Czy ta ryba to karp?

/ 39 odpowiedzi / 10 zdjęć
szogun1


Karp w niektorych stawach moze sie normalnie wytrzec. U mojego kumpla raz jeden tak sie stalo kwestia warunkow. A na zdjeciu jest najzwyklejszy pelnoluski

Pozdrawiam (2014/06/15 12:37)

darek-salamon


To jest karp kroczek   dla porównania .Twój ma pletwy trochę  inne  w tym grzbietową , taką samą jak na moim zdjeciu hybrydy z karasiem,upieram się po wnikliwym przeanalizowaniu  i konsultacji z kolegą ihtiologiem że te dwa karpie goły i łuskowy to krzyżówka (2014/06/15 12:42)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

march45


dzięki za odpowiedź :) można zamknąć. (2014/06/16 18:28)

march45


jednak wytarł mi się karp :D mam drugi zbiornik gdzie mam 11 karpi po 3-4 kg lub wiecej a w tym momencie pływa tam dużo kroczku. Nic wam nie będę udowadniał bo po co ale napisałem to bo jednak karp może się wytrzeć w Polsce sam naturalnie. (2014/07/02 14:58)

grzeweg


Karpie są w naszych wodach od XII wieku a kto wie czy nie dłużej . Więc natura przystosowała je do prokreacji w naszych warunkach. I tylko idiotyzmem jest mówienie że ta ryba się nie rozmnaża. Może nie co roku wykluje sie potomstwo , ale to jest tylko wina zimnych frontów które lubią tu zajrzeć nawet latem (zimni ogrodnicy). Ale jeżeli tarło się odbędzie i przez kilka dni utrzyma się odpowiednia temperatura to już maleńkim rybką nic sie nie stanie. Taka sytuacja jest w Wiśle. Może nie co roku , ale cząsto pokazuje się sporo narybku sazanów  (2014/07/02 20:05)

darek-salamon


Karpie są w naszych wodach od XII wieku a kto wie czy nie dłużej . Więc natura przystosowała je do prokreacji w naszych warunkach. I tylko idiotyzmem jest mówienie że ta ryba się nie rozmnaża. Może nie co roku wykluje sie potomstwo , ale to jest tylko wina zimnych frontów które lubią tu zajrzeć nawet latem (zimni ogrodnicy). Ale jeżeli tarło się odbędzie i przez kilka dni utrzyma się odpowiednia temperatura to już maleńkim rybką nic sie nie stanie. Taka sytuacja jest w Wiśle. Może nie co roku , ale cząsto pokazuje się sporo narybku sazanów 

A jak kolego myślisz w takiej duzej rzece z kad tyle tych malych ryb?Wisla nie zalewa stawów hodowlanych? W czasie powodzi i ryby  nie czmychają do rzek?Jak pstragi do Luciąży.Ostatnio w polsce coraz więcej takich cudów jest ze ryby pojawiają się tam gdzie ich nie powinno być i się ( rozmnażają) Nikt na 100% tego nie udowodnił.A karp zdominował większość naszych naturalnych wód.Jedyne wyjscie przeprowadzić konkretne badania ,poparte rzetelnymi obserwacjami tej ryby.Oby nie było tak jak w USA.Na rzece Wabash gdzie po ich niemu silver carp ( tolpyga) wypiera im rodzime gatunki ryb z rzeki.Tak się zaadoptowała ze horror mają.Oby( ptwu ) z karpiem nie było gorzej, niech się od -stosuje niż przystosuje. (2014/07/02 20:38)

march45


ehh to wytłumacz mi skąd się wziął narybek karpia w MOIM stawie? Gdzie było wpuszczone tylko 11 karpi i nic więcej. (2014/07/03 07:00)

march45


jak tak strasznie ci zależy porobię filmiki i focie na dniach jak się pogoda poprawi :) (2014/07/03 07:02)

darek-salamon


ehh to wytłumacz mi skąd się wziął narybek karpia w MOIM stawie? Gdzie było wpuszczone tylko 11 karpi i nic więcej.


Co ?mam ihtiologa zatrudnić ,opłacić Ci badania, przyjechać i poprowadzić prywatne śledztwo?Moze ktoś Cię wkręca.I wpuscił te karpie dla jaj.A moze jednak to hybrydy z karasiem są? Jesteś ihtiologiem? Masz w tym kierunku jakieś wykształcenie?Trochę zbyt powaznie podchodzisz to tego tematu.Zbadaj to dokładnie ,potem pisz w MOIM stawie karpie się wytarły.Wtedy bedziesz slawny i moze bogaty ze potrafisz rozmnazać karpie.Sprawa bardzo ciekawa ale dla naukowców.Ja patrzę na to chlodnym okiem bo nie mam przed sobą żadnego popartego naukowo dowodu.Czy wierzę Ci prywatnie?Ani tak ani nie. (2014/07/03 11:09)

limakryba


Widzę że niektórzy nadal tutaj nie wierzą że karp się wyciera, więc ja również potwierdzam że dochodzi do tego. U dwóch moich znajomych na stawach karp się nieraz wycierał (choć nie każdego roku) i to w dużych ilościach. Z tymi hybrydami to ja bym sie tak nie zgodził gdyż jeśli mamy samicę karpia to w przyrodzie praktycznie nie występują samce karasi żeby ją zapłodniły. Teraz druga sytuacja jeżeli mamy samicę karasia i samca karpia i jeżeli karp zapłodni karasia to i tak z całego narybku powstaną małe karasie ( czytałem o tym kiedyś na internecie jak wypowiadał się o tym jakiś ichtiolog). (2014/07/03 12:01)

darek-salamon


Ok trochę pomieszałes ale nie bede sie sprzeczał.Jezeli chcesz poczytać o karpiu jak się odbywa cała hodowla zapraszam na stronke http:// www.polishanglers.com/component/content/article/89-karp-.html (2014/07/03 13:32)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

march45


szkoda tylko ,że w tym stawie nic oprócz 11 karpi nie pływało ( do czasu pojawienia się małych). (2014/07/11 16:46)