo jeżeli ktoś jest gospodarzem wody to ma o nią dbać .. a nie brać pieniądze i się wysługiwać innymi .... (2011/06/24 14:08)

Norek1978


Dokładnie kolego i tak powinno być wszedzie pozdrawiam i dziękuje (2011/06/24 20:54)