Zaloguj się do konta

Czy staż rybacka ma większe możliwości niż wędkarz

utworzono: 2009/11/14 18:13

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

burek1982

Witam mam problem łowiąc na rozlewisku w pakosławiu woj wlkp. kolo Rawicza, łowiłem ładne okonie szczupaczki aż przyszedł pan ze straży rybackiej mówiąc ze mam zejsc z JEGO miejsca po mojej odmowie wylegitymował mnie i uświadomił ze tu nie wolno łapać bo nie ma 50 metrów o ujścia do rzeki wiec poszedłem , ale ów straż rybacka okazała sie prezesem jakiegos klubu pzw pakosławi rozłozył wedki i zaczął łowić na moim miejscu. Jak poszedłem zwrócic uwage to zostałem wyzwany ze nie znam prawa.
Czy jest jakis sposób zeby ukarac takiego człowieka?
Za każdą pomoc dziekuje!!!
pozdrawiam! [2009-11-14 18:13]

Najgorsze jest to,że prezeso- strażnik pewnie jeszcze pobrał dietę za kontrolę. [2009-11-14 18:26]

chamstwo chamstwem trzeba zwalczać. [2009-11-14 19:27]

WITAM. Na drugi raz jak wywinie Ci taki numer to naucz albo przypomnij ch(...) pływanie. [2009-11-14 19:29]

KYLON

Osobiście w głowie mi się nie mieści,że są jeszcze takie dupki i myślą,że jak jest prezesem to mu wszystko wolno,a powinien świecić przykładem.Można taką sytuacje przedstawić na zebraniu sprawozdawczym.Osobiście też jestem prezesem koła, ale takiego numeru bym nie wywinął,po prostu spalił bym się ze wstydu.Jak wyżej chamstwo chamstwo i chamstwo!!!!!!!!!!!!!! [2009-11-14 20:21]

Jeśli jest to prawda o czym tu piszesz i możesz o tym zaświadczyć ,i jeżeli znasz koło z którego jest ten "PREZES". To kolego nad czym się zastanawiasz ? Walnij wszelkie dane na portalu. A my koledzy z S.S.R. postaramy sobie zadać trud wyciągnięcia konsekwencji wobec delikwenta .Jak według prawa dostanie wyrok nawet od sądu koleżeńskiego to szybciutko będzie musiał zrezygnować i z prezesury i ze straży.
Pozdro i nie pękaj . [2009-11-14 23:23]

jurek

Ten prezesunio i moim zdaniem pseudo-strażnik zachował się jak prawdziwy ..BURAK....i powinieneś dowiedzieć się z którego Koła jest i opublikować na Portalu ...bo jeśli byś przesłał skargę do Okręgu --to tam ukręcą łeb sprawie...........A tak my nagłośnimy ten haniebny proceder....który rzuca cien na prawdziwych społeczników . [2009-11-15 12:53]

marcino

Witam za przeproszeniem taki bydlak już powinien zakończyć kadencje. Jako prezes powinien pomuc, udzielić porady , a nie w taki sposób zająć miejsce . Nie liczy się stanowisko lecz człowiek , a z tym unas jest różnie . Pozdrawiam i aby Cię już takie przygody nie spotykały , a tego bydlaka ukarać . [2009-11-15 17:36]

burek1982

Dzięki za szybką odpowiedz.

Ale czy jest mozliwość udowodnenia winy takiemu delikwentowi z tamtego lowiska, gdzie łowiących jest 99% z koła gdzie prezesuje ten typek, to mnie nikt nie poprze, a samo wystawienie cudzych danych na portalu bez zgody tej osoby jest karalne. I tu jestem w kropce.

pozdro.

