Zaloguj się do konta

Czy szczupak żeruje w zimie?

utworzono: 2012/11/13 21:54
Roberto19

Witam.

Ciężko znaleść w necie, więc zapytam tu.

CZY SZCZUPAK ŻERUJE W ZIMIE ?

Chodzi o to że mam mały stawek i jest on przerybiony. Mam tam dużo małych ryb i pare większych. Jest zdecydowanie za dużo, pomimo że zimą zapotrzebowanie na tlen spada więc pomyślałem że wpuszcze z 4 młode szczupaczki, aby przetrzebiły obsadę.

Czy szczupak jednoroczny jest w stanie pożreć rybkę 5cm typu płotka, czy czeba starsze osobniki ?

Myślę że to nie zależy od pory roku, tylko faktycznej pogody a podobno tego roku zima ma być niezbyt ostra. To czy te 4 szczupaki będą polować jak je teraz wpuszcze, czy muszę odłowić nadmiar ryb ?

[2012-11-13 21:54]

Szczupak żeruje cały rok więc myślę że u ciebie w stawku nie zmieni swoich nawyków żywieniowyc. Spokojnie wpuśc go i daj mu działać.  [2012-11-13 22:31]

A myślisz że po co ma okres ochronny obejmujący miesiące zimowe? [2012-11-13 22:55]

adrianek19921

żeruje w zime i to dosyć dobrze,często był moim przyłowem na zimowych wyprawach:) [2012-11-14 07:01]

Lin1992

Szczupak jak każda ryba żeruje cały rok. Ale pamiętaj o jego okresie ochronnym. [2012-11-14 07:12]

jacek placekkk

Witam Tak żeruje ja co rok wpuszczam takie małe pistoleciki bo mam znów sporo karasi i na drugi rok na jesień już są piękne sztuki:) ja wpuściłem dwa tygodnie temu kilka szt takich może do 30 cm 
[2012-11-14 16:01]

ryukon1975

Żeruje i Twój plan jest dobry tylko nie wiem jakiej wielkości szczupaczki masz pisząc jednoroczne?
[2012-11-14 16:09]

limakryba

10cm szczupak będzie się dobierał do rybek 5cm także nie masz się co martwić. Jeśli masz mały staw ja bym od razu nie wpuszczał 4 sztuk tylko z 2 gdyż potem zabraknie dla niego pożywienia gdy będzie go za dużo
[2012-11-14 21:56]

Roberto19

Przekonałeś mnie, aby nie wpuszczać więcej.

Jeden, góra dwa tylko widze że będzie ciężko go zdobyć.

Pisałem tu i tam i nikt mi nie załatwi małego szczupaka w takiej ilości:(

Nie mam wędki ani karty (aczkolwiek o tym myślę), więc sobie nie złapię:(

Jakby ktoś w okolicy mógł załatwić chociaż 1 sztukę ok. 10cm to proszę o info.

[2012-11-19 09:27]

Diablo

Gdybyś mial kartę zapewne wiedziałbyś że szczupaczkowi 10 cm troszkę brakuje do wymiaru.
[2012-11-19 09:42]

MASTINO

Zorientuj się gdzie w Twojej okolicy są jakieś rybne stawy prywatne, komercyjne i tam poproś o sprzedanie Ci takiego szczupaczka. Teraz w Okręgach PZW były odłowy na stawach zarybieniowych PZW i zarybienia łowisk, więc również osoby mające stawy prywatne miały możliwość kupna różnych ryb od PZW. 10 cm szczupak to troszkę mały, będzie słabo żerował.

[2012-11-19 12:07]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia