Czy tak można - dylemat.

/ 6 odpowiedzi
Witam kolegów po kiju. Analizując RAPR doczytałem, że:1. Metoda gruntowo–spławikowa1.1. Łowienie ryb metodą gruntowo–spławikowądozwolone jest równocześnie na dwiewędki, każda z linką zakończoną jednym haczykiemz przynętą naturalną.
Czy zapis ten ma zastosowanie w przypadku gdy jedną wędkę postawie na żywca ( jako sygnalizator brania bombka 15g)n natomiast drugą wędką będzie picker lub inna gruntówka?

dendrobena

Nie wiem kol.w czym problem. Przecież to jest jasno napisane.Jaśniej być nie może.Pozdrawiam. (2012/05/01 18:25)

gyros

droga koleżanko, jeżeli to pytanie jest dla Ciebie zbyt banalne, to szkoda czasu na tak długą odpowiedź. Prześmiewców narodu mamy już wystarczająco a krótkie TAK lub NIE więcej by wniosło do mojego pytania. Miej pisania i odpowiedź bardziej pomocna. Pozdrawiam, (2012/05/01 20:52)

halski021

Oczywiście ,że możesz tak łowić jak  opisałeś.Wielu wędkarzy stawia jedną wędkę na żywca,a drugą łowi białe ryby.Często drapieżniki podchodzą do karmionego łowiska znęcone drobnicą która pływa w zanęconym łowisku:) (2012/05/01 21:58)

gyros

bardzo dziękuję kolego. Jeżeli chodzi o wykorzystanie drobnicy jako wabika to widziałem zestaw żywcowy, który zamiast obciążenia bombki ( oliwka, ciężarek przelotowy) miał zamontowany zamykany koszyczek na białe robaki. białe zwabiają drobnice wśród której pływa nasz żywiec, przy ataku zębatego drobnica się rozpierzchnie i zostaje nasz żywiec na uwięzi. (2012/05/01 22:06)

RUSEK87

tak mozesz  (2012/05/05 09:26)

Bernard51

przy ataku zębatego drobnica się rozpierzchnie i zostaje nasz żywiec na uwięzi.

I tu masz racje zanecone stanowisko nie tylko biala rybe sciaga ale tez drapiezce za drobnica
 mozna zarzucic bez bombki jak to piszesz z koszyczkiem ,sam koszyk na grunt i zywiec na wolframie i luz na zylce wybieranie bedzie sygnalem brania drapieznika jako sygnalizator steropian na zylce lub elektryk. Polamania! (2012/05/05 09:44)