Czy SSR powinna istnieć

/ 33 odpowiedzi
u?ytkownik8030


Zbig28 - czy my się czasem nie spotkaliśmy w tamtym wcieleniu? W kazdym normalnym kraju, gdzie są rybne wody, zapomniano juz dawno o rybactwie śródlądowym i nie ma żadnych smiesznych straży społecznych. Nie ma tam też kłusowników. Gospodarką wodna zajmuja sie słuzby państwowe, działające lokalnie w hrabstwach, kantonach , landach etc. A licencję na wędkowanie kupuje się w sklepie TABAC, wraz z regulaminem połowu, wędką i robakami.

Tylko jak by ktoś chciał sobie powędkować na zasadzie "bez zasad", a został by na tym złapany, to by do końca swych dni zapamiętał, że zrobił źle.

Natomiast my mamy policje wodną, ssr, psr, i inne służby, mamy związki takie jak PZW, mamy regulaminy, ustawy, opłaty, uprawnienia, a nadal są u nas kłusole, rybacy, nieuczciwi wędkarze.

Prawo jest do d*. Tylko restrykcyjne (ale mądre) prawo, może tu cos zmienić.

Wtedy PSR i SSR, nie będą do niczego potrzebne. (2009/10/20 12:07)

jurek


Oj długo i dużo wody w Wiśle upłynie zanim Mirku spełnią się Twe prognozy ...............UWAŻAM , ŻE SSR (a raczej wędkarska ) musi istnieć ---lecz po nowych reorganizacjach .......... przecież My Polacy zawsze coś kombinowaliśmy przez całe stulecia........... i nie licz na nasze Sądy Powszechne , no może za 50 lat???????????? (2009/10/21 20:33)

jerry


W tym co powiedział KYLON widzę dużą frustrację kolegi. Mnie osobiście nie przeszkadza, że kontroluje mnie SSR. Nie mam nic do ukrycia. Wiem , że SSR najbardziej kole w oczy nieetycznych wędkarzy- członków PZW. Zawsze przecież można zawnioskować o ukaranie przez Sąd Koleżeński. A wtedy duży wstyd przed kolegami. Jak w każdej społeczności liczą się ludzie, jeżeli dobrze wykonują swoje obowiązki to ok. Ktoś może powiedzieć, że wkurza go Państwówka, bo soli mandaty za byle co , zamiast czasami pouczać. Jeżeli chodzi o czyny społeczne, to w naszym kole gdyby nie one, to nie udałoby się zrobić wielu rzeczy - przygotować stanicy do sezonu, zrobić stanowiska wędkarskie przed zawodami, zbierać syf po śmieciarzach na łowisku itd. Prawda jest niestety taka, że ludzi, którzy chcą społecznie pracować jest mało, natomiast tych co chcieliby pogadać co to trzeba zrobić jest całe mrowie. Pozdrawiam tych, którym sprawia satysfakcję społeczna praca, pomimo wszystko. (2009/10/23 08:23)

withanight88


"Natomiast my mamy policje wodną, ssr, psr, i inne służby, mamy związki takie jak PZW, mamy regulaminy, ustawy, opłaty, uprawnienia, a nadal są u nas kłusole, rybacy, nieuczciwi wędkarze." Ku.....wa swieta racja gdzie indziej tego niema a ryb jest tyle ze z lowiska zal wracac.... Polska niedlugo zniknie z mapy jak za rozbiorów jezeli nie zrobia cos z tym rządem i polityków "rządami"!!!!!! Brak juz na to wszystko słów smiech i kpina! (2009/10/23 10:56)

u?ytkownik8030


Cytujesz moje słowa, więc dopowiem:
Nadal wpuszczajmy karpia i łózmy na darmozjadów - cienka nadzieja że cos poprawimy.

SSR- tak, ale wyłącznie na łowiskach danego koła. (2009/10/23 13:09)

andreaso


witam,co się stanie z polską.withanight88. (2009/10/23 14:48)

andreaso


jerry. to co napisałeś wszystko jest ok.Tylko że ja opłacam składki łowię wedle przepisów. co mnie obchodzi stanica jeżeli większość wędkarzy nie korzysta . Może by tak zarybiać w zamian i nie gdzie popadnie a tam gdzie ryba się dobrze będzie czuła.śmietnisko to też temat nie do przegadania .trzeba zrobić akcję raz w miesiącu i będzie czyściej. jeżeli z moich składek kasa idzie tylko na przyjemności koła i ich członków w ulu,to każdy ma w dupie co się dzieje wokół . Muszą dbać o dobro wędkarza a nie o siebie ,aby sobie zarybić bo robimy zawody. proszę powiedzieć gdzie moja kasa idzie i naco czy jest jakiś wątek o sprzątaniu .pozdrawiam (2009/10/23 15:02)