Czy SSR może nosic broń, paralizatory ?

/ 39 odpowiedzi
amstaf358


Stek BZDUR piszecie panowie , członkowieSSR mają prawo nosić przy sobie RMG, ręczne miotacze gazu, jak każdy w tym kraju obywatel, tzwany  pieprz w sprayu i użyc go w razie ataku ze strony np kontrolowanego ,w obronie własnej bo jedni wyciągają kartę wędkarską w czasie kontroli,inni nóż czego byłem osobiscie świadkiem,, SSR może też zatrzymać siłą KAŻDEGO popełniającego przestępstwo i oddać go natychmiast w ręce Policji jest to  tz zatrzymanie obywatelskie, ten przywilej przysługuje zresztą każdemu obywatelowi w tym kraju,...zamiast bić pianę i czepiać się ludzi którzy za darmo kosztem własnego czasu narażają życie i zdrowie chronią NASZE wspólne dobro to lepiej obejrzyjcie sobie jak działa SSR z tz ODMŁODZONEJ SEKCI ANTYKŁUSOWNICZEJ z nad Parsęty do obejrzenia na yutube..a jest co oglądać, gdyby tak Reszta SSR działała.....to kłusole przeszli by szybko do lamusa.. (2016/04/29 11:02)

Jędrula


''ODMŁODZONEJ SEKCI ANTYKŁUSOWNICZEJ z nad Parsęty...''
Zły przykład, bardzo zły przykład Kolego. Prawdą jednak jest, że chłopaki są bardzo skuteczni. (2016/04/29 11:59)

amstaf358


BARDZO DOBRY! Widać sami Jestescie zły ,skoro Was takie działania gorszą.... (2016/04/29 12:02)

JKarp


Stek BZDUR piszecie panowie , członkowieSSR mają prawo nosić przy sobie RMG, ręczne miotacze gazu, jak każdy w tym kraju obywatel, tzwany  pieprz w sprayu i użyc go w razie ataku ze strony np kontrolowanego ,w obronie własnej bo jedni wyciągają kartę wędkarską w czasie kontroli,inni nóż czego byłem osobiscie świadkiem,, SSR może też zatrzymać siłą KAŻDEGO popełniającego przestępstwo i oddać go natychmiast w ręce Policji jest to  tz zatrzymanie obywatelskie, ten przywilej przysługuje zresztą każdemu obywatelowi w tym kraju,...zamiast bić pianę i czepiać się ludzi którzy za darmo kosztem własnego czasu narażają życie i zdrowie chronią NASZE wspólne dobro to lepiej obejrzyjcie sobie jak działa SSR z tz ODMŁODZONEJ SEKCI ANTYKŁUSOWNICZEJ z nad Parsęty do obejrzenia na yutube..a jest co oglądać, gdyby tak Reszta SSR działała.....to kłusole przeszli by szybko do lamusa..

A znasz zapisy z Ustawy dotyczace SSR ? Jakie ma prawa i obowiązki SSR ?
Jak masz problemy zdrowotne po akcjach to się wypisz.
Ta cała sekcja jest zbiorowiskiem sfutrowanych młodzieńców nie potrafiących zatrzymać w pojedynkę starszego człowieka.
Ja to bym jeszcze i czołg zabierał na patrole - bo gaz, jakieś straszaki to za mało he he ... ;-)

A powiedz po co strażnikowi ręczny miotacz gazu ?

Jędruś jak bym tam mieszkał to ukruciłbym bym ich tą skuteczność nadspodziewanie szbko ;-)
JK

EDIT
Mnie te działania śmieszą a nie gorszą - to dla jasności. (2016/04/29 12:17)

amstaf358


Nie tacy kozacypróbowali jak ty ukrucić....to raz ,w pojedynkę to sobie można w nosie podłubać ale nie kontrolować.i nie ma starszych ludz są tylko kłusole.......to dwa,ja ganiałem kłusoli 14 lat   to trzy i widziałem różnych cwaniaków ,z wami szkoda dyskutować...z takimi poglądami jestescie tylko zakałą wędkarstwa... (2016/04/29 12:49)

amstaf358


A gaz jest po to żeby ostudzić agresywnego lumpa który skaka do strażnika z łapami lub szczuje go psem bo i to przeżyłem.... (2016/04/29 12:56)

JKarp


Tak dla jasności - ja to Cię mogę zaraz ostudzić jak ostudziłem już kilku strażników SSR na tym portalu. Ja nie kozaczę. Ja to co mówię potrafię szybko zrobić. 
Nie mówiłem, że patrol prowadzi pojedynczy strażnik. Napisałem, że na jednym z filmików kilku krewkich młodzianów goni jednego starszego człowieka. Tacy silni, młodzi i wysportowani i co - nie potrafi jeden z nich zatrzymać jednego człowieka bez broni.
Strażnik SSR w wypadku odmowy kontroli ma odstąpić od czynności i powiadomić o tym swojego Komendanta SSR. Jeśli tak zrobi nie sadzę, że ktoś będzie go gonił lub straszył psem.
JK (2016/04/29 13:23)

amstaf358


Szkoda  bić pianę......i wszystko w tym temacie! , wypowiadasz się o sprawach o których nie masz pojęcia,nigdy nie wiadomo czy ten starszy złapany człowiek nie wyciągnie z pod bluzy broni ,noża lub innego dziadowstwa dlatego działa się w kilku ,Policjanci też starają się interweniować we dwoje to są zasady bezpieczeństwa.... (2016/04/29 13:37)

JKarp


Poczytaj jeszcze raz uważnie :
Strażnik SSR w wypadku odmowy kontroli ma odstąpić od czynności i powiadomić o tym swojego Komendanta SSR.

