Czy ta wędka nada się do połowu sandaczy ?

/ 14 odpowiedzi
Witam.Kupiłem sobie feeder z myślą o połowie ryb spokojnego żeru na rzekach. Ale czy ten feeder nada się do połowu sandaczy na martwą rybkę?Oto on:http://allegro.pl/show_item.php?item=2244197888 Jeśli nie możecie zobaczyć wędki to ją opisze.Mikado Trython Feeder 330cm/100g3 Wymienne szczytówki.Jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie, dałem za nią 71,50 zł.Pozdrawiam.

Eskadie

Odpowie ktoś? (2012/04/14 09:15)

LuceKK

Raczej się nada ja osobiście używam karpiówek na sandacze ale znam takie osoby co używają feederków. (2012/04/14 09:23)

kaaczor1

witam kolegę powiem ci tak ja bym nie ryzykował z tak delikatnym sprzętem na taka rybę ja kupiłem spining i wiem że feeder będzie na spokojniejsze ryby pozdrawiam (2012/04/25 15:12)

kasznka23

kolego ta wędka jak najbardziej się nada ostatnio czytałem artykuł w ww koleś złowił tołpuge 140 cm na feeder to jakies 35 kg  (2012/04/25 17:20)

Waldi Fish

Witam.Kupiłem sobie feeder z myślą o połowie ryb spokojnego żeru na rzekach. Ale czy ten feeder nada się do połowu sandaczy na martwą rybkę?Oto on:http://allegro.pl/show_item.php?item=2244197888 Jeśli nie możecie zobaczyć wędki to ją opisze.Mikado Trython Feeder 330cm/100g3 Wymienne szczytówki.Jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie, dałem za nią 71,50 zł.Pozdrawiam.

Oczywiście, że się nada. Co do połowu sandacza to załóż najsztywniejszą szczytówkę i najlepiej mieć plecionkę na kołowrotku, bo sandacz ma twardy pysk i trzeba, żeby zacięcie było mocne. (2012/04/25 19:24)

maciek2544

Raczej się nada, po prostu , uważaj , nic na siłę , ustawiaj podczas holu hamulec kołowrotka , i z ciężarem wyrzutu nie przesadź. (2012/04/25 19:37)

kogutw68

Raczej się nada, po prostu , uważaj , nic na siłę , ustawiaj podczas holu hamulec kołowrotka , i z ciężarem wyrzutu nie przesadź.

Tak tak a jak go już wyciągniesz to nawet skrobac go nie musisz bo sam z łuski oblizie po godzinnym holowaniu.

(2012/04/25 19:51)

Waldi Fish

Raczej się nada, po prostu , uważaj , nic na siłę , ustawiaj podczas holu hamulec kołowrotka , i z ciężarem wyrzutu nie przesadź.

Ciężar wyrzutu ten kij ma 100 g co wcale nie jest tak mało. (2012/04/25 19:53)

kogutw68

Jak nie poznasz uczucia złamanej szczytówki zerwanej żyłki razem z rybą ''życia'' to się nie nauczysz, tak to juz jest ze uczymy sie na błedach szkoda ze własnych, nie mówiąc już o męczeniu ryb zbyt długim holem, bo mamy delikatny sprzęt. (2012/04/25 20:05)

kgx2bis

Złowiłem nie jednego sandacza, a używam karpiówki i feedera również Mikado jak kolega lecz inny model Ultraviolet c.w. 90g. Największy jaki został złowiony na feeder mierzył 73 cm waga 3,5 kg. Feeder nadaje się do połowu sandacza a hol jak twierdzi kolega kogutw68 wcale nie jest taki długi ( w/g mnie nie jest dłuższy niż hol na użyciu karpiówki) no chyba, że wywozisz zestaw na odległość kilkuset metrów to i owszem trwa to znacznie dłużej. Używam żyłki głównej 0,25 przypon z plecionki 0,12 i to na sandacza wystarcza nie jest to waleczna ryba, hol odbywa się spokojnie, dopiero kiedy poczuje brzeg zaczyna pokazywać swoje JA. (2012/04/25 20:20)

maciek2544

Tak tak a jak go już wyciągniesz to nawet skrobac go nie musisz bo sam z łuski oblizie po godzinnym holowaniu.

Bez przesady nie mówimy o holu 10kg karpia żeby zdechł przy holu na feeder.A poza tym feeder to nie taka słaba konstrukcja. (2012/04/26 22:49)

użytkownik32263

Nada się nada. Sam łowię sandacze na Wiśle na feddera, co prawda ciut mocniejszego bo do 110g. Grunt to plećka i ostry hak (2012/04/26 23:24)

barti28s

Kolego oczywiście że się nada. Lecz powiem ci że po roku łowienia właśnie feederkami na sandolka jestem tym "zmęczony". W tamtym roku kupiłem specjalnie dwa mocne feedery do 150gr z myślą że będę łowił i białoryb i drapieżniki ( gruncik-sandacz, żywiec -szczupak). Miało być oszczędnie i było lecz doszedłem do wniosku że dokupię dwie karpiówki bo mam dość ciągłego uważania na delikatny sprzęt. Po pierwsze feeder pracuje na całości i wygina się w pałąk a karpiówka jednak ma akcję szczytową. Po drugie- te drobne przelotki które trzeba ciągle kontrolować czy aby żyłka się nie oplątała- dla mnie duża nie wygoda. Po trzecie ograniczenie w grubości żyłki- max 0.25.  Taka moja opinia- pozdrawiam. (2012/04/27 08:49)