[2009-12-16 06:17]

zbniew

Kolego podaj dane tego gościa, nie masz się czego obawiać, jeśli jest to prezes koła to jest to osoba publiczna i musi się on z tym liczyć że jego nazwisko będzie podane opinii publicznej.
[2010-01-02 14:44]

kowal42

popieram wcześniejsze wypowiedzi kolegów powinieneś ujawnić na forum jego personalia ,takie chamstwo powinno być tępione i pozostać przykładem dla innych. Też byłem kilka lat strażnikiem  S S R ale odznaka i legitymacja służyły mi do walki z kłusolami. Pozdro i głowa do góry.
[2010-01-03 19:35]

Witam. Ja w ogóle nie słyszałem a jakiejś zasadzie "50m od ujścia" ja łowiłem na ujściu nie raz i miałem kontrole ale nikt mi uwagi nie zwrócił. Pan był na dobrym miejscu a ten "prezes wędkarz" też chciał połowić więc postanowił podejść pana i zrobić w jajo i udało się mu, takie prezesiny właśnie żeruja na niewiedzy ludzkiej.
[2010-01-04 01:44]

pawel72

Ja myślę, że kolega mógł postąpic inaczej. Jeżeli był to strażnik SSR, a były wątpliwości co do interpretacji przepisów i na dodatek był sam to miałeś prawo odmówic poddania się kontroli. Nieznajomośc prawa w twoim przypadku pozwoliła cwaniaczkowi wyrugac cię ze stanowiska... Mimo to sprawa jak najbardziej do napiętnowania! [2010-01-05 11:47]

dzikacz

Kolega Burek1982 nie sprecyzował określenia 50m od ujścia do rzeki.Gwoli wyjaśnienia :zbiornik wodny Pakosław leży w obrębie wód nizinnych okręgu leszczyńskiego,na zbiorniku udostępniony  do wędkowania jest jedynie brzeg południowy(od strony rzeki Orli).Na tymże brzegu znajdują się dwie tamy(jedna zasilająca i druga spustowa).W myśl przepisów P.Z.W. zabrania się łowienia w odległości mniejszej niż 50 m. od wszelkich budowli spiętrzających(jazów,tam,przepławek).Nie dziwi mnie zatem zwrócenie uwagi przez tegoż strażnika,bulwersujący pozostaje natomiast fakt jego późniejszego zachowania.Koło w Pakosławiu nosi nazwę ORLINEK,nazwiska prezesa niestety nie znam,choć kilkakrotnie w ubiegłym roku zostałem przez niego skontrolowany.
[2010-01-07 18:30]

Moja rada będzie prosta i myślę,że skuteczna. Jeśli kilkakrotnie spotkałeś tego pseudo- wędkarza w tym miejscu to koleś tam napewno wróci. Zrób sobie kolego mały spacerek, najlepiej w towarzystwie 2-3 kolegów wędkarzy (pełnoletni świadkowie). Jeśli uda Wam się trafić na niego grzecznie przywitaj się, poinformuj ''pana'', że wędkowanie w niedozwolonym miejscu jest KŁUSOWNICTWEM jednocześnie informując go, że wszystko kolega nagrywa np. telefonem komórkowym i zawiadamiasz policję lub KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO PAŃSTWOWEJ STRAŻY RYBACKIEJ. Twoja grzeczność wobec tego gościa będzie miała znaczenie w przypadku sprawy sądowej. Pozdrawiam. [2010-01-07 21:16]

tomekz10

Witam to co czytam to woła o pomstę.Ten pseudo strażnik po pierwsze najpierw sam powinien się wylegitymować a podrugie powinno być ich dwóch.Co doprzepisu o odległości nie mniejszej niż 50m od spiętrzenia to miał rację ale to co zrobił póżniej to zaprzecza jego uczciwości jako strażnika!!!