Gdyby odstąpili nie byłoby tego śmiesznego pościgu i prób udowadaniania mi, że mógł mieć broń. Ucieka - niech ucieka. Kit z nim.

JK (2016/04/29 14:02)

Artur z Ketrzyna


Poczytaj jeszcze raz uważnie :
Strażnik SSR w wypadku odmowy kontroli ma odstąpić od czynności i powiadomić o tym swojego Komendanta SSR.

Gdyby odstąpili nie byłoby tego śmiesznego pościgu i prób udowadaniania mi, że mógł mieć broń. Ucieka - niech ucieka. Kit z nim.

JK

Tak jak kolega Janek mówi.
Jesli kowalski odmawia poddania się kontroli, to straznik zgodnie z tym zapisem. Musi jedynie powiadomić swego komendanta, nie moze zmuszać  osoby którą chce skontrolować do tego by jednak okazała mu żądane dokumenty i sprzęt. Komendant w tym przypadku prawdopodobnie sprubuje wysłać w to miejsce patrol policji czy też PSR, bąź innych służb uprawnionych do kontroli.
Znając takie sytuacje, sprawca pewnie będzie chciał się oddalić z miejsca podejrzenia popełnienia wykroczenia czy tez przestępstwa (jak zwał tak zawal).
W tym momencie strażnik SSR może uniemożliwić mu opuszczenie tego miejsca do czasu przybycia odpowiednich organów. A w razie napasci na strażnika, wtedy dochodzi od samoobrony przez strażnika.
Policja przybyła na miejcie dokonuje wylegitymowania podejrzanej osoby, oraz dokonuje słuszności podejrzenia strażników SSR.
I jeśli jest wszytko oki, odstępują od dalszych czynności. A wykryją jakieś przewinienie, to pociągną go do odpowiedzialności.
SSR wtedy spożądza notatkę ze ta osoba nie poddała się dobrowolnie kontroli, i przekazuje ją komendantowi, a ten wysyła zawiadomienie o przewinieniu do użytkownika rybackiego wody. I może kolega więcej nie uzyskach zezwolenia na APR.
Wiem Janek, To co opisałem możesz rozebrać na części pierwsze i opisywać różne opcje. Powoływać się na ochronę danych osobowych itd.
Dalego najlepiej jak taki patrol jest wspomagany przez organy z większymi uprawnieniami. By właśnie wyeliminować różnego typu zachowania. (2016/04/29 20:13)

kedzio


Znajomy styl. Znajome teksty. Znajome podejście. Czyżby aktywował sie znany wszystkim strażnik wszechczasów? I ten nick - taki psi...
Temat jest śliski. Jest poważna różnica pomiędzy prawem obywatela do samoobrony - tu przepisy są rzczej jasne, choc nie zawsze, a osobą sprawującą funkcję społeczną, jaką niewątpliwie jest bycie strażnikiem straży społecznej.
Sprawa wielokrotnie była poruszana na tutejszym forum jak i na innych forach o podobnej tematyce.
Strażnik Społeczny, to tylko wolontariusz. Oczywiście chroni sie jego osobę prawnie, ale nie ma on żadnych uprawnień, jeśli chodzi o bezpośrednie środki przymusu. Dlaczego wy, kowboje, nie mozecie zrozumiec prostego faktu?! 
Każdy z nas, może was olać ciepłym moczem. Nie macie zadnego innego prawa jak tylko to, że w razie odmowy poddania sie kontroli, macie poprosic o pomoc służby nadrzędne, które mają wyższe uprawnienia. Policja, PSR, Służba Graniczna... ale wy, nie macie żadnych uprawnień. Posiadanie przez was podczas kontroli środków obezwładniajacych, broni gazowej, pał i innych ciulstw, jest zwyczajnie przekroczeniem uprawnień. Jedyne co mozecie, to stosowanie własnych łap w samoobronie. Ai to tylko wtedy, kiedy macie świadków, kiedy jesteście na 100% zagrożeni. Natomiast w sądzie, osoba która was zaatakowała, jeśli udowodni sie jej napaść, obrazę, użycie siły, bedzie odpowiadać jak za atak na funkcjonariusza mundurowego. Tak jest to zapisane i możecie sobie farmazony wypisywać, jesteście tylko wolontariuszami.  CO NIE ZWALNIA WAS OD ZNAJOMOŚCI ZASAD PRZEPROWADZANIA KONTROLI. Prawdziwy patrol składac sie powinien z funkcjonariusza Policji Lub PSR, albo obydwu im podobnych, plus pomoc spośród szeregów SSR. Jeśli kontrola jest tylko społeczna, ma was być conajmniej dwóch i wasze prawa są bardzo, ale to bardzo ograniczone panie komendoncie SSR z wiadomego starostawa. Proponuję, by tę dyskusje zakończyć, bo zmierza ona wprost do zadymy. Skończyły się czasy, kiedy wędkarze gówno wiedzieli o przepisach. Choć niewątpliwie istnieją społecznicy mający sie za szeryfów poza prawem.
PDK.
  (2016/04/29 21:38)