[2010-01-07 22:36]

Potwierdza się wszędzie napotykana rzeczywistość, mająca związek z wykorzystywaniem funkcji do niecnych celów. Strażnik też człowiek i podlega pospolitemu podziałowi na ludzi i berety, czyli na uczciwych i nieuczciwych. Z opisu wynika że "pan prezes" zachował się jak zwykły cham i tyle. Na Twoim miejscu wybrał bym radę Kolegi "maxum" , ponieważ  rzadko wygrywa się z władzą i możesz sobie narobić kłopotów, jednak mając dowód w reku i świadków, będzie łatwiej i bezpieczniej! [2010-01-07 23:08]

majcher

Witam,miałem okazje spotkać się z tym prezesem koła bardzo nie przyjemny typ,chciał mnie wylegitymować nie ważną legitymacją bez podpisu,człowiek na stanowisku prezesa powinien znać przepisy ale nie oto chodzi pojechałem z kolegami nad zalew siedzieliśmy tydzień trochę pociągneliśmy ryby i prezesowi nie spodobało się to,zaczął wprowadzać swoje regulaminy zakaz wędkowania,oraz podbierania ryb ze środków pływających,ale my nie wędkowaliśmy z łodzi tylko wywoziliśmy zestawy nęciliśmy to wezwał policje ten facet ma problem z czytaniem ze zrozumieniem ,nęcenie i wywózka zestawów to u niego jest wędkowanie ze środków pływających nie mówiąc już o tym że prezesónio wedkuje tam gdzie jest zakaz siedzi w miejscu gdzie jest granica gdzie można wędkować ale zarzuca tam gdzie jest już zakaz i przyzwala nato swoim kompanom z danego koła to jest kłusownictwo powinni go pozbawić stanowiska oraz karty wędkarskiej wypisuje sobie zakazy na tablicy bez zadnych pieczątek ten pan to;Czesław.J tel 693426880 PREZES KOŁA PAKOSŁAW ORLINEK Coś trzeba z tym zrobić  [2012-09-18 11:20]

MASTINO

Witam,miałem okazje spotkać się z tym prezesem koła bardzo nie przyjemny typ,chciał mnie wylegitymować nie ważną legitymacją bez podpisu,człowiek na stanowisku prezesa powinien znać przepisy ale nie oto chodzi pojechałem z kolegami nad zalew siedzieliśmy tydzień trochę pociągneliśmy ryby i prezesowi nie spodobało się to,zaczął wprowadzać swoje regulaminy zakaz wędkowania,oraz podbierania ryb ze środków pływających,ale my nie wędkowaliśmy z łodzi tylko wywoziliśmy zestawy nęciliśmy to wezwał policje ten facet ma problem z czytaniem ze zrozumieniem ,nęcenie i wywózka zestawów to u niego jest wędkowanie ze środków pływających nie mówiąc już o tym że prezesónio wedkuje tam gdzie jest zakaz siedzi w miejscu gdzie jest granica gdzie można wędkować ale zarzuca tam gdzie jest już zakaz i przyzwala nato swoim kompanom z danego koła to jest kłusownictwo powinni go pozbawić stanowiska oraz karty wędkarskiej wypisuje sobie zakazy na tablicy bez zadnych pieczątek ten pan to;Czesław.J tel 693426880 PREZES KOŁA PAKOSŁAW ORLINEK Coś trzeba z tym zrobić 

Nie rozumiem, jeśli to wszystko jest do udowodnienia, to nie rozumiem jakim cudem ten człowiek jeszcze piastuje jakiekolwiek funkcje w PZW. Sporządzić wniosek do Rzecznika Dyscyplinarnego Okręgu PZW, sąd koleżeński i pogonić takiego "nietykalnego specjaliste".

[2012-09-18 14:48]

Witam,miałem okazje spotkać się z tym prezesem koła bardzo nie przyjemny typ,chciał mnie wylegitymować nie ważną legitymacją bez podpisu,człowiek na stanowisku prezesa powinien znać przepisy ale nie oto chodzi pojechałem z kolegami nad zalew siedzieliśmy tydzień trochę pociągneliśmy ryby i prezesowi nie spodobało się to,zaczął wprowadzać swoje regulaminy zakaz wędkowania,oraz podbierania ryb ze środków pływających,ale my nie wędkowaliśmy z łodzi tylko wywoziliśmy zestawy nęciliśmy to wezwał policje ten facet ma problem z czytaniem ze zrozumieniem ,nęcenie i wywózka zestawów to u niego jest wędkowanie ze środków pływających nie mówiąc już o tym że prezesónio wedkuje tam gdzie jest zakaz siedzi w miejscu gdzie jest granica gdzie można wędkować ale zarzuca tam gdzie jest już zakaz i przyzwala nato swoim kompanom z danego koła to jest kłusownictwo powinni go pozbawić stanowiska oraz karty wędkarskiej wypisuje sobie zakazy na tablicy bez zadnych pieczątek ten pan to;Czesław.J tel 693426880 PREZES KOŁA PAKOSŁAW ORLINEK Coś trzeba z tym zrobić 

Nie rozumiem, jeśli to wszystko jest do udowodnienia, to nie rozumiem jakim cudem ten człowiek jeszcze piastuje jakiekolwiek funkcje w PZW. Sporządzić wniosek do Rzecznika Dyscyplinarnego Okręgu PZW, sąd koleżeński i pogonić takiego "nietykalnego specjaliste".

proste:)

[2012-09-18 15:11]

johnkelly

Czego tu nie rozumieć? Facet sam się nie wybiera na prezesa a "ofiarami" jego zachowań najwyraźniej głównie są zamiejscowi. W praktyce propozycja w miarę skutecznego rozwiązania padła 7 stycznia 2010, tyle że komu będzie się chciało jeździć i polować na niego?
[2012-09-18 15:13]

pawelz

A jesli nie jest do udowodnienia ?.
W naszym kraju dzieki kolesiostwu i prywacie nie takie rzeczy zamiata sie pod dywan.
Obawiam sie ze jesli nie zrobi nikt zdjec albo nie nagra zachowania tego "prezesa" to slowo przeciw slowu postawi na wygranej pozycji tego goscia.
[2012-09-18 15:17]

MASTINO

Czego tu nie rozumieć? Facet sam się nie wybiera na prezesa a "ofiarami" jego zachowań najwyraźniej głównie są zamiejscowi. W praktyce propozycja w miarę skutecznego rozwiązania padła 7 stycznia 2010, tyle że komu będzie się chciało jeździć i polować na niego?

No to sorry, ale albo się chce kogoś za coś uwalić jak zasłużył i trzeba to jemu i ludziom uświadomić, udowodnić, wyciągnąć na światło dzienne, albo się chce tylko płakać na forum i bezradnie rozkładać ręce dając przyzwolenie tym samym na takie granie w ......... Sam się nie wybrał i sam się wywali ze stołka. A napisałem wyraźnie, że takie sprawy porusza się na wyższym szczeblu niż Koło. Teraz proste?

[2012-09-18 15:24]

A ja tylko odpowiem na zadane pytanie . Tak ssr ma większe możliwości niż wędkarz i akurat nie chodzi tu o problem który jest poruszany w temacie. [2012-09-18 15:38]

johnkelly

I co wynika z tego, że się poruszy na wyższym szczeblu? Słowo przeciwko słowu a raczej słowo "ofiary" przeciwko słowom prezesa i słowom "niespodziewanie odnalezionych świadków". Takie życie i takie realia - facet sam się nie wybrał i z całą pewnością ma "zaplecze" w postaci kumpli, którym się podoba wyganianie "obcych". Bez ustawki ani rusz a to wymaga poświęcenia czasu swojego i czasu faktycznych świadków. A to już jest problem ponieważ (na ten przykład) wszyscy moi znajomi mają raczej niedostatek czasu wolnego niźli jego nadmiar.
[2012-09-18 15:48]

MASTINO

Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził :)))))))))))) On ma swoich kumpli, Ty masz swoich i "bądź tu mądry i pisz wiersze....". [2012-09-18 16:02]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia